Aserbaidžaan kehtestas Mägi-Karabahhis ühepoolse vaherahu ({{commentsTotal}})

{{1459679609000 | amCalendar}}

Aserbaidžaan kuulutas Mägi-Karabahhi kontaktjoonel välja ühepoolse relvarahu, vastuseks rahvusvahelisele üleskutsele sõdimine piirkonnas lõpetada. Armeenia toetatud Mägi-Karabahhi võimud ei pea seda aga tõeseks ja väidavad, et Aserbaidžaan tulistab jätkuvalt.

Kaitseministri esindaja teatas, et aserid käituvad vastavalt rahvusvahelistele palvetele peatada vägivald, teatas BBC.

Aserbaidžaani president Ilham Alijev nimetas oma vägede operatsioone Mägi-Karabahhis suureks võiduks. Riikliku julgeolekunõukogu istungil kinnitas Alijev, et Armeenia ei unusta seda head õppetundi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Armeenia on rikkunud kõiki rahvusvahelisi seadusi. Me ei tagane oma põhimõttelisest seisukohast. Samas järgime relvarahu ja pärast seda soovime konflikti rahumeelselt lahendada," selgitas ta. "Samal ajal tugevdame oma sõjaväge."

Öösel jätkunud lahingutegevuses on surma saanud vähemalt 30 sõdurit, teadmata on tsiviilisikutest ohvrite arv. Videos on näha ka Armeenia vägede liikumist Mägi-Karabahhis.

Aserbaidžaani kaitseministeeriumi teatel hävitati öösel kümme Mägi-Karabahhi tanki ja tapeti kümneid võitlejaid. Tunnustamata ala esindaja teatel olid kaotused väiksemad, samas hävitasid nemad 14 aserite tanki ja viis soomusmasinat.

Bakuu pakutud relvarahusse nemad ei usu, kuid on samas valmis selle nimel läbi rääkima, kui taastatakse viimased konflikti eelsed positsioonid.

Bakuu väitel õnnestus Aserbaidžaani vägedel vallutada mõned alad, kus kavatsetakse oma positsioone kindlustada, seega on küsitav tingimuse järgimine ja veelgi enam, selle kehtestamine.

Mägi-Karabahhi piirkond on olnud armeenlastest separatistide käes alates 1994. aastal lõppenud sõjast selle piirkonna üle.

Olukorrast Mägi-Karabahhis andis "Aktuaalsele kaamerale" omapoolse ülevaate ka eestlannast reisifotograaf Silvia Pärmann, kes viibib hetkel Stepanakertis. 

Toimetaja: Merilin Pärli, Laur Viirand, Tarmo MaibergLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema