Vene kodanikud pandi vietnamlaste Eestisse smugeldamise eest vangi ({{commentsTotal}})

Autor: Postimees/Scanpix

Tartu maakohus mõistis vangi kaks Venemaa kodanikku, kes tabati mullu sügisel Vietnami kodanike Eestisse smugeldamiselt.

Kohus tunnistas Venemaa Föderatsiooni kodanikud Aleksei Kulvitši (43) ja Inna Purge (32) süüdi inimkaubanduses, Eesti vabariigi ajutise kontrolljoone ebaseaduslikus ületamises ja välismaalaste ebaseaduslikult üle Eesti vabariigi ajutise kontrolljoone toimetamises.

Kohus mõistis mõlemale nelja-aastase vangistuse, millest kohe ärakandmisele kuulub 10 kuud. Ülejäänud vangistus mõisteti neile tingimisi nelja-aastase katseajaga, ütles Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm ERR.ee-le.

Vangistuse kandmise aja algust arvestatakse nende kinnipidamisest eelmise aasta 21. septembrist. Lisakaristusena saadetakse nad Eesti vabariigist välja koos sissesõidukeeluga kolmeks aastaks.

Menetluskuludena tuleb Kulvitšil tasuda 2240 eurot ja Purgel 1640 eurot.

Eelmise aasta 21. septembril pidasid Lõuna prefektuuri töötajad Võrumaal Misso vallas Pruntova küla lähistel kinni Inna ja Aleksei ning neli Vietnami kodanikku, kes ületasid ebaseaduslikult Eesti vabariigi ajutise kontrolljoone.

Süüdistuse kohaselt ületasid Vietnami kodanikud ebaseaduslikult Eesti vabariigi ajutise kontrolljoone ning nad pidid edasi antama rahvusvahelise inimkaubanduse keti järgnevatele osalejatele, kes pidid nad Euroopa Liidus edasi toimetama.

Eelmise aasta 21. septembril vedasid süüdistatavad oma sõidukiga nelja vietnamlast Pihkva oblastis Petseri rajoonis Venemaa Föderatsiooni ja Eesti vabariigi vahelise ajutise kontrolljoone lähedusse ning juhatasid nad seal läbi metsa ja üle riikidevahelise ajutise kontrolljoone Eestisse.

Süüdistus märkis, et kuna grupi omavaheline suhtlus toimus peamiselt käemärkide ja üksikute ingliskeelsete sõnade abil, siis puudus vietnamlastel tegelik võimalus loobuda oma teejuhtidele järgnemast.

Kriminaalasja uuris Lõuna prefektuur ning uurimist juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.