Ridalas korraldati suitsusukeldumise õppused ({{commentsTotal}})

Päästjate jaoks on eriti oluline treenida oma suitsusukeldumise oskusi, sest süttinud elumaja puhul on oluline, et kiiresti leitakse üles kannatanud ja et tulele suudetakse panna piir enne, kui see levib üle kogu hoone. Just seda treeniti sellel nädalavahetusel Läänemaal Ridalas korraldatud õppusel.

Haapsalu komando korraldas Läänemaa päästjatele õppuse ühes hiljuti tühjaks jäänud majas, mille omanik lubas päästeametil selle õppuse tarbeks süüdata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Siin on konkreetselt selline maja, kus inimene on sees elanud ja mööbel ja kõik asjad on sees. Maja on selles mõttes heas korras, katus on peal, ta on seest väga kuiv. Meie jaoks realistlikumaid situatsioone luua kuskil õppustel ongi väga raske. See on väga hea võimalus meil harjutada," selgitas päästeameti Haapsalu korrapidamisgrupi vanemoperatiivkorrapidaja Janno Osa.

Suitsusukeldumisoskus on päästjatele hädavajalik, sest aeg, mil põlevast hoonest saab inimest elusalt välja tuua, on väga lühike. Mida varem põleng avastatakse, seda suurem on lootus, et inimelu on veel võimalik päästa.

"Neli-viis minutit on see aeg tegelikult, kus siin on veel võimalik inimelu päästa. Pärast seda on seal toas kindlasti selline kuumus sees, et sealt elavat inimest välja tuua on väga keeruline. Ainuke asi, mis siin aitab, ongi tulekahju varane avastamine ja mis muud siin aitab kui suitsuandur," märkis Osa.

Sellises olukorras on päästjate prioriteediks võimalike kannatanute hoonest välja toomine. Seda isegi enne, kui tulega võitlema asutakse.

"Tule kustutamine iseenesest toob hoones sees kaasa väga halva nähtavuse ja kannatanute kiirele leidmisele on see kindlasti takistuseks. Kõige esmane tegevus on kannatanute otsimine, kiirelt toad läbi ja kui kannatanuid ei ole, siis koheselt tulekahju kustutamine," rääkis Osa.

Ridala vallas peetud õppusest võtsid osa kolm kutselist ja kaks vabatahtlikku päästekomandot. Õppus lõppes hoone üldpõlengu harjutusega, millega ühele poole saades lubati vana maja tuleroaks.

Toimetaja: Laur ViirandKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.