Vene kodanikud pandi vietnamlaste Eestisse smugeldamise eest vangi ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Tartu maakohus mõistis vangi kaks Venemaa kodanikku, kes tabati mullu sügisel Vietnami kodanike Eestisse smugeldamiselt.

Kohus tunnistas Venemaa Föderatsiooni kodanikud Aleksei Kulvitši (43) ja Inna Purge (32) süüdi inimkaubanduses, Eesti vabariigi ajutise kontrolljoone ebaseaduslikus ületamises ja välismaalaste ebaseaduslikult üle Eesti vabariigi ajutise kontrolljoone toimetamises.

Kohus mõistis mõlemale nelja-aastase vangistuse, millest kohe ärakandmisele kuulub 10 kuud. Ülejäänud vangistus mõisteti neile tingimisi nelja-aastase katseajaga, ütles Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm ERR.ee-le.

Vangistuse kandmise aja algust arvestatakse nende kinnipidamisest eelmise aasta 21. septembrist. Lisakaristusena saadetakse nad Eesti vabariigist välja koos sissesõidukeeluga kolmeks aastaks.

Menetluskuludena tuleb Kulvitšil tasuda 2240 eurot ja Purgel 1640 eurot.

Eelmise aasta 21. septembril pidasid Lõuna prefektuuri töötajad Võrumaal Misso vallas Pruntova küla lähistel kinni Inna ja Aleksei ning neli Vietnami kodanikku, kes ületasid ebaseaduslikult Eesti vabariigi ajutise kontrolljoone.

Süüdistuse kohaselt ületasid Vietnami kodanikud ebaseaduslikult Eesti vabariigi ajutise kontrolljoone ning nad pidid edasi antama rahvusvahelise inimkaubanduse keti järgnevatele osalejatele, kes pidid nad Euroopa Liidus edasi toimetama.

Eelmise aasta 21. septembril vedasid süüdistatavad oma sõidukiga nelja vietnamlast Pihkva oblastis Petseri rajoonis Venemaa Föderatsiooni ja Eesti vabariigi vahelise ajutise kontrolljoone lähedusse ning juhatasid nad seal läbi metsa ja üle riikidevahelise ajutise kontrolljoone Eestisse.

Süüdistus märkis, et kuna grupi omavaheline suhtlus toimus peamiselt käemärkide ja üksikute ingliskeelsete sõnade abil, siis puudus vietnamlastel tegelik võimalus loobuda oma teejuhtidele järgnemast.

Kriminaalasja uuris Lõuna prefektuur ning uurimist juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Toimetaja: Marek KuulPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics