Helm: jagamismajandus põhineb maksumoraalil ({{commentsTotal}})

Eesti loob elektroonilise süsteemi, mis pakub Uberi kasutajatele võimaluse lihtsamalt makse maksta. Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektor Marek Helm ütles, et jagamismajandus, milles tegutseb ka Uber, põhineb maksumoraalil.

Marek Helm rääkis ETV saates "Terevisioon", et Uber ise reklaamib Eestit kui riiki, kes soovib teha koostööd ja jagamismajandust toetada.

"Me saame iga nädal teiste riikide maksuametitelt kõnesid, et kuidas me seda teeme, sest Uber ise reklaamib meid, kuidas Eesti maksuamet pole takistav jagamismajandusele ja selle asemel proovitakse inimestele luua teenuseid. Tõesti, oleme eelmise aasta kohta füüsilistele isikutele andnud andnud võimaluse tulusid deklareerida, mida osad, kes Uberi platvormi kasutavad, on ka teinud. Praeguseks oleme nii FIE-dele kui ka OÜ-dele välja töötamas mugavat maksude deklareerimise lahendust," selgitas Helm.

Ta lisas, et kõik uued lahendused on vabatahtlikud ja ei saa eeldada, et Uber kogu andmestiku maksuametile annab. "Tegelikult ikkagi jagamismajandus, mis on oma olemuselt sümpaatne, sest inimesed tegelevad ettevõtluse algetega, põhineb ikkagi maksumoraalil, selles mõttes, et maksumoraali tuleb samal ajal kaasa aidata," lisas ta.

Helm usub, et Eesti maksuameti lahendused saavad eeskujuks teistele riikidele.

"Kui Uber tegutseb 70 riigis, siis mina arvan, et ükskõik kui suurel määral, aga sellest 70 riigist leidub riike, kes ütlevad, et neile meeldib Eesti lahendus ja nad põhimõtteliselt oleksid võimelised selle üle võtma. /.../ Arvan, et me lihtsalt tallame sisse ühte rada, mis mõne aasta pärast on normaalsus," rääkis ta.

Helm ei öelnud, kui paljud Uberi teenuse pakkujatest sel aastal Eestis oma tulu deklareerisid, kuid ta kinnitas, et "Eestis on esimesed inimesed maailmas, kes on nii kõrge maksumoraaliga, et sõites Uberi teenust on pidanud vajalikuks ära maksta maksud ja neid tuleb igal juhul tunnustada".

Seoses pühapäeval meedias paljastatud Panama maksuparadiiside dokumentidega ütles Helm, et Eesti maksuamet ei ole siiani ühtegi uurimist alustanud.

"Me võtame päev korraga, rahulikult. See info, mis praegu ajakirjanduses on, käsitleb endas kümneid aastaid. Soovitaks võtta rahulikuma tempo, ei lööks enne kedagi risti, kuni meil pole informatsiooni," rääkis Helm ja ütles, et seda, kui palju Eesti majandusest võiks olla selline, mis on läbi maksuparadiiside peidetud, ta ei tea.

Samas lisas ta, et viimase 10-15 aast ajooksul on maksuparadiisidega seotud probleem Eesti jaoks vähenenud.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.