Tänak: ükski kõrvaltegevus autoroolis pole ohutu ({{commentsTotal}})

{{1459829858000 | amCalendar}}

Liiklusohutuskampaania "Kui juhid, siis juhi" raames toimub üleriigiline mobiilivaba päev, kus maanteeamet kutsub koostöös politseiga kõiki autojuhte liikluses telefoniga mitte tegelema. PPA ennetuse ja süüteomenetluse büroo juhtivkorrakaitseametnik Riho Tänak tõdes, et autoroolis pole ükski kõrvaltegevus täiesti ohutu.

Maanteeameti andmetel vastab 99 protsenti juhtidest autoroolis kõnedele, kuid 71 protsenti roolikeerajatest kasutavad autoroolis mobiiltelefoni lisaks helistamisele ka pildistamiseks, tekstisõnumite saatmiseks või sotsiaalmeedias postituste lugemiseks, vahendasid ERR-i teleuudised.

Probleemi tõsidusele viitab ka asjaolu, et juhtimise ajal telefoniga tegelemise tõttu juhtub Eestis keskmiselt üle kahe liiklusõnnetuse päevas.

Liiklusseadus sätestab, et juhil on keelatud tegeleda autoroolis toimingutega, mis võivad segada juhtimist.

Riho Tänak rääkis "Terevisioonile" antud intervjuus, et inimeste hulk, kes autoroolis oma telefoniga tegelevad, on ilmselt väga suur.

"Kui vaatame liiklusõnnetuste statistikat, siis politsei fikseerib Eestis üle 4800 õnnetuse ja neist 1700 on juhtumid, kus sõidetakse tagant teisele sõidukile otsa. Neist omakorda 90 protsenti on sellised õnnetused, kus inimene pole olnud lihtsalt tähelepanelik liikluskeskkonna suhtes ja pole jõudnud reageerida sellele, et keegi on tema ees seisma jäänud. 1700 on Eesti kohta väga suur arv," selgitas ta.

Tänak märkis, et mobiiliga rääkimine pole ainus kõrvaltegevus, mida roolis püütakse teha. Ta lisas, et kõik kõrvaltegevused viivad autojuhi tähelepanu teeolude jälgimiselt ära ja õnnetussse sattumise tõenäosus on sellistel juhtumitel väga suur.

Tema sõnul pole täiesti ohutu ka autoroolis hands-free kasutamine. "Ükski kõrvaltegevus pole ohutu. Inimene peab ise hindama ennast, millega võib roolis tegeleda, millega mitte," märkis ta.

"99,9 protsenti tähelepanust peaks olema ikkagi sõidukijuhtimisel," lisas ta.

Tänak tõdes, et paraku on liikluses ka palju jalakäijaid, kes tegelevad telefoniga, näiteks kuulavad kõrvaklappidega muusikat ning seetõttu on nende tähelepanu häiritud.

Toimetaja: Merili NaelTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema