Poliitikud peavad Toobali määramist ERJK liikmeks häbematuks ({{commentsTotal}})

Poliitikud leiavad, et kriminaalkorras karistatud Keskerakonna peasekretär Priit Toobali määramine erakondade rahastamise komisjoni liikmeks on häbematu ja provokatiivne. Eri meelt ollakse aga selles, kas taolise olukorra vältimiseks tuleks muuta seadust. Seaduse muutmist kavandab justiitsminister Urmas Reinsalu.

Keskerakond esitas Erakondade rahastamise Järelevalve Komisjoni ennast esindama kriminaalkorras süüdi mõistetud ja riigikogu koha kaotanud Priit Toobali, peavad erakondade esindajad häbematuks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Toobal mõisteti mullu süüdi eraviisilisele jälitustegevusele kihutamises ja ametialases võltsimises. Võltsimises mõisteti riigikohtus süüdi ka Keskerakond. Riigikohtu otsuse järgi võltsis Toobal Keskerakonna huvides kokku viit kassa sissetuleku orderit, millega üritati näidata, et teadmata allikast pärinev sularaha on füüsilistelt isikutelt saadud annetus, mida erakond tohib vastu võtta.

"On täiesti selge, et erakondade rahastamise järelevalve komisjoni liikmeks ei tohiks kuuluda kriminaalkorras karistatud isik ja just seoses erakondade rahastamise tegevusega," ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni liige Rainer Vakra.

"Minu silmis taoline otsus on põhimõtteliselt keskmise sõrme näitamine komisjonile, oma sellise põlguse või vaenulikkuse selge demonstreerimine.rahastamise järelevalve komisjoni suhtes," lisas Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esimees Martin Helme.

Reformierakonna fraktsiooni liige Kalle Laanet ütles, et ta usub, et Toobali määramine hakkab häirima komisjoni tööd.

"Me oleme täna jõudnud sinnamaale, kus peame tõsiselt kaaluma, mida teha, kuidas käituda, kas me peame seadust muutma, või ütleme sikis niimoodi, et Keskerakonna juhatusel koos erakonna esimehega tuleb ikkagi silme ette see, et nad elavad Eesti riigis," sõnas Laanet.

Justiitsminister Urmas Reinsalu (IRL) pakkus, et kui Toobal kohast ei loobu, tuleks muuta erakonnaseadust.

"Tõepoolest, erakondade rahastamise järelevalve komisjoni puhul mitte mingeid reegleid ei ole määratud, et sinna võiksid kuuluda ka kolmandate riikide kodanikud, alaealised isikud, teovõimetud isikud, ammugi siis veel kriminaalkuritegusid sooritanud isikud. Ilmselt on sellisel juhul mõistlik see nimekiri üle vaadata," leidis Reinsalu.

Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees Andres Ammas kommenteeris Toobali määramist komisjoni järgmiselt: "Minu arvates on see viimane võimalus sigaduse peatamiseks, aga enne võiks proovida siiski leebemaid variante."

Andres Ammas leidis, et komisjoni esimees võiks Keskerakonnale märkuse teha, et nii ei sobi. Rainer Vakra lisas, et piisaks ka sellest kui komisjoni kodukorda muuta.

"Ei oleks mõsitlik ühte seadust teha ringi just lähtuvalt ühest isikust, vaid hoopis selgem mõte oleks see, et seadusesse tuleks raiuda, et erakond, mis on kriminaalselt süüdi mõistetud, ei tohiks üldse saada riiklikku rahastust. ega riiklikku toetust," rääkis Vakra.

Reinsalu ütles, et õiguslünk tuleb lahendada ja lisas, et ka Herman Simmi juhtumi järel muudeti seadusi. Priit Toobalit "Aktuaalsel kaameral" tabada ei õnnestunud.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema