Aserbaidžaan kehtestas Mägi-Karabahhis ühepoolse vaherahu ({{commentsTotal}})

{{1459679609000 | amCalendar}}

Aserbaidžaan kuulutas Mägi-Karabahhi kontaktjoonel välja ühepoolse relvarahu, vastuseks rahvusvahelisele üleskutsele sõdimine piirkonnas lõpetada. Armeenia toetatud Mägi-Karabahhi võimud ei pea seda aga tõeseks ja väidavad, et Aserbaidžaan tulistab jätkuvalt.

Kaitseministri esindaja teatas, et aserid käituvad vastavalt rahvusvahelistele palvetele peatada vägivald, teatas BBC.

Aserbaidžaani president Ilham Alijev nimetas oma vägede operatsioone Mägi-Karabahhis suureks võiduks. Riikliku julgeolekunõukogu istungil kinnitas Alijev, et Armeenia ei unusta seda head õppetundi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Armeenia on rikkunud kõiki rahvusvahelisi seadusi. Me ei tagane oma põhimõttelisest seisukohast. Samas järgime relvarahu ja pärast seda soovime konflikti rahumeelselt lahendada," selgitas ta. "Samal ajal tugevdame oma sõjaväge."

Öösel jätkunud lahingutegevuses on surma saanud vähemalt 30 sõdurit, teadmata on tsiviilisikutest ohvrite arv. Videos on näha ka Armeenia vägede liikumist Mägi-Karabahhis.

Aserbaidžaani kaitseministeeriumi teatel hävitati öösel kümme Mägi-Karabahhi tanki ja tapeti kümneid võitlejaid. Tunnustamata ala esindaja teatel olid kaotused väiksemad, samas hävitasid nemad 14 aserite tanki ja viis soomusmasinat.

Bakuu pakutud relvarahusse nemad ei usu, kuid on samas valmis selle nimel läbi rääkima, kui taastatakse viimased konflikti eelsed positsioonid.

Bakuu väitel õnnestus Aserbaidžaani vägedel vallutada mõned alad, kus kavatsetakse oma positsioone kindlustada, seega on küsitav tingimuse järgimine ja veelgi enam, selle kehtestamine.

Mägi-Karabahhi piirkond on olnud armeenlastest separatistide käes alates 1994. aastal lõppenud sõjast selle piirkonna üle.

Olukorrast Mägi-Karabahhis andis "Aktuaalsele kaamerale" omapoolse ülevaate ka eestlannast reisifotograaf Silvia Pärmann, kes viibib hetkel Stepanakertis. 

Toimetaja: Merilin Pärli, Laur Viirand, Tarmo MaibergKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.