Ridalas korraldati suitsusukeldumise õppused ({{commentsTotal}})

Päästjate jaoks on eriti oluline treenida oma suitsusukeldumise oskusi, sest süttinud elumaja puhul on oluline, et kiiresti leitakse üles kannatanud ja et tulele suudetakse panna piir enne, kui see levib üle kogu hoone. Just seda treeniti sellel nädalavahetusel Läänemaal Ridalas korraldatud õppusel.

Haapsalu komando korraldas Läänemaa päästjatele õppuse ühes hiljuti tühjaks jäänud majas, mille omanik lubas päästeametil selle õppuse tarbeks süüdata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Siin on konkreetselt selline maja, kus inimene on sees elanud ja mööbel ja kõik asjad on sees. Maja on selles mõttes heas korras, katus on peal, ta on seest väga kuiv. Meie jaoks realistlikumaid situatsioone luua kuskil õppustel ongi väga raske. See on väga hea võimalus meil harjutada," selgitas päästeameti Haapsalu korrapidamisgrupi vanemoperatiivkorrapidaja Janno Osa.

Suitsusukeldumisoskus on päästjatele hädavajalik, sest aeg, mil põlevast hoonest saab inimest elusalt välja tuua, on väga lühike. Mida varem põleng avastatakse, seda suurem on lootus, et inimelu on veel võimalik päästa.

"Neli-viis minutit on see aeg tegelikult, kus siin on veel võimalik inimelu päästa. Pärast seda on seal toas kindlasti selline kuumus sees, et sealt elavat inimest välja tuua on väga keeruline. Ainuke asi, mis siin aitab, ongi tulekahju varane avastamine ja mis muud siin aitab kui suitsuandur," märkis Osa.

Sellises olukorras on päästjate prioriteediks võimalike kannatanute hoonest välja toomine. Seda isegi enne, kui tulega võitlema asutakse.

"Tule kustutamine iseenesest toob hoones sees kaasa väga halva nähtavuse ja kannatanute kiirele leidmisele on see kindlasti takistuseks. Kõige esmane tegevus on kannatanute otsimine, kiirelt toad läbi ja kui kannatanuid ei ole, siis koheselt tulekahju kustutamine," rääkis Osa.

Ridala vallas peetud õppusest võtsid osa kolm kutselist ja kaks vabatahtlikku päästekomandot. Õppus lõppes hoone üldpõlengu harjutusega, millega ühele poole saades lubati vana maja tuleroaks.

Toimetaja: Laur ViirandLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema