Tarbijakaitseamet: "TEA entsüklopeedia" tellijatel on õigus saada raha tagasi ({{commentsTotal}})

{{1459499138000 | amCalendar}}

Tarbijakaitseameti hinnangul on TEA kirjastuse klientidel, kes on endale tellinud entsüklopeediate sarja, õigus nõuda raha tagasi, kuna kirjastus ei suuda täita lepingust tulenevaid kohustusi. TEA kirjastuse esindajad on teate peale pahased, kuna nende sõnul võib see rikkuda saneerimiskava ning viia ettevõtte pankrotti.

Päästmaks TEA kirjastus panktrotist, näeb saneerimiskava ette, et kirjastus ei tooda lõpuni oma kulukat entsüklopeediate sarja paberkujul, vaid järelejäänud 10 köidet saavad tellijad digitaalsel kujul 25 aastaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Selleks, et plaan ellu viia, on vaja enamiku nende inimeste nõusolekut, kes on kogu 22-köitelise sarja eest ette maksnud. Kuigi ettevõte sõnul on suurem osa vastanud jaatavalt, on ka neid, kes sellise asendusega nõus ei ole.

Umbes 30 inimest on tänaseks pöördunud tarbijakaitseameti poole. Täna andis amet oma seisukoha ka teada.

Ameti sõnul on tarbijal olulise lepingurikkumise puhul õigus lepingust taganeda, antud juhul võimalus valida, kas küsida raha tagasi veel ilmumata või kõikide komplekti kuuluvate teoste eest.

"Tarbijal on võimalik sellist pakkumist mitte vastu võtta. Tal on võimalik nõuda selle summa tagasisaamist, mis jääb tal paberkujul saamata. Või kui arvestada seda, et terve sari on tervikkomplekt, siis kui ta tagastab kõik need raamatud, siis tarbijal on õigus saada tagasi kogu tema poolt makstud summa," selgitas tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski-Toomik.

Amet juhib tähelepanu, et kui üks lepingupool ehk võlgnik on oma kohustust rikkunud, võib võlausaldaja nõuda kas kohustuste täitmist või taganeda lepingust. Alus lepingust taganemiseks on siis, kui teine lepingupool on lepingust tulenevaid kohustusi oluliselt rikkunud.

Oluline lepingurikkumine tähendab, et kohustuse rikkumise tõttu jääb kahjustatud lepingupool olulisel määral ilma sellest, mida ta õigustatult ootas.

Antud juhul on TEA kirjastus andnud tarbijakaitseametile teada, et seda raamatusarja ei ole plaanis edaspidi paberraamatuna avaldada. "Kuna TEA Kirjastuse väljaantava "TEA entsüklopeedia" puhul tegemist teoste tervikliku komplektiga ning nende entsüklopeediate osas, mida enam ei avaldata paberväljaandena, on tarbijatel õigus tagasi saada nende eest tasutud ostusumma. Samuti on lepingu rikkumise korral tarbijal õigus tagastada juba kätte saadud „TEA entsüklopeedia“ köited ja saada tagasi kogu ostusumma," selgitas amet pressiteates.

TEA kirjastuse juhatuse esimees Silva Tomingas ei mõista, miks tarbijakaitseamet edastas teate kirjatuse saneerimismenetluse kõige tundlikumal ajal. Saneerimiskava on koos ja nüüd oodatakase heakskiitu võlausaldajatelt.

"Sellest tegelikult sõltub, kas me saame saneerimismenetlusse üldse minna. Me peame saama kokku oma võlausaldajate hääled. See tähendab, et kõik osapooled peavad aru saama, mis toimuma hakkab," rääkis Tomingas.

Tema sõnul on tarbijakaitseameti teade tekitanud paraja kaose ning vastamist vajab mitusada selleteemalist e-kirja.

"Nüüd on päästetud lahti nagu mingi džinn ja antud katteta lubadusi meie tellijatele. Kui juhtub nii, et saneerimist ei tule, ükskõik, mis selle praegu pühjustab, siis oleme me tellijatele selgelt öelnud, et meid ähvardab pankrotisituatsioon ja kui see ähvardab, siis on kõige nõrgemas osas ju tellija," ütles Tomingas.

TEA kirjastus on Eestis tegutsenud 27 aastat.

Toimetaja: Allan Rajavee, Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema