"AK. Nädal" uuris, kuidas õpetada pagulastele eesti keelt ({{commentsTotal}})

Eesti võttis sel nädalal vastu 7 pagulast Kreeka põgenikelaagrist. Uustulnukate seas on perekond, kelle lapsed ei oska eesti keelt. Kuidas õpetada pagulastele eesti keelt ning aidata neil toime tulla uues keskkonnas, uuris "Aktuaalne kaamera. Nädal".

Kiltsi põhikoolis käib 66 õpilast, kellest 7 on Vao keskusest.

Täiesti umbkeelsel lapsel on lihtsam keel ära õppida. Kui aga leidub mingi kolmas ühiskeel, milles on võimalik suhelda, minnakse kergema vastupanu teed.

"Tuleb kindlasti vältida mingi vahekeele leidmist. Meil on olnud laps, kes rääkis vene keelt lisaks oma kodukeelele. Ja me püüdsime õpetada läbi vene keele ja sellest ei tulnud väga midagi välja, meenutas Kiltsi põhikooli direktor Merje Leemets.

Samas kõlab vahetunnil koridoris vene keelt - siin õpib lapsi Dagestanist, Ukrainast, Ingušeetiast. Keelama ei hakka, ütleb koolmeister.

"Kiltsi koolis on õppinud väga pikka aega väga erinevatest rahvustest õpilasi, kes on küll rääkinud eesti keelt. Kuid kes oma väljanägemise poolest ei ole päris eesti näovärvi. Ja meie lapsed on nagu harjunud," lisas direktor.

"Mida rohkem inimene tegutseb ja üritab olla osa ühiskonnast ja ühiskond ka kaasab teda sellesse, siis ei ole mingeid probleeme," selgitas omakorda arengukoostöö korraldaja Kristi Ockba, kes on samuti aidanud Eesti saabunud inimestel keelt õppida.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.