Islandi peaminister astus tagasi ({{commentsTotal}})

Islandi peaminister Sigmundur Gunnlaugsson, kellest sai Panama lekke esimene "ohver", astus täna parlamendifraktsiooni koosoleku käigus tagasi.

Advokaadibüroo Mossack Fonseca dokumentidest, mis lekkisid möödnud pühapäeval, selgus, et Islandi peaminister Sigmundur Gunnlaugsson oli 2007. aastal asutanud Panamas koos oma abikaasaga offshore-firma, vahendas BBC.

Peaministrit süüdistatakse perevarade varjamises, mille suurus ulatus miljonitesse eurodesse.

Kuulduste kohaselt võib uueks peaministriks saada tänane põllumajandusminister, kes ka Gunnlaugssoni tagasi astumisest teada andis.

Eile toimus Reykjavikis meeleavaldus, kus osales umbes 10 000 inimest. Kohale tulnud protesteerijad nõudsid peaministri lahkumist.

Ühtlasi avaldas Gunnlaugsson täna soovi parlament laiali saata, kuid selle ettepaneku lükkas Islandi president tagasi.

Toimetaja: Allan RajaveeMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.