Viis linna teevad ettevalmistusi juubelipidustusteks ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
12 pilti
Autor: Nõmme linnaosa valitsus
{{1459616469000 | amCalendar}}

90 aastat tagasi andis noor Eesti Vabariik esimest korda linnaõigusi - linnaks nimetati Tapa, Põltsamaa, Tõrva, Türi ja Nõmme. Kuigi kõikide nende linnade juubelipidustused seisavad alles ees, koguneti täna Türile,et anda pidustustele ühine avalöök.

Tänavu 90. sünnipäeva tähistavad linnad tutvustasid Türi kultuurikeskuses Ivan Oravaks kehastunud Andrus Vaariku abil oma sünnilugu ning esitlesid juubeliaastal toimuvaid põnevamaid ettevõtmisi.

1926. aastal said 30. juunil linnadeks Tapa ja Põltsamaa, 2. juulil Tõrva ja Türi ning 12. novembril Nõmme.

Praeguseks küll kõik viis toona linnaõigused saanud alevit enam iseseisvad linnad ei ole - Türi ja Tapa on vallasisesed linnad, Nõmme on üks Tallinna linnaosadest -, kuid oma ajalugu on kõigile oluline.

Linnade koostöö eesmärk on suurendada nii 90-aastaste linnade elanike kui ka teiste huviliste teadmisi Tapa, Põltsamaa, Tõrva, Türi, Nõmme ajaloost ja arengust ning pakkuda osalemisrõõmu neis toimuvatel üritustel.

Tänasel üritusel esindas Tapa linna Tapa vallavanem Alari Kirt, Põltsamaad linnavolikogu aseesimees Margus Oro, Tõrva linna volikogu esimees Kalle Vister, Türi linna vallavanem Pipi-Liis Siemann ja Nõmmet linnaosavanem Tiit Terik. Muusikalisi vahepalasid pakkus ansambel Avaja.

Juubelit tähistatakse esindusliku kultuuriprogrammiga

Juubeli puhuks on kõik linnad välja mõeldud esindusliku kultuuriprogrammi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Põltsamaale tasuks tulla 30. juunil. Sel päeval on meie roosisaar keset Põltsamaa linna lipuehtes ja sinna on meil kaetud 90 meetrit pidulauda," rääkis Põltsamaa linnavolikogu aseesimees Margus Oro.

"Maikuu viimasel nädalavahetusel on meil linnaosa kevadpäevad ja roheliste väravate tänava laat. Ja siis, kui te juba Nõmmele tulete, Tallinn ei ole kaugel, saate ka pealinnas ära käia," teatas Nõmme linnaosa vanem Tiit Terik.

"Tõrva juubelipäevad algavad juuli alguses, kui on kõige mõnusamad sündmused. Tulge kohale, siis te näete, mis seal on. Aga kindlasti Tõrva tulepäevad, mis lõpevad Tõrva loitsuga," tutvustas Tõrva linnavolikogu esimees Kalle Vister.

"Tapal on kõige olulisem päev 13. august. Siis meil on kontserdid, päris palju erinevaid kontserte. Kõige uhkem neist saab kindlasti olema viie linna, kes me siin koos oleme, ühiskontsert," rääkis Tapa vallavanem Alari Kirt.

"Türil on ilu hoitud aastast 1926 ja kõige parem päev ise oma silmaga selles veenduda on kindlasti 2. juuli, kui Türi linn oma 90. sünnipäeva tähistab ja kõik meie koduõued, kodukohvikud, tänavad ja järve äär on kõikide teie vastuvõtmiseks valmis ja teid ootamas," tutvustas Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.