Tarbijakaitseamet: "TEA entsüklopeedia" tellijatel on õigus saada raha tagasi ({{commentsTotal}})

{{1459499138000 | amCalendar}}

Tarbijakaitseameti hinnangul on TEA kirjastuse klientidel, kes on endale tellinud entsüklopeediate sarja, õigus nõuda raha tagasi, kuna kirjastus ei suuda täita lepingust tulenevaid kohustusi. TEA kirjastuse esindajad on teate peale pahased, kuna nende sõnul võib see rikkuda saneerimiskava ning viia ettevõtte pankrotti.

Päästmaks TEA kirjastus panktrotist, näeb saneerimiskava ette, et kirjastus ei tooda lõpuni oma kulukat entsüklopeediate sarja paberkujul, vaid järelejäänud 10 köidet saavad tellijad digitaalsel kujul 25 aastaks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Selleks, et plaan ellu viia, on vaja enamiku nende inimeste nõusolekut, kes on kogu 22-köitelise sarja eest ette maksnud. Kuigi ettevõte sõnul on suurem osa vastanud jaatavalt, on ka neid, kes sellise asendusega nõus ei ole.

Umbes 30 inimest on tänaseks pöördunud tarbijakaitseameti poole. Täna andis amet oma seisukoha ka teada.

Ameti sõnul on tarbijal olulise lepingurikkumise puhul õigus lepingust taganeda, antud juhul võimalus valida, kas küsida raha tagasi veel ilmumata või kõikide komplekti kuuluvate teoste eest.

"Tarbijal on võimalik sellist pakkumist mitte vastu võtta. Tal on võimalik nõuda selle summa tagasisaamist, mis jääb tal paberkujul saamata. Või kui arvestada seda, et terve sari on tervikkomplekt, siis kui ta tagastab kõik need raamatud, siis tarbijal on õigus saada tagasi kogu tema poolt makstud summa," selgitas tarbijakaitseameti tarbijapoliitika ja avalike suhete osakonna juhataja Hanna Turetski-Toomik.

Amet juhib tähelepanu, et kui üks lepingupool ehk võlgnik on oma kohustust rikkunud, võib võlausaldaja nõuda kas kohustuste täitmist või taganeda lepingust. Alus lepingust taganemiseks on siis, kui teine lepingupool on lepingust tulenevaid kohustusi oluliselt rikkunud.

Oluline lepingurikkumine tähendab, et kohustuse rikkumise tõttu jääb kahjustatud lepingupool olulisel määral ilma sellest, mida ta õigustatult ootas.

Antud juhul on TEA kirjastus andnud tarbijakaitseametile teada, et seda raamatusarja ei ole plaanis edaspidi paberraamatuna avaldada. "Kuna TEA Kirjastuse väljaantava "TEA entsüklopeedia" puhul tegemist teoste tervikliku komplektiga ning nende entsüklopeediate osas, mida enam ei avaldata paberväljaandena, on tarbijatel õigus tagasi saada nende eest tasutud ostusumma. Samuti on lepingu rikkumise korral tarbijal õigus tagastada juba kätte saadud „TEA entsüklopeedia“ köited ja saada tagasi kogu ostusumma," selgitas amet pressiteates.

TEA kirjastuse juhatuse esimees Silva Tomingas ei mõista, miks tarbijakaitseamet edastas teate kirjatuse saneerimismenetluse kõige tundlikumal ajal. Saneerimiskava on koos ja nüüd oodatakase heakskiitu võlausaldajatelt.

"Sellest tegelikult sõltub, kas me saame saneerimismenetlusse üldse minna. Me peame saama kokku oma võlausaldajate hääled. See tähendab, et kõik osapooled peavad aru saama, mis toimuma hakkab," rääkis Tomingas.

Tema sõnul on tarbijakaitseameti teade tekitanud paraja kaose ning vastamist vajab mitusada selleteemalist e-kirja.

"Nüüd on päästetud lahti nagu mingi džinn ja antud katteta lubadusi meie tellijatele. Kui juhtub nii, et saneerimist ei tule, ükskõik, mis selle praegu pühjustab, siis oleme me tellijatele selgelt öelnud, et meid ähvardab pankrotisituatsioon ja kui see ähvardab, siis on kõige nõrgemas osas ju tellija," ütles Tomingas.

TEA kirjastus on Eestis tegutsenud 27 aastat.

Toimetaja: Allan Rajavee, Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.