Vaivara vallas alustas tööd Eesti ainus ohtlike jäätmete keskus ({{commentsTotal}})

Ida-Virumaal Vaivara vallas alustas taas tööd Eesti ainus ohtlike jäätmete keskus. Keskusele leiti käitaja ning lahendati probleem mürgise nõrgveega.

Eelmise sajandi lõpul avatud Vaivara ohtlike jäätmete keskus pani uksed kinni neli aastat tagasi. Põhjuseks segadused keskusele sobiva operaatori leidmisel. Sellest ajast polnud Eestis ohtlikke jäätmete lõppladestuspaika ja ettevõtted pidid ise pead murdma, mida keskkonnale ohtlike jäätmetega peale hakata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nüüdseks on käitaja leitud, ning valminud on ka uus nõrgvee puhastusseade. Eesti ainsa ohtlike jäätmete keskuse väravad on taas avatud. 

"Ohtlikud jäätmed saavad kindla paiga ladustamise näol ja keskkonnaoht sellest objektist endast on ära likvideeritud. Ja see on teine tähtis asi," ütles keskkonnaminister Marko Pomerants.

Mitmeaastane seisak keskuse töös tekitas olukorra, kus juba kogutud jäätmetest hakkas lekkima mürgist reovett ja jäätmekeskus muutus ise keskkonna reostajaks.

Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala kinnitas, et tänase seisuga on olukord on kontrolli all. "Tõesti, siin oli aastaid tagasi probleeme, kus seesama nõrgvesi sattus ladestusala territooriumilt välja, suublakraavi. Tänaseks on sealt kraavist tõstetud välja, kogutud kokku sete. Ja see tehnoloogia, mis siin kasutatakse, on tõesti tänasel päeval parim," selgitas Ala.

Kaks ja pool miljonit eurot maksma läinud nõrgvee puhastusseade eraldab ja pressib ohtlikud ained betoonkuupidesse. Loodusesse läheb puhas vesi.

Toimetaja: Aleksander KrjukovSoomet külastab iseseisvuse juubeliaastal ka Hiina president

Soome presidendi kantselei kinnitas ajalehele Helsingin Sanomat, et käesoleval aastal tuleb Soome riigivisiidile Hiina Rahvavabariigi president Xi Jinping.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.