Obama: Hiina ja USA töötavad koos taltsutamaks Põhja-Koread ({{commentsTotal}})

{{1459488723000 | amCalendar}}

Hiina ja USA töötavad koos, et hoida ära Põhja-Korea edaspidiseid tuumakatsetusi, teatas USA president Barack Obama tuumatippkohtumisel Washingtonis. Vaid mõni tund hiljem korraldas Põhja-Korea uue ballistilise raketi katsetuse, mis Lõuna-Korea uudisteagentuuri teatel kukkus Korea poolsaarest ida pool merre.

Põhja-Korea suursaadik ÜRO-s kinnitas, et Põhja-Korea jätkab tuuma- ja ballistiliste rakettide programmiga, et vastu astuda Ameerika Ühendriikide ja tema liitlaste katsele võtta maha Korea juhtkond, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Viimaste katsetuste pärast kehtestas ÜRO Julgeolekunõukogu veelgi karmimad sanktsioonid, mis sihivad eelkõige arvatavaid relvalastiga laevu.

"Mõistame hukka ja lükkame tagasi USA imperialistide ja nende järgijate metsikud sanktsioonid meie laevade vastu," ütles Põhja-Korea merendusadministratsiooni juht Nam Hyon-il.

Põhja-Korea raketikatsetused ja tuumaprogrammi püüdlused olid kõne all ka Washingtonis, kus president Barack Obama kohtus eraldi Hiina presidendi Xi Jinpingi ning hiljem Jaapani ja Lõuna-Korea juhtidega.

Hiina ja USA proovivad leida koos võimalusi Pyongyangi takistamiseks.

"Meie mõlema jaoks on väga tähtis Põhja-Korea tuumarelvapüüdlus, mis ohustab julgeolekut ja stabiilsust regioonis. President Xi ja mina oleme pühendunud Korea poolsaare tuumarelvavabaks muutmisele ja ÜRO sanktsioonide täitmisele," rääkis Obama.

Põhja-Korea noore liidri Kim Jong-uni käitumine ja rakettidega tulistamine tundub üha enam vihale ajavat ka Hiinat, sest president Xi kutsus kõiki osalisi täitma otsustavalt uusi Põhja-Korea vastu kehtestatud sanktsioone.

Hiina riigipea sõnul on uute ja rangemate meetmete kokkuleppimine kõigi osaliste huvides.

Hiina on Põhja-Korea peamine partner ning USA on juba kaua püüdnud Hiinat veenda Põhja-Koreale karmimaid sanktsioone kehtestama.

Toimetaja: Allan Rajavee, Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics