Erakoole toetavat pöördumist hakkab tõenäoliselt menetlema kultuurikomisjon ({{commentsTotal}})

Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Laine Randjärve puudutab erakoolidega seotud mure eelkõige Tallinna linna. Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on aga Eestis teisigi omavalitsusi, kes riigiga erakoolidele tegevuskulude maksmise pärast vaidlevad - Tallinna eesmärgiks on toetada hariduse mitmekesisust.

75 ühiskonna- ja kultuuritegelast andsid täna riigikogule üle pöördumise, milles palutakse mitte kiirustada eelnõuga, mis võtaks omavalitsustelt ära kohustuse maksta erakoolidele tegevustoetust, ehk koolihoone ülalpidamiseks mõeldud kulusid. Eelnõu on pärast esimest lugemist pikka aega olnud arutluse all riigikogu kultuurikomisjonis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Riigikogu aseesimehele Helir-Valdor Seederile (IRL) ja kultuurikomisjoni liikmetele tulid pöördumist üle andma mitmed sellele alla kirjutanud, lisaks neile leiab 75 nime seast aga ka näiteks helilooja Arvo Pärdi, Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni, kirjanik Jaan Kaplinski, peapiiskop Urmas Viilma ja paljud teised. Nende ühine sõnum on, et praegu kavandatav seadusemuudatus lähtub rahalistest, mitte sisulistest kaalutlustest ning võib mõjuda hästi toimivale süsteemile hävitavalt.

Riigikogu juhatus võttis pöördumise vastu ning tõenäoliselt suunatakse see edasi kultuurikomisjoni menetlemiseks.

Erakoolide seaduse muutmise eelnõu on tänaseks läbinud esimese lugemise ning jäänudki seejärel erimeelsuste tõttu toppama kultuurikomisjoni.

Komisjoni esimehe Laine Randjärve (RE) sõnul on probleem eelkõige Tallinnaga, mitmed teised omavalitsused on lubanud jätkata tegevuskulude toetamist vabatahtlikult.

"Kui praegune pöördumine aitab kaasa sellele, et me saame lahendatud ja jõuame arusaamisele ka Tallinna linnajuhtide hulgas, et kohalik omavalitsus, ehk siis Tallinn on täna tegelikult see tulipunkt, sest teistes kohalikes omavalitsustes seda probleemi ei ole. Siis on see kiri väga oluline ja täitnud oma eesmärgi.

Randjärv lisas, et ilmselt ei jõua eelnõu teisele lugemisele enne, kui on saavutatud konsensus komisjonis, koalitsioonipartnerite vahel ja ka ühiskonnas.

Kõlvart: on ka teisi omavalitsusi, kes riigiga erakoolidele tegevuskulude maksmise pärast vaidlevad

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ütles, et tema teada on neid omavalitsusi veel mitmeid teisigi, kes riigiga erakoolidele tegevuskulude maksmise pärast vaidlevad.

Tallinnast rääkides aga märkis Kõlvart, et linn on nõus toetama kristlikke koole ja hariduslike erivajadustega laste koole, mitte aga munitsipaalharidust dubleerivaid koole. "Me toetame hariduse mitmekesisust ja mulle tundub just, et Tallinna linna poolt tuli see initsiatiiv toetada koole, mis on lastele hariduslike erivajadustega ja kristlikke koole," selgitas ta.

"Kui jätta kristlikud koolid ja erivajadustega laste koolid kõrvale, siis teisi nö tavalisi erakoole te toetama ei hakka?" küsis "Aktuaalse kaamera" ajakirjanik täpsustuseks.

"Jällegi, kui me räägime hariduse mitmekesisusest, siis olekski vaja toetada mitmekesisust," vastas Kõlvart.Kotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.