Avies on lennuloa peatamisest üllatunud ({{commentsTotal}})

Kuressaare, Kärdla ja Stockholmi liinidel lennanud kodumaine lennufirma Avies jäi vähemalt ajutiselt ilma lennuloast, kuna lennuameti järelevalve tuvastas, et ettevõte ei suuda osaliselt täita lennuohutusnõudeid. Lennuameti otsus üllatas Aviesi.

"Liin toimib, ärajäänud lende ei ole, seega oleme üllatunud. Tegelikult on see sertifikaat peatatud kuni puuduste likvideerimiseni, maksimumpikkusega kuueks kuuks ja selles suhtes meie poolt vaadatuna on ikkagi need puudused likvideeritud, millest lennuamet kirjutab," rääkis Aviesi tegevjuht Allan Soll "Aktuaalsele kaamerale".

Üllatunud on ka töötajad.

"Me oleme väga üllatunud, põhimõttelisel oleme šokis, et lennuametist selline otsus tuli. Meil on turvalisusega kõik absoluutselt korras," ütles Aviesi piloot Aleksandr Tšesnokov.

Majandusministeeriumi ja lennuameti hinnangul ei tulnud lennuloa peatamine aga Aviesi juhtidele kindlasti ootamatatult, sest juba mullu suurtesse raskustesse sattunud lennufirmale on tehtud vähemalt kuus ettekirjutust ja veel tänavugi kohtutud mitmel korral. Lubadused olukorra parandamiseks pole aga tulemust andnud.

"Tänase päeva seisuga on Aviesil üleval 47 erinevat puudust 90-st ja see number räägib suuresti juba iseenesest. Puudused jagunesid nelja erinevasse valdkonda nagu kvaliteedijuhtimine või siis vastavusseire, ohutusjuhtimine, lendude opereerimine ja maapealne teenindus. Tehnilises mõttes lennukid kui sellised lendasid ilma probleemideta," rääkis lennuameti peadirektor Kristjan Telve.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Ahti Kuninga sõnul äratas Aviesi jätkusuutlikkus kahtlust juba eelmise aasta suvel, kui algas nende pankrotiprotsess.

"Hankedokumentatsioon on ettevalmistatud küll jah. Varem eelkõige sellepärast, et Aviesil on olnud finanstraskused. Ta on pankrotiprotsessi läbinud, küll edukalt. Seda enam on kahju, et me täna sellesse seisu jõudsime. Me tahame jõuda juuni keskpaigaks sinna, et meil on uus vedaja, et siis kui hakkab kõige kibedam periood alates jaanipäevast, oleks meil uus lennuettevõtja olemas," rääkis Kuningas.

Uue lendaja leidmiseks korraldataval hankel võib osaleda ka Avies, kui on suutnud puudused kõrvaldada. Kuni uue lennuettevõtte leidmiseni võib tulla mandri ja saarte vahelises lennuliikluses paus ning ajutiselt saab kasutada vaid praami.

Saare maavanema Kaido Kaasiku sõnul on saarlaste jaoks lennuühenduse katkemine väga halb uudis ja maavalitsus üritab koos ministeeriumiga kiiresti ühenduse taastada.

"Kindlasti see tagasilöök on päris tugev. Viimased paar aastat me oleme selle eest seisnud, et lennuliiklus hakkaks hästi toimima ja nagu näha, on graafik paika saanud ja lennuk n-ö liinilt ära ei ole jäänud. Esmaspäeval me võtame selle lepingu ette ja nähtavasti selle ka tühistame ära ja hakkame valmistama ette uut konkurssi," rääkis Kaasik.

Toimetaja: Merili NaelLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.