Mägi-Karabahh: Aserbaidžaani relvajõud jätkasid elamupiirkondade pommitamist ({{commentsTotal}})

{{1459760238000 | amCalendar}}

Rahvusvaheliselt tunnustamata Mägi-Karabahhi kaitseministeerium väitis täna hommikul avaldatud teates, et Aserbaidžaani relvajõud jätkasid täna hommikul elamupiirkondade pommitamist. Samuti teatati viie Aserbaidžaani tanki hävitamisest. Bakuu on rünnakute korraldamist kinnitanud, kuid väidetavalt olid need vastuseks Armeenia relvajõudude provokatsioonile.

Kuigi eile teatas Bakuu ühepoolse vaherahu välja kuulutamisest Mägi-Karabahhi konflikti piirkonnas, teatas tunnustamata riigi kaitseministeeriumi sõnul avasid Aserbaidžaani relvajõud suurtükitule täna hommikul kella 7.00 ajal kaitseliini kagu- ja kirdeosas, vahendas Armeenia uudisteportaal 168hours.

Mägi-Karabahhi kaitseministeeriumi väitel kasutavad Aserbaidžaani relvajõud 152 mm suurtükke, "Grad" raketisüsteeme ja tanke. Kaitseministeerium kinnitas, et võtab kasutusele kõik vastumeetmed astumaks vastu Aserbaidžaani relvajõudude jätkuvale agressioonile.

Ühtlasi teatas kaitseministeerium, et "ägedate" lahingute käigus rindejoone kagu- ja kirdeosas suudeti hävitada viis Aserbaidžaani relvajõududele kuuluvat tanki. Kolm tanki hävitati kirdeosas ja kaks tanki kaguosas.

Keskpäeval teatas Armeenia kaitseministri kõneisik oma Facebooki lehel, et tankid piirati Armeenia relvajõudude poolt ümber ning kogu lahingtehnika hävitati koos seda kasutanud sõduritega. Samuti andsid Armeenia relvajõud teada, et Aserbaidžaani sõjavägi on kasutusele võtnud TOS-1 tüüpi leegiheitjad, mille Karabahhi sõdurid samuti hävitasid.

Aserbaidžaan: tänahommikused rünnakud olid vastuseks Armeenia provokatsioonile

Aserbaidžaani relvajõudude sõnul pole nad kaotusi kandnud ning hoiavad kogu rindejoont endiselt enda kontrolli all. Samas teatas Bakuu, et tänahommikused rünnakud olid vastuseks Armeenia relvajõudude provokatsioonile.

"Kui Armeenia relvajõud jätkavad relvarahu rikkumist võttes sihikule elamupiirkonnad ja tsiviilisikud, siis vastutab Armeenia Aserbaidžaani relvajõudude vastulöökide eest," teatas Aserbaidžaani relvajõude kõneisik Hikmat Hajijev, vahendab Aserbaidžaani uudisteportaal azvision.az.

Kõneisik lisas, et Aserbaidžaani relvajõud tagavad tsiviilisikute turvalisuse, kes elavad rindejoone äärsetes tihedalt asustatud piirkondades.

Ühtlasi teatas Bakuu, et korraldas eduka rünnaku, mille käigus tabati Armeenia relvajõudude staapi. Bakuu väitel staabipunkt hävitati ning rünnaku tulemusena hukkus rohkel arvul Armeenia sõdureid ja ohvitsere. Viimaste seas olid ka Armeenia sõjaväe kolonel ja major. Aserbaidžaani relvajõud lisasid, et avaldavad peagi rünnakust ka videomaterjali.

Pärastlõunal kell 13.41 teatas Aserbaidžaan, et nende sõdurid on hävitanud kolm Armeenia tanki ning 30 sõdurit Khojavandi ja Fuzuli piirkonnas toimunud lahingutes.

Ei Bakuu ega Jerevan pole andnud teavet enda väeosade kaotustest. Samuti pole lahingute kohta käivat teavet kinnitanud sõltumatud allikad.

Toimetaja: Allan RajaveeLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.