Päästeameti juht: järgmise kärpekava koostamisel peame vaatama komandode poole ({{commentsTotal}})

Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul oli kärpekava koostamine raske, kuid sel korral ei puudutanud need komandosid. Samas tunnistas ta, et järgmisel korral peab pilgu pöörama juba päästjate poole.

"Vastavalt vabariigi valitsus tegevus suunale peame oma töötajaskonda vähendama," sõnas päästeameti peadirektor Kuno Tammearu saates "Terevisioon". Tema sõnul soovib päästeamet vältida mehhaanilist vähendamist. "Me vaatasime tõsiselt oma süsteemidele ja struktuuridele otsa ning leidsime, et me peaksime oma struktuure muutma ja tõstame ühetaolisi funktsioone kokku," selgitas ameti juht.

Seeläbi proovitakse võimendada tegevusi ja saavutada strateegilised eesmärgid vähemate töötajatega. "Me vähendame 22 keskastmejuhi kohta, mis on päästeameti mõistes väga suur arv, ja kahjuks koondame 12 inimest, kellele me kahjuks tööd pakkuda pole," tõdes Tammearu.

Päästeameti juht tõdes, et koondamine muutub järjest raskemaks. "Me oleme viimase viie aasta jooksul vähendanud komando välisel tasandil 116 inimest ja nüüd veel 12 inimest. Selle aja jooksul me ei ole vähendanud päästjate arvu ning ka nüüd tehtav ümberkorraldus ei puuduta päästjaid ja komandosid," selgitas Tammearu.

Samas nentis ta, et järgmiste kärpekavade puhul peab vaatama juba päästjate poole. Praeguste koondamiste ja ümberkorralduste puhul vähendatakse inimeste arvu üle kogu asutuse. "Kindlasti ei ole see olnud lihtne, ei saa öelda, et neid inimesi pole vaja ja kindlasti on nad teinud head tööd," toonitas Tammearu.

Keskastme juhtidele, kelle ametikoht kaotatakse, pakutakse spetsialisti ametikohti. "Nad on väga head tegijad, kes pole saanud tänasele ametikohale niisama, sest nad ongi oma valdkonnas kõige paremad ja tublimad. Seetõttu ma loodan, et need inimesed päästeametis ka jätkavad," sõnas Tammearu.

Päästeameti juht täpsustas, et koondamised puudutavad viiest tegevusvaldkonnast nelja. "See puudutab nii päästetööde-, ennetustööde-, tuleohutus- kui ka kriisireguleerimisvaldkonda. Demineerimisvaldkonda me pole puutunud, vaid seda me eelmine aasta isegi suurendasime," selgitas Tammearu.

Päästeameti peadirektor avaldas lootust, et avaliku sektori vähendamisega paralleelselt toimuv haldusreform ehk omavalitsuste arvu piiramine muudab ka päästeameti töö efektiivsemaks. "Me loodame, et me saame uutesse omavalitsustesse tööle parimad spetsialistid. Igal juhul on hästi tähtis, et turvalisus tekiks kohalikul ja omavalitsuse tasandil," ütles Tammearu.

Toimetaja: Allan RajaveeViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema