Helm: jagamismajandus põhineb maksumoraalil ({{commentsTotal}})

Eesti loob elektroonilise süsteemi, mis pakub Uberi kasutajatele võimaluse lihtsamalt makse maksta. Maksu- ja tolliameti (MTA) peadirektor Marek Helm ütles, et jagamismajandus, milles tegutseb ka Uber, põhineb maksumoraalil.

Marek Helm rääkis ETV saates "Terevisioon", et Uber ise reklaamib Eestit kui riiki, kes soovib teha koostööd ja jagamismajandust toetada.

"Me saame iga nädal teiste riikide maksuametitelt kõnesid, et kuidas me seda teeme, sest Uber ise reklaamib meid, kuidas Eesti maksuamet pole takistav jagamismajandusele ja selle asemel proovitakse inimestele luua teenuseid. Tõesti, oleme eelmise aasta kohta füüsilistele isikutele andnud andnud võimaluse tulusid deklareerida, mida osad, kes Uberi platvormi kasutavad, on ka teinud. Praeguseks oleme nii FIE-dele kui ka OÜ-dele välja töötamas mugavat maksude deklareerimise lahendust," selgitas Helm.

Ta lisas, et kõik uued lahendused on vabatahtlikud ja ei saa eeldada, et Uber kogu andmestiku maksuametile annab. "Tegelikult ikkagi jagamismajandus, mis on oma olemuselt sümpaatne, sest inimesed tegelevad ettevõtluse algetega, põhineb ikkagi maksumoraalil, selles mõttes, et maksumoraali tuleb samal ajal kaasa aidata," lisas ta.

Helm usub, et Eesti maksuameti lahendused saavad eeskujuks teistele riikidele.

"Kui Uber tegutseb 70 riigis, siis mina arvan, et ükskõik kui suurel määral, aga sellest 70 riigist leidub riike, kes ütlevad, et neile meeldib Eesti lahendus ja nad põhimõtteliselt oleksid võimelised selle üle võtma. /.../ Arvan, et me lihtsalt tallame sisse ühte rada, mis mõne aasta pärast on normaalsus," rääkis ta.

Helm ei öelnud, kui paljud Uberi teenuse pakkujatest sel aastal Eestis oma tulu deklareerisid, kuid ta kinnitas, et "Eestis on esimesed inimesed maailmas, kes on nii kõrge maksumoraaliga, et sõites Uberi teenust on pidanud vajalikuks ära maksta maksud ja neid tuleb igal juhul tunnustada".

Seoses pühapäeval meedias paljastatud Panama maksuparadiiside dokumentidega ütles Helm, et Eesti maksuamet ei ole siiani ühtegi uurimist alustanud.

"Me võtame päev korraga, rahulikult. See info, mis praegu ajakirjanduses on, käsitleb endas kümneid aastaid. Soovitaks võtta rahulikuma tempo, ei lööks enne kedagi risti, kuni meil pole informatsiooni," rääkis Helm ja ütles, et seda, kui palju Eesti majandusest võiks olla selline, mis on läbi maksuparadiiside peidetud, ta ei tea.

Samas lisas ta, et viimase 10-15 aast ajooksul on maksuparadiisidega seotud probleem Eesti jaoks vähenenud.

Toimetaja: Merili NaelKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics