EKRE nõuab haldusreformi peatamist ({{commentsTotal}})

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu nõuab haldusreformi peatamist kuni järgmiste valimisteni.

Täna Viljandis koos olnud EKRE volikogu leidis, et valitsuse praegune sundliitmist peale suruv kohalike omavalitsuste reformi kava on asendustegevus reaalsele regionaalpoliitikale, mis Eesti elu edendamise asemel võimendab elu hääbumist maal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Erakonna esimees Mart Helme usub, et EKRE-l õnnestub riigikogu kevadistungil haldusreformi seaduse vastu võtmine ära hoida ja vaidlused jätkuvad sügisel, kui ametis on juba uus president.

"Kui me mõtleme selle peale, et tulevikus hakkab Eestis olema omavalitsusi, mis on poole maakonna suurused või lausa terve maakonna suurused, siis kõik, kes vähegi teavad, kuidas kohaliku elu maal aetakse, saavad aru, et hakkavad kinni minema seltsimajad, raamatukogud, väiksemad koolid. Ehk et see haldusreform mitte ei ürita peatada või ümber pöörata elu hääbumist maal, vaid tegelikult võimendab seda," märkis EKRE juhatuse liige Martin Helme.

"Ma olen üsna veendunud, et nii Vabaerakonna kui ka Keskerakonna saadikud jagavad suures osas meie seisukohta, et niisugusel kujul omavalitsuste reform ei kõlba," ütles erakonna esimees Mart Helme.

Toimetaja: Laur ViirandKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.