Mägi-Karabahh: Aserbaidžaani relvajõud jätkasid elamupiirkondade pommitamist ({{commentsTotal}})

{{1459760238000 | amCalendar}}

Rahvusvaheliselt tunnustamata Mägi-Karabahhi kaitseministeerium väitis täna hommikul avaldatud teates, et Aserbaidžaani relvajõud jätkasid täna hommikul elamupiirkondade pommitamist. Samuti teatati viie Aserbaidžaani tanki hävitamisest. Bakuu on rünnakute korraldamist kinnitanud, kuid väidetavalt olid need vastuseks Armeenia relvajõudude provokatsioonile.

Kuigi eile teatas Bakuu ühepoolse vaherahu välja kuulutamisest Mägi-Karabahhi konflikti piirkonnas, teatas tunnustamata riigi kaitseministeeriumi sõnul avasid Aserbaidžaani relvajõud suurtükitule täna hommikul kella 7.00 ajal kaitseliini kagu- ja kirdeosas, vahendas Armeenia uudisteportaal 168hours.

Mägi-Karabahhi kaitseministeeriumi väitel kasutavad Aserbaidžaani relvajõud 152 mm suurtükke, "Grad" raketisüsteeme ja tanke. Kaitseministeerium kinnitas, et võtab kasutusele kõik vastumeetmed astumaks vastu Aserbaidžaani relvajõudude jätkuvale agressioonile.

Ühtlasi teatas kaitseministeerium, et "ägedate" lahingute käigus rindejoone kagu- ja kirdeosas suudeti hävitada viis Aserbaidžaani relvajõududele kuuluvat tanki. Kolm tanki hävitati kirdeosas ja kaks tanki kaguosas.

Keskpäeval teatas Armeenia kaitseministri kõneisik oma Facebooki lehel, et tankid piirati Armeenia relvajõudude poolt ümber ning kogu lahingtehnika hävitati koos seda kasutanud sõduritega. Samuti andsid Armeenia relvajõud teada, et Aserbaidžaani sõjavägi on kasutusele võtnud TOS-1 tüüpi leegiheitjad, mille Karabahhi sõdurid samuti hävitasid.

Aserbaidžaan: tänahommikused rünnakud olid vastuseks Armeenia provokatsioonile

Aserbaidžaani relvajõudude sõnul pole nad kaotusi kandnud ning hoiavad kogu rindejoont endiselt enda kontrolli all. Samas teatas Bakuu, et tänahommikused rünnakud olid vastuseks Armeenia relvajõudude provokatsioonile.

"Kui Armeenia relvajõud jätkavad relvarahu rikkumist võttes sihikule elamupiirkonnad ja tsiviilisikud, siis vastutab Armeenia Aserbaidžaani relvajõudude vastulöökide eest," teatas Aserbaidžaani relvajõude kõneisik Hikmat Hajijev, vahendab Aserbaidžaani uudisteportaal azvision.az.

Kõneisik lisas, et Aserbaidžaani relvajõud tagavad tsiviilisikute turvalisuse, kes elavad rindejoone äärsetes tihedalt asustatud piirkondades.

Ühtlasi teatas Bakuu, et korraldas eduka rünnaku, mille käigus tabati Armeenia relvajõudude staapi. Bakuu väitel staabipunkt hävitati ning rünnaku tulemusena hukkus rohkel arvul Armeenia sõdureid ja ohvitsere. Viimaste seas olid ka Armeenia sõjaväe kolonel ja major. Aserbaidžaani relvajõud lisasid, et avaldavad peagi rünnakust ka videomaterjali.

Pärastlõunal kell 13.41 teatas Aserbaidžaan, et nende sõdurid on hävitanud kolm Armeenia tanki ning 30 sõdurit Khojavandi ja Fuzuli piirkonnas toimunud lahingutes.

Ei Bakuu ega Jerevan pole andnud teavet enda väeosade kaotustest. Samuti pole lahingute kohta käivat teavet kinnitanud sõltumatud allikad.

Toimetaja: Allan RajaveeLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema