Avies on lennuloa peatamisest üllatunud ({{commentsTotal}})

Kuressaare, Kärdla ja Stockholmi liinidel lennanud kodumaine lennufirma Avies jäi vähemalt ajutiselt ilma lennuloast, kuna lennuameti järelevalve tuvastas, et ettevõte ei suuda osaliselt täita lennuohutusnõudeid. Lennuameti otsus üllatas Aviesi.

"Liin toimib, ärajäänud lende ei ole, seega oleme üllatunud. Tegelikult on see sertifikaat peatatud kuni puuduste likvideerimiseni, maksimumpikkusega kuueks kuuks ja selles suhtes meie poolt vaadatuna on ikkagi need puudused likvideeritud, millest lennuamet kirjutab," rääkis Aviesi tegevjuht Allan Soll "Aktuaalsele kaamerale".

Üllatunud on ka töötajad.

"Me oleme väga üllatunud, põhimõttelisel oleme šokis, et lennuametist selline otsus tuli. Meil on turvalisusega kõik absoluutselt korras," ütles Aviesi piloot Aleksandr Tšesnokov.

Majandusministeeriumi ja lennuameti hinnangul ei tulnud lennuloa peatamine aga Aviesi juhtidele kindlasti ootamatatult, sest juba mullu suurtesse raskustesse sattunud lennufirmale on tehtud vähemalt kuus ettekirjutust ja veel tänavugi kohtutud mitmel korral. Lubadused olukorra parandamiseks pole aga tulemust andnud.

"Tänase päeva seisuga on Aviesil üleval 47 erinevat puudust 90-st ja see number räägib suuresti juba iseenesest. Puudused jagunesid nelja erinevasse valdkonda nagu kvaliteedijuhtimine või siis vastavusseire, ohutusjuhtimine, lendude opereerimine ja maapealne teenindus. Tehnilises mõttes lennukid kui sellised lendasid ilma probleemideta," rääkis lennuameti peadirektor Kristjan Telve.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsleri Ahti Kuninga sõnul äratas Aviesi jätkusuutlikkus kahtlust juba eelmise aasta suvel, kui algas nende pankrotiprotsess.

"Hankedokumentatsioon on ettevalmistatud küll jah. Varem eelkõige sellepärast, et Aviesil on olnud finanstraskused. Ta on pankrotiprotsessi läbinud, küll edukalt. Seda enam on kahju, et me täna sellesse seisu jõudsime. Me tahame jõuda juuni keskpaigaks sinna, et meil on uus vedaja, et siis kui hakkab kõige kibedam periood alates jaanipäevast, oleks meil uus lennuettevõtja olemas," rääkis Kuningas.

Uue lendaja leidmiseks korraldataval hankel võib osaleda ka Avies, kui on suutnud puudused kõrvaldada. Kuni uue lennuettevõtte leidmiseni võib tulla mandri ja saarte vahelises lennuliikluses paus ning ajutiselt saab kasutada vaid praami.

Saare maavanema Kaido Kaasiku sõnul on saarlaste jaoks lennuühenduse katkemine väga halb uudis ja maavalitsus üritab koos ministeeriumiga kiiresti ühenduse taastada.

"Kindlasti see tagasilöök on päris tugev. Viimased paar aastat me oleme selle eest seisnud, et lennuliiklus hakkaks hästi toimima ja nagu näha, on graafik paika saanud ja lennuk n-ö liinilt ära ei ole jäänud. Esmaspäeval me võtame selle lepingu ette ja nähtavasti selle ka tühistame ära ja hakkame valmistama ette uut konkurssi," rääkis Kaasik.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema