Politseinike streik lükkab Brüsseli lennujaama taasavamise edasi ({{commentsTotal}})

{{1459488057000 | amCalendar}}

Brüsseli lennujaama osalise taasavamise plaan täna õhtul lükati edasi, kuna lennujaama politseinikud streigivad julgeolekumeetmete pärast.

Zaventemi lennujaam on olnud suletud alates kahest enesetapurünnakust 22. märtsil, vahendas BBC.

Politseinike ametiühing SLFP teatas, et lennujaama taasavamiseks paika pandud julgeolekumeetmed ei ole piisavad.

"Me streigime sellepärast, mis juhtus 22. märtsil - me ei saa edasi minna nagu seda poleks juhtunud," ütles SLFP president Vincent Gilles.

"Politsei arvates on lennujaama operaatori poolt paika pandud turvameetmed ebapiisavad neile, kes lennujaamas töötavad ja seda kasutavad," lisas ta.

Gilles kutsus üles suurendama kontrollitud ligipääsu väljuvate lendude alale, sealhulgas metallidetektorite, kehaskännerite ja röntgenmasinate kasutamist pagasi puhul.

"Me peame ka kontrollima, kas kogu pagas ja kõik inimesed, kes läbivad selle ala, tõepoolest lendavad edasi muudesse sihtpunktidesse," ütles ta.

Belgia raadio teatel nõuab politsei, et autosid ei tohiks terminalile lähemale lasta kui 100 meetrit ning esmane inimeste kontroll tuleb teha hoonest väljaspool, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tahame metallidetektorit, et saaksime tuvastada kedagi kahtlaste asjadega juba enne, kui ta terminali siseneb. See inimene võetakse rajalt maha enne, kui ta läheb lennukile või piirikontrolli, mis tähendaks
terve lennujaamahoone läbijalutamist," ütles ACV ametiühingu esindaja Hugo Cloetens.

Varem teatas lennujaama operaator, et osaline avamine on võimalik, kuna ajutine check-in süsteem on testitud ja kasutuseks valmis. Nii päästeamet kui ka tsiviillennundusjärelvalve andsid loa lennujaaama kasutamiseks.

Taasavamise korral jääb lennujaam esialgu tööle umbes 20 protsendi ulatuses tavalisest töömahust. Jaama tegevdirektori sõnul kulub veel mitu kuud, enne kui lennujaam terrorirünnakute eelses mahus töötada suudab, vahendasid ERR-i teleuudised.

Lennujaamas ja metroos toimunud rünnaku eest võttis vastutuse ISIS. Lisaks enesetapupommitajatele hukkus 32 inimest.

Toimetaja: Allan Rajavee, Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.