Eesti Loomakaitse Liit soovib karmistada loomade väärkohtlemisega seotud karistusi ({{commentsTotal}})

Eestimaa Loomakaitse Liit tegi justiitsministeeriumile ettepanekud muuta loomade väärkohtlemisega seotud seadused oluliselt karmimaks. Ettepanekud hõlmavad nii karmimaid karistusi kui seda, kellel on õigus loomade väärkohtlemise juhtumeid kohtusse anda. Hoiatame, et loos võib esineda häirivaid kaadreid.

Eelmise aasta kevadel mõistis kohus Rando Randma mitme looma julmas tapmises vangi. Reaalselt oli ta vangis 7 kuud. Juba kohtuotsuse väljakuulutamise järgselt tulid meeleavaldajad Toompeale nõudma, et loomade väärkohtlemine tooks kaasa rangemad karistused, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ka Eestimaa Loomakaitse Liit esitas juba 2012. aastal parandusettepanekud vastavate seaduste karmimaks muutmiseks. Toona ei leidnud ettepanekud riigipoolset toetust ning nüüd on liit selle tee uuesti ette võtnud.

Kui täna saab isikut looma julma kohtlemise eest karistada rahalise karistuse või kuni ühe-aastase vangistusega, siis justiitsministeeriumile saadetud ettepanek näeb ette just karistuse maksimummäära karmistamist.

Eestimaa Loomakaitse Liidu juristi Piret Teesi sõnul võiks maksimummäär olla kõrgem. "Kui see maksimummäär oleks kõrgem, siis on kohtutel õigus ka pikemaid vanglakaristusi määrata. Meie soovime, et see määr oleks 3 aastat," rääkis jurist.

Teesi sõnul on praegu probleem aga ka selles, et loomade väärkohtlemise puhul algatab politsei üldse väga vähe menetlusi. Loomakaitse Liidul on praegu käsil mitu sellist väärkohtlemise juhtumit - nende käed on aga täna seotud, sest neil puudub õigus kohtusse kaevata.

"Meil oli üks juhtum, kus kass oli jõhkralt läbi pekstud, tal olid neuroloogilised kahjustused ja politsei ütles, et see ei ole julm viis. Kaebasime edasi. Prokuratuur ütles sellepeale, et see mees oli hädakaitse seisundis, sest kass kriimustas teda ja kohtud ei saanud midagi teha, sest kaebeõigust ei ole," tõi Tees näite.

Nii ongi Loomakaitse Liit teinud ettepaneku anda menetlusvälistele isikutele õigus vaidlustada kriminaalmenetluse algatamata jätmine kohtus. Kui kohus kaebuse rahuldab, siis menetlus ikkagi viidaks läbi ning suureneks võimalused väärkohtlejate karistamiseks.

Lisaks soovib Loomakaitse Liit pikendada maksimaalset aega, mil karistatud inimene ei tohi loomi pidada. Ministeeriumile tehti ka ettepanek sätestada zoofiilia ehk loomaga suguühtesse astumine sõnaselgelt kuriteoks. Justiitsministeeriumist öeldi "Aktuaalsele kaamerale", et Loomakaitse Liidu saadetud kirja tutvutakse ja seda analüüsitakse.

Toimetaja: Allan RajaveeKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.

Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics