Inimõiguslased muretsevad põgenike Türki tagasi saatmise pärast ({{commentsTotal}})

Täna hakkas toimima Euroopa Liidu ja Türgi sõlmitud põgenike jagamise lepe ning esimesed inimesed saadeti Kreekast Türki tagasi. Türgi on täna valmis vastu võtma 500 inimest. Vahetusena võttis Saksamaa Türgilt vastu esimesed Süüriast pärit asüülitaotlejad.

16 Hannoveri saabunud Süüria asüülitaotlejat viiakse linnast 160 kilomeetri kaugusele põgenikekeskusse Freidlandi. Pagulasameti ametniku sõnul on esimesed saabujad kolm perekonda ning ta palus ajakirjanikel austada asüülitaotlejate privaatsust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Samas pole Berliin veel kinnitanud Türgi ühe ministri sõnu, et Türgist Saksamaale jõudnud inimesed viiakse sealt edasi teistesse riikidesse. Türgist saksamaale inimeste sõidutamisel on ka teine pool ehk siis Kreekast saadetakse Türki need, kes pole asüüli taotlenud.

Kreekas Mytilene sadamas protesteerisid mõned inimesed sisserändajate ja põgenike tagasisaatmise vastu, sest ei usu, et peamiselt pakistanist ja Bangladeshist pärit inimestele selgitati õigesti asüülitaotluse võimalusi.

Kaks Türgi laeva 131 inimesega pardal sõitsid Lesbose saarelt Dikili sadamalinna. Chiose saarelt tuleva kolmanda laeva peal on 66 inimest, kellest enamik on pärit Afganistanist. Izmiri provintsi kuberner ütles türgi meediale, et umbes 400 mittesüürlastest rändajat on täna Dikilisse oodatud. Türgi Euroopa Liidu ministri Volkan Bozkiri sõnul saadetakse süürlased riigi lõunaossa Osmaniye linna. Inimõigusorganisatsioonid on vahetuskauba pärast mures ja just Türgi poolelt.

ÜRO Pagulasorganisatsiooni pressiesindaja Liene Veide ütles, et UNCHR on peamiselt mures tagatiste pärast. "Kas süsteem ka tegelikult töötab ja kas inimestel, kes saadetakse Türki tagasi, on ligipääs asüülitaotlusele, ja kas neil on võimalus langetada põhjaliku informatsiooniga otsus - see on meie suurim mure," ütles ta.

Inimõigusorganisatsioonid on süüdistanud ka Ankarat Süüriast tulnud põgenike sunniviisilises tagasisaatmises üle piiri Süüria poolele.

"Türgi on 1951. aasta Genfi konventsiooni allkirjastanud, kuid Türgi jättis endale geograafilise piirangu. Ehk kui sa oled mitte-euroopa riigist ja palud Türgis asüüli, siis pole sul mingit võimalust Türgis pagulaseks saada," ütles Koci ülikooli rahvusvahelise migratsiooni ekspert Aysen Ustubici

Lesbose saarel on umbes 3000 põgenikku, kõikidel Kreeka saartel kokku üle 5000.

Ka Saksamaale Friedlandi pagulaskeskusesse saabusid täna vahetusena Türgist esimesed Süüriast pärit asüülitaotlejad. (Foto: Reuters/Scanpix)

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema