Politseinike streik lükkab Brüsseli lennujaama taasavamise edasi ({{commentsTotal}})

{{1459488057000 | amCalendar}}

Brüsseli lennujaama osalise taasavamise plaan täna õhtul lükati edasi, kuna lennujaama politseinikud streigivad julgeolekumeetmete pärast.

Zaventemi lennujaam on olnud suletud alates kahest enesetapurünnakust 22. märtsil, vahendas BBC.

Politseinike ametiühing SLFP teatas, et lennujaama taasavamiseks paika pandud julgeolekumeetmed ei ole piisavad.

"Me streigime sellepärast, mis juhtus 22. märtsil - me ei saa edasi minna nagu seda poleks juhtunud," ütles SLFP president Vincent Gilles.

"Politsei arvates on lennujaama operaatori poolt paika pandud turvameetmed ebapiisavad neile, kes lennujaamas töötavad ja seda kasutavad," lisas ta.

Gilles kutsus üles suurendama kontrollitud ligipääsu väljuvate lendude alale, sealhulgas metallidetektorite, kehaskännerite ja röntgenmasinate kasutamist pagasi puhul.

"Me peame ka kontrollima, kas kogu pagas ja kõik inimesed, kes läbivad selle ala, tõepoolest lendavad edasi muudesse sihtpunktidesse," ütles ta.

Belgia raadio teatel nõuab politsei, et autosid ei tohiks terminalile lähemale lasta kui 100 meetrit ning esmane inimeste kontroll tuleb teha hoonest väljaspool, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tahame metallidetektorit, et saaksime tuvastada kedagi kahtlaste asjadega juba enne, kui ta terminali siseneb. See inimene võetakse rajalt maha enne, kui ta läheb lennukile või piirikontrolli, mis tähendaks
terve lennujaamahoone läbijalutamist," ütles ACV ametiühingu esindaja Hugo Cloetens.

Varem teatas lennujaama operaator, et osaline avamine on võimalik, kuna ajutine check-in süsteem on testitud ja kasutuseks valmis. Nii päästeamet kui ka tsiviillennundusjärelvalve andsid loa lennujaaama kasutamiseks.

Taasavamise korral jääb lennujaam esialgu tööle umbes 20 protsendi ulatuses tavalisest töömahust. Jaama tegevdirektori sõnul kulub veel mitu kuud, enne kui lennujaam terrorirünnakute eelses mahus töötada suudab, vahendasid ERR-i teleuudised.

Lennujaamas ja metroos toimunud rünnaku eest võttis vastutuse ISIS. Lisaks enesetapupommitajatele hukkus 32 inimest.

Toimetaja: Allan Rajavee, Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema