Vaivara vallas alustas tööd Eesti ainus ohtlike jäätmete keskus ({{commentsTotal}})

Ida-Virumaal Vaivara vallas alustas taas tööd Eesti ainus ohtlike jäätmete keskus. Keskusele leiti käitaja ning lahendati probleem mürgise nõrgveega.

Eelmise sajandi lõpul avatud Vaivara ohtlike jäätmete keskus pani uksed kinni neli aastat tagasi. Põhjuseks segadused keskusele sobiva operaatori leidmisel. Sellest ajast polnud Eestis ohtlikke jäätmete lõppladestuspaika ja ettevõtted pidid ise pead murdma, mida keskkonnale ohtlike jäätmetega peale hakata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Nüüdseks on käitaja leitud, ning valminud on ka uus nõrgvee puhastusseade. Eesti ainsa ohtlike jäätmete keskuse väravad on taas avatud. 

"Ohtlikud jäätmed saavad kindla paiga ladustamise näol ja keskkonnaoht sellest objektist endast on ära likvideeritud. Ja see on teine tähtis asi," ütles keskkonnaminister Marko Pomerants.

Mitmeaastane seisak keskuse töös tekitas olukorra, kus juba kogutud jäätmetest hakkas lekkima mürgist reovett ja jäätmekeskus muutus ise keskkonna reostajaks.

Keskkonnaagentuuri direktor Taimar Ala kinnitas, et tänase seisuga on olukord on kontrolli all. "Tõesti, siin oli aastaid tagasi probleeme, kus seesama nõrgvesi sattus ladestusala territooriumilt välja, suublakraavi. Tänaseks on sealt kraavist tõstetud välja, kogutud kokku sete. Ja see tehnoloogia, mis siin kasutatakse, on tõesti tänasel päeval parim," selgitas Ala.

Kaks ja pool miljonit eurot maksma läinud nõrgvee puhastusseade eraldab ja pressib ohtlikud ained betoonkuupidesse. Loodusesse läheb puhas vesi.

Toimetaja: Aleksander KrjukovPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics