Võru puiduettevõttest kasvas välja alumiiniumpaatide tootja ({{commentsTotal}})

Võrus voodiraame valmistanud puiduettevõttest on välja kasvanud arvestatav alumiiniumpaatide tootja, kus alles hiljuti valmis 100. paat. Eritellimusel Rootsi paate valmistav AS Nauta klientide hulgas on ka National Geographicu fotograaf Matias Klum.

Aastal 2004 vastas AS Nauta omanik Mart Perli Rootsi äripartnerite küsimusele, kas nad paate ka teevad, naljaga pooleks, et teevad küll, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See oli täiesti aferistlik lubamine ja siis pärast pidi kuidagi hakkama täitma seda lubadust ja suure hirmsa vaevaga ikka. Algus oli kole raske, aga ära kuidagi tegime," selgitas Perli.

Ja nii siiagi puidust voodiraame valmistanud ettevõttest alumiinimumpaatide tootja, kes on tänaseks valmis teinud 100 paati ning preagu valmimisjärgus olev 102. paat on suurim, mida senini tehtud.

"Suuremat me enam teha ei saa, me ei saa seda siit välja enam kuidagi, siis peame läbi katuse välja tõstma," ütles Perli.

9,5 meetrit pikk ja 2,8 meetrit lai paat valmib nagu kõik teisedki - eritellimusena, võtmed kätte meetodil, arvestades kõiki kliendi soove.

"Selliseid paate suudame teha umbes ühe kuus, aga 9,5-meetrisega läheb poolteist kuud," ütles Nauta juht.

Ligi 150 000 eurot maksvad paadid on kõik Võru kohalike töömeeste kätetöö, kellest nii mõnigi on saanud tänu Nauta olemsolule teha valiku jääda välismaale minemise asemel kodumaale.

"Natuke enne siia tööle tulemist oli pakkumine, et välismaale laevakeevitajaks minna, aga siis naabrimees ütles, et ta tuli siit töölt ära /.../ ja siis saingi siia," ütles Nauta tööline Marko Traks.

Valdava osa Nauta klientidest moodustavad tavalised Rootsi inimesed, kes elavad kuskil saarestikus ning vajavad oma igapäevases elus paati. Aga klientide hulgas on ka nii Rootsi filmiprodutsent Anders Banke kui ka maailmakuulus National Geogrpahicu fotograaf Matias Klum.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.