Läti soovib kolme riigi ühist lennufirmat, Eesti ja Leedu tõrguvad ({{commentsTotal}})

Läti ekspeaminister Laimdota Straujuma on veendunud, et Balti riigid loovad peagi - umbes viie aasta pärast - ühise lennufirma. Straujuma kinnitas, et tegi Eesti ja Leedu valitsusjuhile mitu korda ettepaneku kaaluda ühise lennufirma loomist, kuid kolleegid polnud huvitatud.

"Kui olin valitsusjuht, palusin nii Eesti peamnistrit Taavi Rõivast kui ka Leedu peaministrit mõelda võimaluse üle asutada Baltimaade ühine lennufirma. Kuid naabrid ei toetanud minu ideed. Eesti peaminister küll arvas, et tulevikus võiks asja arutada, kuid praegu ma Eesti juhtide seas selleks mingit valmisolekut ei ole näinud. Küsimus on, miks Eesti peaminister polnud huvitatud ühistest läbirääkimistest," sõnas Straujuma.

Läti lennukompanii Air Baltic asepresident Janis Vanags ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kolme Balti riigi jaoks oleks mõistlik omada ühist lennufirmat. Vanags väljendas veendumust, et Balti riigid suudavad selles küsimuses kokku leppida ning luua ühisfirma, kas siis olemasoleva Air Balticu baasil või kuidagi teisiti.

"Praegu muidugi on üks firma, mis tegutseb kõigis kolmes Balti riigis ja see on Air Baltic. Aga see on valitsuste otsustada, kas nad tahavad ehitada ühisfirma üles juba olemasoleva ettevõtte baasil, mida Air Baltic muidugi eelistaks, aga see on küsimus, mille peavad otsustama valitsused," rääkis Vanags.

Majandusminister Kristen Michal kommenteeris, et Eesti riigi ja valitsuse huvi on, et meil oleks võimalikud head otseühendused Tallinnast. "Kui seda on nõus tegema keegi teine, me saame mingi kokkuleppe või on see eraettevõte, kes tegutseb lennunduses kuskil mujal - see kõik on ju arutatav. Läti firma huvi on võibolla rohkem läbi Riia vedada, aga meie huvi on otse Tallinnast lennata. Eks seal tuleb see tasakaal leida," ütles Michal.

"Olen isegi oma kolleegi, transpordiministriga omal ajal seda arutanud ja me kaalusime ühe võimalusena, et AirBaltic või keegi teine võiks olla see ettevõte, kes tagaks eestlaste jaoks võimalikult palju otseühendusi Tallinnast. Küsisime isegi hinnapakkumise, aga see hinnapakkumine oli märgatavalt kallim kui tänane Nordica suudab seda ise teha," lisas ta.

"Eks neid arutelusid on peetud ja ilmselt peetakse ka tulevikus. Kui on huvi olemas ja kui vaadata nüüd Läti poole, siis kui nad on saanud selgeks oma rahaasjad ja kõik muud plaanid AirBalticu osas, siis miks mitte seda arutada," ütles ta veel.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.