Vaher: mul ei ole menetlejatele midagi ette heita ({{commentsTotal}})

Narva elanike seas võib täna avalikustatud Varvara mõrva uurimise tulemuse suhtes täheldada teatavat rahulolematust, ent politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri sõnul ei ole tal menetlejatele midagi ette heita.

"Minu kui uurija süda ei ole rahul sellepärast, et meil ei ole kohtu ees inimest. Samas mul ei ole ka midagi ette heita menetlejatele, ma tean, mida nad on teinud. Vaadates uurijate tööd on mul süda rahul," ütles Vaher "Aktuaalsele kaamerale".

"Meil ei ole siiamaani tegelikult kurjategija puhast profiili. See tähendab seda, et me oleme alustanud Eesti kõikide meeste vaatamisega, siis me jõudsime Narva meesteni. Siis me jõudsime erinevate killukesteni, mida DNA-teadus võimaldab. Ja siis jõudsime tõenäosuseni ja võtsime sihikule 11 meest, kellest oli võimalik minna kahe juurde ja siis ühe juurde," lausus ta.

Vaheri sõnul mõistab ta Narva elanike muret ja seda, kui oluline on politsei poolt anda vastuseid.

"Me räägime täna sellest, mida me teame. Ma kinnitan teile, et mul oleks tunduvalt parem meel, kui me saaksime öelda, et me viisime inimese kohtu ette. Mul oleks veel parem öelda, kui seda tegu ei oleks toimunud."

Saatejuht Astrid Kannel küsis, kas saab väita, et see mõrvar ei kõnni praegu meie seas ringi.

"Siin tuleb uskuda uurijate vaistu ja tuleb uskuda ka muid detaile. Juriidiliselt tõesti meil ei ole võimalik edasi minna, minna kohtu ette, sest see, kelle osas meil on veendumus, on surnud. Aga siin on väga palju pisidetaile, mis annab uurijatele veendumuse, et see inimene ilmselt ei kõnni meie tänavatel," rääkis Vaher.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.