Vandeadvokaat: Panama äriühingud pole küll keelatud, aga küsimusi tekitab nende eesmärk ({{commentsTotal}})

Advokaadibüroo Varul partner Marko Kairjak ütles, et Panamas või ükskõik, millises soodsa maksurežiimiga riigis äriühingu omamine kuidagi keelatud ei ole, küsimus on pigem selles, mis eesmärgil seda kasutatakse.

"Ebaseaduslik see automaatselt ei ole. Tänapäeva maailmas on õigus omada äriühingut ükskõik kus täiesti levinud," ütles Kairjak "Ringvaates".

Kairjak rääkis, et taoliste äriühingute omamisel Panamas saab olla kolm põhjust.

"Kõige levinud on see, et võrreldes koduriigiga on seal oluliselt soodsam maksurežiim. Teine põhjus on teatud määral selline transparentsuse puudumine. Meie Eesti vabariigis on täiesti tavaline, et ma saan äriregistrist ükskõik, mis äriühingu kohta info väga kiiresti. Panama puhul on väga raske leida neid isikuid, kes seal taga on. Ja kolmas põhjus on kaugus. Mõnikord on hea, kui vara või mingi majandustegevus on kodukandist väga kaugel," selgitas Kairjak.

Ta lisas, et mõned avaliku elu tegelased teatud riikides soovivadki oma mingisugused varad viia koduriigist eemale poliitilistel põhjustel. "Ma kujutan ette, et nendest andmetest tuleb ka väga palju edukaid inimesi poliitiliselt keerulisemates režiimides, kes otsivad läbi selle lihtsalt kaitset oma varale," arvas ta.

Kairjak märkis, et selliste äriühingute registreerimise eesmärk ei pruugi olla niivõrd maksudest kõrvale hoidumine, kuivõrd mingi maksu optimeerimise eesmärk, olgu see siis näiteks topeltmaksustamise vältimine.

Kairjak rääkis veel, et Eesti probleem on see, et n-ö Panama pakette kasutavad pisikesed ettevõtted ja meil praeguseni ei saada aru, et see ei ole normaalne. "Selles osas meie ärikultuur vajab kõvasti arendamist."

Toimetaja: Aleksander KrjukovKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.