EKRE nõuab haldusreformi peatamist ({{commentsTotal}})

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu nõuab haldusreformi peatamist kuni järgmiste valimisteni.

Täna Viljandis koos olnud EKRE volikogu leidis, et valitsuse praegune sundliitmist peale suruv kohalike omavalitsuste reformi kava on asendustegevus reaalsele regionaalpoliitikale, mis Eesti elu edendamise asemel võimendab elu hääbumist maal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Erakonna esimees Mart Helme usub, et EKRE-l õnnestub riigikogu kevadistungil haldusreformi seaduse vastu võtmine ära hoida ja vaidlused jätkuvad sügisel, kui ametis on juba uus president.

"Kui me mõtleme selle peale, et tulevikus hakkab Eestis olema omavalitsusi, mis on poole maakonna suurused või lausa terve maakonna suurused, siis kõik, kes vähegi teavad, kuidas kohaliku elu maal aetakse, saavad aru, et hakkavad kinni minema seltsimajad, raamatukogud, väiksemad koolid. Ehk et see haldusreform mitte ei ürita peatada või ümber pöörata elu hääbumist maal, vaid tegelikult võimendab seda," märkis EKRE juhatuse liige Martin Helme.

"Ma olen üsna veendunud, et nii Vabaerakonna kui ka Keskerakonna saadikud jagavad suures osas meie seisukohta, et niisugusel kujul omavalitsuste reform ei kõlba," ütles erakonna esimees Mart Helme.

Toimetaja: Laur ViirandKaablid.

Euroopa ja USA suurfirmad teatavad levivast lunavararünnakust

RIA andmetel pole rünnak Eestisse jõudnud

proovisproovis

Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval kuni tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics