Päästeameti juht: järgmise kärpekava koostamisel peame vaatama komandode poole ({{commentsTotal}})

Päästeameti peadirektori Kuno Tammearu sõnul oli kärpekava koostamine raske, kuid sel korral ei puudutanud need komandosid. Samas tunnistas ta, et järgmisel korral peab pilgu pöörama juba päästjate poole.

"Vastavalt vabariigi valitsus tegevus suunale peame oma töötajaskonda vähendama," sõnas päästeameti peadirektor Kuno Tammearu saates "Terevisioon". Tema sõnul soovib päästeamet vältida mehhaanilist vähendamist. "Me vaatasime tõsiselt oma süsteemidele ja struktuuridele otsa ning leidsime, et me peaksime oma struktuure muutma ja tõstame ühetaolisi funktsioone kokku," selgitas ameti juht.

Seeläbi proovitakse võimendada tegevusi ja saavutada strateegilised eesmärgid vähemate töötajatega. "Me vähendame 22 keskastmejuhi kohta, mis on päästeameti mõistes väga suur arv, ja kahjuks koondame 12 inimest, kellele me kahjuks tööd pakkuda pole," tõdes Tammearu.

Päästeameti juht tõdes, et koondamine muutub järjest raskemaks. "Me oleme viimase viie aasta jooksul vähendanud komando välisel tasandil 116 inimest ja nüüd veel 12 inimest. Selle aja jooksul me ei ole vähendanud päästjate arvu ning ka nüüd tehtav ümberkorraldus ei puuduta päästjaid ja komandosid," selgitas Tammearu.

Samas nentis ta, et järgmiste kärpekavade puhul peab vaatama juba päästjate poole. Praeguste koondamiste ja ümberkorralduste puhul vähendatakse inimeste arvu üle kogu asutuse. "Kindlasti ei ole see olnud lihtne, ei saa öelda, et neid inimesi pole vaja ja kindlasti on nad teinud head tööd," toonitas Tammearu.

Keskastme juhtidele, kelle ametikoht kaotatakse, pakutakse spetsialisti ametikohti. "Nad on väga head tegijad, kes pole saanud tänasele ametikohale niisama, sest nad ongi oma valdkonnas kõige paremad ja tublimad. Seetõttu ma loodan, et need inimesed päästeametis ka jätkavad," sõnas Tammearu.

Päästeameti juht täpsustas, et koondamised puudutavad viiest tegevusvaldkonnast nelja. "See puudutab nii päästetööde-, ennetustööde-, tuleohutus- kui ka kriisireguleerimisvaldkonda. Demineerimisvaldkonda me pole puutunud, vaid seda me eelmine aasta isegi suurendasime," selgitas Tammearu.

Päästeameti peadirektor avaldas lootust, et avaliku sektori vähendamisega paralleelselt toimuv haldusreform ehk omavalitsuste arvu piiramine muudab ka päästeameti töö efektiivsemaks. "Me loodame, et me saame uutesse omavalitsustesse tööle parimad spetsialistid. Igal juhul on hästi tähtis, et turvalisus tekiks kohalikul ja omavalitsuse tasandil," ütles Tammearu.

Toimetaja: Allan RajaveeKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.