Erakoole toetavat pöördumist hakkab tõenäoliselt menetlema kultuurikomisjon ({{commentsTotal}})

Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Laine Randjärve puudutab erakoolidega seotud mure eelkõige Tallinna linna. Abilinnapea Mihhail Kõlvarti sõnul on aga Eestis teisigi omavalitsusi, kes riigiga erakoolidele tegevuskulude maksmise pärast vaidlevad - Tallinna eesmärgiks on toetada hariduse mitmekesisust.

75 ühiskonna- ja kultuuritegelast andsid täna riigikogule üle pöördumise, milles palutakse mitte kiirustada eelnõuga, mis võtaks omavalitsustelt ära kohustuse maksta erakoolidele tegevustoetust, ehk koolihoone ülalpidamiseks mõeldud kulusid. Eelnõu on pärast esimest lugemist pikka aega olnud arutluse all riigikogu kultuurikomisjonis, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Riigikogu aseesimehele Helir-Valdor Seederile (IRL) ja kultuurikomisjoni liikmetele tulid pöördumist üle andma mitmed sellele alla kirjutanud, lisaks neile leiab 75 nime seast aga ka näiteks helilooja Arvo Pärdi, Eesti Panga presidendi Ardo Hanssoni, kirjanik Jaan Kaplinski, peapiiskop Urmas Viilma ja paljud teised. Nende ühine sõnum on, et praegu kavandatav seadusemuudatus lähtub rahalistest, mitte sisulistest kaalutlustest ning võib mõjuda hästi toimivale süsteemile hävitavalt.

Riigikogu juhatus võttis pöördumise vastu ning tõenäoliselt suunatakse see edasi kultuurikomisjoni menetlemiseks.

Erakoolide seaduse muutmise eelnõu on tänaseks läbinud esimese lugemise ning jäänudki seejärel erimeelsuste tõttu toppama kultuurikomisjoni.

Komisjoni esimehe Laine Randjärve (RE) sõnul on probleem eelkõige Tallinnaga, mitmed teised omavalitsused on lubanud jätkata tegevuskulude toetamist vabatahtlikult.

"Kui praegune pöördumine aitab kaasa sellele, et me saame lahendatud ja jõuame arusaamisele ka Tallinna linnajuhtide hulgas, et kohalik omavalitsus, ehk siis Tallinn on täna tegelikult see tulipunkt, sest teistes kohalikes omavalitsustes seda probleemi ei ole. Siis on see kiri väga oluline ja täitnud oma eesmärgi.

Randjärv lisas, et ilmselt ei jõua eelnõu teisele lugemisele enne, kui on saavutatud konsensus komisjonis, koalitsioonipartnerite vahel ja ka ühiskonnas.

Kõlvart: on ka teisi omavalitsusi, kes riigiga erakoolidele tegevuskulude maksmise pärast vaidlevad

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart ütles, et tema teada on neid omavalitsusi veel mitmeid teisigi, kes riigiga erakoolidele tegevuskulude maksmise pärast vaidlevad.

Tallinnast rääkides aga märkis Kõlvart, et linn on nõus toetama kristlikke koole ja hariduslike erivajadustega laste koole, mitte aga munitsipaalharidust dubleerivaid koole. "Me toetame hariduse mitmekesisust ja mulle tundub just, et Tallinna linna poolt tuli see initsiatiiv toetada koole, mis on lastele hariduslike erivajadustega ja kristlikke koole," selgitas ta.

"Kui jätta kristlikud koolid ja erivajadustega laste koolid kõrvale, siis teisi nö tavalisi erakoole te toetama ei hakka?" küsis "Aktuaalse kaamera" ajakirjanik täpsustuseks.

"Jällegi, kui me räägime hariduse mitmekesisusest, siis olekski vaja toetada mitmekesisust," vastas Kõlvart.Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema