"AK. Nädal" uuris, kuidas õpetada pagulastele eesti keelt ({{commentsTotal}})

Eesti võttis sel nädalal vastu 7 pagulast Kreeka põgenikelaagrist. Uustulnukate seas on perekond, kelle lapsed ei oska eesti keelt. Kuidas õpetada pagulastele eesti keelt ning aidata neil toime tulla uues keskkonnas, uuris "Aktuaalne kaamera. Nädal".

Kiltsi põhikoolis käib 66 õpilast, kellest 7 on Vao keskusest.

Täiesti umbkeelsel lapsel on lihtsam keel ära õppida. Kui aga leidub mingi kolmas ühiskeel, milles on võimalik suhelda, minnakse kergema vastupanu teed.

"Tuleb kindlasti vältida mingi vahekeele leidmist. Meil on olnud laps, kes rääkis vene keelt lisaks oma kodukeelele. Ja me püüdsime õpetada läbi vene keele ja sellest ei tulnud väga midagi välja, meenutas Kiltsi põhikooli direktor Merje Leemets.

Samas kõlab vahetunnil koridoris vene keelt - siin õpib lapsi Dagestanist, Ukrainast, Ingušeetiast. Keelama ei hakka, ütleb koolmeister.

"Kiltsi koolis on õppinud väga pikka aega väga erinevatest rahvustest õpilasi, kes on küll rääkinud eesti keelt. Kuid kes oma väljanägemise poolest ei ole päris eesti näovärvi. Ja meie lapsed on nagu harjunud," lisas direktor.

"Mida rohkem inimene tegutseb ja üritab olla osa ühiskonnast ja ühiskond ka kaasab teda sellesse, siis ei ole mingeid probleeme," selgitas omakorda arengukoostöö korraldaja Kristi Ockba, kes on samuti aidanud Eesti saabunud inimestel keelt õppida.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema