Alijev: Aserbaidžaani sõjaline operatsioon on riigi jaoks suur võit ({{commentsTotal}})

Aserbaidžaani relvajõudude sõjaline operatsioon Mägi-Karabahhi rindel on riigi jaoks "suur võit", ütles president Ilham Alijev pühapäeval.

"Armeenia ei soovi rahu ega lahkuda hõivatud aladelt, tehes jõupingutusi status quo säilitamiseks," ütles Alijev riikliku julgeolekunõukogu istungil, mille kandis üle riigitelevisioon AZTV.

Aserbaidžaani presidendi sõnul on selle kohta paljud tõendeid. "Läbirääkimised on kestnud üle 20 aasta, mille vältel on Armeenia alati otsustavatel hetkedel provokatsioone korraldanud."

Alijevi sõnul andsid Aseri väed Armeenia provokatsioonile hea vastulöögi. "Meie positsioone rünnati taaskord, meie sõdurid ja ohvitserid hukkusid. Seejärel andis Aseri sõjavägi neile löögi vastu pead ja nüüd nad karjuvad, et Aserbaidžaan rikub relvarahu. Meie seda ei teinud. Me vastasime ainult provokatsioonile," ütles president.

"Usun, et 2. aprillist kujuneb neile hea õppetund. Kui Armeenia sõdurid ei taha surra, peaksid nad Aserbaidžaani aladelt lahkuma," lausus ta.

Presidendi väitel pooldab Aserbaidžaan konflikti rahumeelset lahendamist. "Nüüd, mil konflikt on eskaleerunud, ei kavatse me osaleda läbirääkimistel üksnes läbirääkimiste endi pärast."

Alijevi sõnul on armeenlased hävitanud okupeeritud aladel kõik Aserbaidžaani ajaloolised ja usumonumendid, mošeed, muuseumid, kalmistud ja varastanud kõik väärisesemed. "Hojalõs genotsiidi toime pannud isikud istuvad praegu nende kabinettides."

Aserbaidžaani kaitseministeerium teatas pühapäeval, et Bakuu lõpetab ühepoolselt sõjalise tegevuse Mägi-Karabahhis. Tunnustamata Karabahhi võimude sõnul sõjategevus jätkub.

Armeenia kaitseministeeriumi sõnul on Bakuu teade sõjategevuse lõpetamisest infolõks. "See avaldus ei tähenda sõjategevuse peatamist," ütles Armeenia kaitseametkonna pressiesindaja Artsrun Hovhannisjan Facebookis.

Armeenia teatel alustas Aserbaidžaan reede õhtul tankide, suurtükkide ja helikopteritega ulatuslikku rünnakut Mägi- Karabahhi kontaktjoonel, lisades, et suuri kaotusi kandnud vaenlase väed löödi tagasi.

Aserbaidžaani teatel on kokkupõrgetes süüdi Armeenia.

Mägi-Karabahh on enamasti armeenlastega asustatud endine Aserbaidžaani autonoomne oblast, mille staatuse üle puhkes 1980. aastate lõpus relvastatud konflikt aserite ja armeenlaste vahel. Lahingutes hukkus hinnanguliselt 30 000 inimest ja ala läks Armeenia ja kohalike separatistide kontrolli alla.

Aserbaidžaan ja Karabahhi separatistid pole pärast 1994. aasta relvarahulepet kunagi rahulepet sõlminud ning piiriülesed tulevahetused on sagedased. Ööl vastu laupäeva puhkenud kokkupõrgete näol on siiski tegemist tõsise eskalatsiooniga.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSRail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.Rail Balticu skeemid Ernst & Youngi uuringust.
Läti seim ratifitseeris Rail Balticu kokkuleppe

Läti seim ratifitseeris Läti, Leedu ja Eesti valitsuste vahelise Rail Balticu raudteeühenduse arendamise kokkuleppe.

Kadri VoorandKadri Voorand
Kadri Voorand kirjutas noorte laulupeoks kooridele kaks uudisteost

2. juulil kõlavad noorte laulu- ja tantsupeol esmakordselt Kadri Voorandi lood "Elu on lootus ja loomine" (sõnad Doris Kareva) segakooride ning "Aga tule" (sõnad Liisa Lotta Tomp neidudekooride esituses.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Joachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondisJoachim Löw ja Saksamaa jalgpallikoondis
TÄNA OTSE | Löw jahib Tšiili vastu sajandat võitu Saksamaa juhendajana

Teises tänases kohtumises ristavad maailmajagude karikaturniiril sarved avavoorus võidukad olnud Saksamaa ja Tšiili. Otseülekanne algab ETV2 eetris kell 20.50. Kommentaatorid Kristjan Kalkun ja Mihkel Uiboleht, stuudios Tarmo Tiisler.

Jaanituli.Jaanituli.
Prognoos: jaanilaupäev möödub jahedalt, aga suurema sajuta

Reedesel võidupühal ja jaanilaupäeval on Eesti kohal jaheda õhumassiga nõrk kõrgrõhuala ning suurema tõenäosusega võib Eesti idaservas hoovihma tulla.

IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.IT-ettevõte Nortal kogub Araabia riikides oma tööga häid soovituskirju.
Lang: anname Araabias edasi Eesti kümne aasta taguseid tublisid saavutusi

IT-ettevõte Nortal asub Araabia Ühendemiraatide föderaalvalitsusele ja Dubai emiraadile valmistama ette seadusandlust e-riigi lahenduste ettevalmistamiseks. Nortali üheks "soovituskirjaks" on Omaani valitsusele tehtud analoogne töö, mille tulemusel see araabiariik sai omale Eestiga sarnased e-riigi lahendused. Uue koostöö lepingute sisu jääb aga konfidentsiaalseks.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Tallinna tehnikaülikooli peahoone.Tallinna tehnikaülikooli peahoone.
Ülikoolid vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes

Nii Tallinna tehnikaülikool, maaülikool kui ka Tallinna ülikool vähendavad vastuvõttu bakalaureuseõppes, sest vähenenud on ka keskkoolilõpetajate hulk.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
Regula Paljassaare sadamas.Regula Paljassaare sadamas.
Parvlaev Regula taastusremont sai valmis

Parvlaev Regula läbis põhjaliku remondi - alusel puhastati ja värviti korpus, samuti taastati erinevad masinad ja seadmed.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema