Riigikogus arutleti eesti keele õpetamise üle, keeleõppijad peavad probleemiks ka praktika puudumist ({{commentsTotal}})

Riigikogus arutleti täna teemadel, mis puudutavad eesti keele õpetamise korraldamist siinsetele vene emakeelega inimestele. Vabaerakonna arupärimises kultuuriminister Indrek Saarele kritiseeriti riigi võimet kõigile soovijatele keel selgeks õpetada.

Keeleõppijad kurdavad, et neil on raske vaba vestlust arendada, kui kõne all pole õpikuteemad. Pole ka vajadust iga päev eesti keeles olme tasandil suhelda, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Täna esitas Vabaerakond kultuuriministrile arupärimise, miks riik ei toeta piisavalt venelastele eesti keele õpetamist. Peaaegu 6000-st eesti keele tasuta kursustele registreerunust on kursused läbinud kümme korda vähem. Kultuuriminister Indrek Saar ütles, et tasuta kursustele registreerub palju neid, kellel puudub algtasemel keeleoskus, mida peaks omandama koolis või tasulistel algtaseme kursustel. Täiendavat raha keeleõppeks praegu pole.

"Tuli nii palju neid inimesi, kellel algtasemel õpet ei ole. See selgus alles eelmise aasta lõpus, selle aasta alguses. Me ka täiendavaid vahendeid saame planeerida alles 2017. aastast, kui me saame riigieelarve protsessis selles kokkuleppele," selgitas minister Saar (SDE).

Suurem probleem kui raha või õpetajate olemasolu, tundub aga olevat valdavalt ühekeelses keskkonnas elamine.

Ühes kesklinna keeltekoolis õpivad algtaseme läbinud. Mitmed inimesed on pärit Venemaalt, Valgevenest või Poolast. Nad on oodanud kursuste järjekorras pool aastat, kuid ei kurda, et see oleks pikk aeg. Kodused ülesanded on tehtud, raamatu järgi jutustamine selge, kuid eesti keeles vestlemine ei tule välja.

Venemaalt Eestise tulnud Andrei Kuzitškin õpetab ise keeltekoolis vene keelt ja põhjendab kõnekeele vähest oskust suhtluspraktika puudumisega.

"Siin keeltekoolis töötavad minu töökaaslased. Nad on eestlased. Aga kui ma proovin rääkida eesti keelt, see on võib-olla natuke raskem nende jaoks ja nemad proovivad rääkida minuga vene keelt," selgitas ta.

Igapäevase eesti keeles suhtlemise vajaduse puudumist kinnitavad ka teised eesti keele õppijad.

Andrei Kuzitškin soovitab, et rohkem on vaja praktikat ja lihtsam võiks olla eksamitele registreerumine internetis. Samuti võiks eksameid olla tihemini kui kord kolme kuu jooksul. Kuid Venemaalt tulnud mees on veendunud, et kes tahab, saab selgeks.

Toimetaja: Laur Viirandproovisproovis

Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval kuni tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics