Islandi peaminister astus tagasi ({{commentsTotal}})

Islandi peaminister Sigmundur Gunnlaugsson, kellest sai Panama lekke esimene "ohver", astus täna parlamendifraktsiooni koosoleku käigus tagasi.

Advokaadibüroo Mossack Fonseca dokumentidest, mis lekkisid möödnud pühapäeval, selgus, et Islandi peaminister Sigmundur Gunnlaugsson oli 2007. aastal asutanud Panamas koos oma abikaasaga offshore-firma, vahendas BBC.

Peaministrit süüdistatakse perevarade varjamises, mille suurus ulatus miljonitesse eurodesse.

Kuulduste kohaselt võib uueks peaministriks saada tänane põllumajandusminister, kes ka Gunnlaugssoni tagasi astumisest teada andis.

Eile toimus Reykjavikis meeleavaldus, kus osales umbes 10 000 inimest. Kohale tulnud protesteerijad nõudsid peaministri lahkumist.

Ühtlasi avaldas Gunnlaugsson täna soovi parlament laiali saata, kuid selle ettepaneku lükkas Islandi president tagasi.

Toimetaja: Allan RajaveeMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema