Eesti Loomakaitse Liit soovib karmistada loomade väärkohtlemisega seotud karistusi ({{commentsTotal}})

Eestimaa Loomakaitse Liit tegi justiitsministeeriumile ettepanekud muuta loomade väärkohtlemisega seotud seadused oluliselt karmimaks. Ettepanekud hõlmavad nii karmimaid karistusi kui seda, kellel on õigus loomade väärkohtlemise juhtumeid kohtusse anda. Hoiatame, et loos võib esineda häirivaid kaadreid.

Eelmise aasta kevadel mõistis kohus Rando Randma mitme looma julmas tapmises vangi. Reaalselt oli ta vangis 7 kuud. Juba kohtuotsuse väljakuulutamise järgselt tulid meeleavaldajad Toompeale nõudma, et loomade väärkohtlemine tooks kaasa rangemad karistused, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ka Eestimaa Loomakaitse Liit esitas juba 2012. aastal parandusettepanekud vastavate seaduste karmimaks muutmiseks. Toona ei leidnud ettepanekud riigipoolset toetust ning nüüd on liit selle tee uuesti ette võtnud.

Kui täna saab isikut looma julma kohtlemise eest karistada rahalise karistuse või kuni ühe-aastase vangistusega, siis justiitsministeeriumile saadetud ettepanek näeb ette just karistuse maksimummäära karmistamist.

Eestimaa Loomakaitse Liidu juristi Piret Teesi sõnul võiks maksimummäär olla kõrgem. "Kui see maksimummäär oleks kõrgem, siis on kohtutel õigus ka pikemaid vanglakaristusi määrata. Meie soovime, et see määr oleks 3 aastat," rääkis jurist.

Teesi sõnul on praegu probleem aga ka selles, et loomade väärkohtlemise puhul algatab politsei üldse väga vähe menetlusi. Loomakaitse Liidul on praegu käsil mitu sellist väärkohtlemise juhtumit - nende käed on aga täna seotud, sest neil puudub õigus kohtusse kaevata.

"Meil oli üks juhtum, kus kass oli jõhkralt läbi pekstud, tal olid neuroloogilised kahjustused ja politsei ütles, et see ei ole julm viis. Kaebasime edasi. Prokuratuur ütles sellepeale, et see mees oli hädakaitse seisundis, sest kass kriimustas teda ja kohtud ei saanud midagi teha, sest kaebeõigust ei ole," tõi Tees näite.

Nii ongi Loomakaitse Liit teinud ettepaneku anda menetlusvälistele isikutele õigus vaidlustada kriminaalmenetluse algatamata jätmine kohtus. Kui kohus kaebuse rahuldab, siis menetlus ikkagi viidaks läbi ning suureneks võimalused väärkohtlejate karistamiseks.

Lisaks soovib Loomakaitse Liit pikendada maksimaalset aega, mil karistatud inimene ei tohi loomi pidada. Ministeeriumile tehti ka ettepanek sätestada zoofiilia ehk loomaga suguühtesse astumine sõnaselgelt kuriteoks. Justiitsministeeriumist öeldi "Aktuaalsele kaamerale", et Loomakaitse Liidu saadetud kirja tutvutakse ja seda analüüsitakse.

Toimetaja: Allan RajaveeVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.