Läti soovib kolme riigi ühist lennufirmat, Eesti ja Leedu tõrguvad ({{commentsTotal}})

Läti ekspeaminister Laimdota Straujuma on veendunud, et Balti riigid loovad peagi - umbes viie aasta pärast - ühise lennufirma. Straujuma kinnitas, et tegi Eesti ja Leedu valitsusjuhile mitu korda ettepaneku kaaluda ühise lennufirma loomist, kuid kolleegid polnud huvitatud.

"Kui olin valitsusjuht, palusin nii Eesti peamnistrit Taavi Rõivast kui ka Leedu peaministrit mõelda võimaluse üle asutada Baltimaade ühine lennufirma. Kuid naabrid ei toetanud minu ideed. Eesti peaminister küll arvas, et tulevikus võiks asja arutada, kuid praegu ma Eesti juhtide seas selleks mingit valmisolekut ei ole näinud. Küsimus on, miks Eesti peaminister polnud huvitatud ühistest läbirääkimistest," sõnas Straujuma.

Läti lennukompanii Air Baltic asepresident Janis Vanags ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kolme Balti riigi jaoks oleks mõistlik omada ühist lennufirmat. Vanags väljendas veendumust, et Balti riigid suudavad selles küsimuses kokku leppida ning luua ühisfirma, kas siis olemasoleva Air Balticu baasil või kuidagi teisiti.

"Praegu muidugi on üks firma, mis tegutseb kõigis kolmes Balti riigis ja see on Air Baltic. Aga see on valitsuste otsustada, kas nad tahavad ehitada ühisfirma üles juba olemasoleva ettevõtte baasil, mida Air Baltic muidugi eelistaks, aga see on küsimus, mille peavad otsustama valitsused," rääkis Vanags.

Majandusminister Kristen Michal kommenteeris, et Eesti riigi ja valitsuse huvi on, et meil oleks võimalikud head otseühendused Tallinnast. "Kui seda on nõus tegema keegi teine, me saame mingi kokkuleppe või on see eraettevõte, kes tegutseb lennunduses kuskil mujal - see kõik on ju arutatav. Läti firma huvi on võibolla rohkem läbi Riia vedada, aga meie huvi on otse Tallinnast lennata. Eks seal tuleb see tasakaal leida," ütles Michal.

"Olen isegi oma kolleegi, transpordiministriga omal ajal seda arutanud ja me kaalusime ühe võimalusena, et AirBaltic või keegi teine võiks olla see ettevõte, kes tagaks eestlaste jaoks võimalikult palju otseühendusi Tallinnast. Küsisime isegi hinnapakkumise, aga see hinnapakkumine oli märgatavalt kallim kui tänane Nordica suudab seda ise teha," lisas ta.

"Eks neid arutelusid on peetud ja ilmselt peetakse ka tulevikus. Kui on huvi olemas ja kui vaadata nüüd Läti poole, siis kui nad on saanud selgeks oma rahaasjad ja kõik muud plaanid AirBalticu osas, siis miks mitte seda arutada," ütles ta veel.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema