Vandeadvokaat: Panama äriühingud pole küll keelatud, aga küsimusi tekitab nende eesmärk ({{commentsTotal}})

Advokaadibüroo Varul partner Marko Kairjak ütles, et Panamas või ükskõik, millises soodsa maksurežiimiga riigis äriühingu omamine kuidagi keelatud ei ole, küsimus on pigem selles, mis eesmärgil seda kasutatakse.

"Ebaseaduslik see automaatselt ei ole. Tänapäeva maailmas on õigus omada äriühingut ükskõik kus täiesti levinud," ütles Kairjak "Ringvaates".

Kairjak rääkis, et taoliste äriühingute omamisel Panamas saab olla kolm põhjust.

"Kõige levinud on see, et võrreldes koduriigiga on seal oluliselt soodsam maksurežiim. Teine põhjus on teatud määral selline transparentsuse puudumine. Meie Eesti vabariigis on täiesti tavaline, et ma saan äriregistrist ükskõik, mis äriühingu kohta info väga kiiresti. Panama puhul on väga raske leida neid isikuid, kes seal taga on. Ja kolmas põhjus on kaugus. Mõnikord on hea, kui vara või mingi majandustegevus on kodukandist väga kaugel," selgitas Kairjak.

Ta lisas, et mõned avaliku elu tegelased teatud riikides soovivadki oma mingisugused varad viia koduriigist eemale poliitilistel põhjustel. "Ma kujutan ette, et nendest andmetest tuleb ka väga palju edukaid inimesi poliitiliselt keerulisemates režiimides, kes otsivad läbi selle lihtsalt kaitset oma varale," arvas ta.

Kairjak märkis, et selliste äriühingute registreerimise eesmärk ei pruugi olla niivõrd maksudest kõrvale hoidumine, kuivõrd mingi maksu optimeerimise eesmärk, olgu see siis näiteks topeltmaksustamise vältimine.

Kairjak rääkis veel, et Eesti probleem on see, et n-ö Panama pakette kasutavad pisikesed ettevõtted ja meil praeguseni ei saada aru, et see ei ole normaalne. "Selles osas meie ärikultuur vajab kõvasti arendamist."

Toimetaja: Aleksander KrjukovPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics