Vaher: mul ei ole menetlejatele midagi ette heita ({{commentsTotal}})

Narva elanike seas võib täna avalikustatud Varvara mõrva uurimise tulemuse suhtes täheldada teatavat rahulolematust, ent politsei- ja piirivalveameti peadirektori Elmar Vaheri sõnul ei ole tal menetlejatele midagi ette heita.

"Minu kui uurija süda ei ole rahul sellepärast, et meil ei ole kohtu ees inimest. Samas mul ei ole ka midagi ette heita menetlejatele, ma tean, mida nad on teinud. Vaadates uurijate tööd on mul süda rahul," ütles Vaher "Aktuaalsele kaamerale".

"Meil ei ole siiamaani tegelikult kurjategija puhast profiili. See tähendab seda, et me oleme alustanud Eesti kõikide meeste vaatamisega, siis me jõudsime Narva meesteni. Siis me jõudsime erinevate killukesteni, mida DNA-teadus võimaldab. Ja siis jõudsime tõenäosuseni ja võtsime sihikule 11 meest, kellest oli võimalik minna kahe juurde ja siis ühe juurde," lausus ta.

Vaheri sõnul mõistab ta Narva elanike muret ja seda, kui oluline on politsei poolt anda vastuseid.

"Me räägime täna sellest, mida me teame. Ma kinnitan teile, et mul oleks tunduvalt parem meel, kui me saaksime öelda, et me viisime inimese kohtu ette. Mul oleks veel parem öelda, kui seda tegu ei oleks toimunud."

Saatejuht Astrid Kannel küsis, kas saab väita, et see mõrvar ei kõnni praegu meie seas ringi.

"Siin tuleb uskuda uurijate vaistu ja tuleb uskuda ka muid detaile. Juriidiliselt tõesti meil ei ole võimalik edasi minna, minna kohtu ette, sest see, kelle osas meil on veendumus, on surnud. Aga siin on väga palju pisidetaile, mis annab uurijatele veendumuse, et see inimene ilmselt ei kõnni meie tänavatel," rääkis Vaher.

Toimetaja: Aleksander KrjukovTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema