Võru puiduettevõttest kasvas välja alumiiniumpaatide tootja ({{commentsTotal}})

Võrus voodiraame valmistanud puiduettevõttest on välja kasvanud arvestatav alumiiniumpaatide tootja, kus alles hiljuti valmis 100. paat. Eritellimusel Rootsi paate valmistav AS Nauta klientide hulgas on ka National Geographicu fotograaf Matias Klum.

Aastal 2004 vastas AS Nauta omanik Mart Perli Rootsi äripartnerite küsimusele, kas nad paate ka teevad, naljaga pooleks, et teevad küll, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See oli täiesti aferistlik lubamine ja siis pärast pidi kuidagi hakkama täitma seda lubadust ja suure hirmsa vaevaga ikka. Algus oli kole raske, aga ära kuidagi tegime," selgitas Perli.

Ja nii siiagi puidust voodiraame valmistanud ettevõttest alumiinimumpaatide tootja, kes on tänaseks valmis teinud 100 paati ning preagu valmimisjärgus olev 102. paat on suurim, mida senini tehtud.

"Suuremat me enam teha ei saa, me ei saa seda siit välja enam kuidagi, siis peame läbi katuse välja tõstma," ütles Perli.

9,5 meetrit pikk ja 2,8 meetrit lai paat valmib nagu kõik teisedki - eritellimusena, võtmed kätte meetodil, arvestades kõiki kliendi soove.

"Selliseid paate suudame teha umbes ühe kuus, aga 9,5-meetrisega läheb poolteist kuud," ütles Nauta juht.

Ligi 150 000 eurot maksvad paadid on kõik Võru kohalike töömeeste kätetöö, kellest nii mõnigi on saanud tänu Nauta olemsolule teha valiku jääda välismaale minemise asemel kodumaale.

"Natuke enne siia tööle tulemist oli pakkumine, et välismaale laevakeevitajaks minna, aga siis naabrimees ütles, et ta tuli siit töölt ära /.../ ja siis saingi siia," ütles Nauta tööline Marko Traks.

Valdava osa Nauta klientidest moodustavad tavalised Rootsi inimesed, kes elavad kuskil saarestikus ning vajavad oma igapäevases elus paati. Aga klientide hulgas on ka nii Rootsi filmiprodutsent Anders Banke kui ka maailmakuulus National Geogrpahicu fotograaf Matias Klum.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema