Mitmed mõjukad IRL-i Võrumaa piirkonna liikmed astusid parteist välja ({{commentsTotal}})

Isamaa ja Res Publica liidu Võru piirkonnas astus erakonnast välja 16 liiget, kelle seas on mitmeid ettevõtjad ja ka erakonna asutajaid. Kohalik piirkonna juht kutsus seepeale üles erakonnast vabatahtlikult välja astuma ka kõiki teisi partei põhimõtetega vastuollu läinud liikmeid enne, kui nad välja heidetakse.

Näiteks saatis IRL-st lahkumise avalduse erakonna üks asutajaliikmeid, Võru endine maavanem Ülo Tulik.

"Ma ei protesti partei vastu, ma protestin kohaliku juhtimise vastu," ütles Tulik.

Tulik heidab Võru piirkonna juhtidele ette poliitilist kultuuritust ning erakonna mitte juhtimist.

IRL-i Võru piirkonna esimees ja Võru maavanem Andres Kõiv kommenteeris süüdistusi järgmiselt: "2009. ja 2013. aastal IRL maakonnas valimised võitis, ma usun et, et need numbrid räägivad iseenda eest, mis tähendab siis selle piirkonna juhtimine või mitte juhtimine."

Aga Tulikul on hingel ka tõik, et IRL-i aukohus on keeldunud arutamast tema laimamisega seotud küsimust. Ta viitab 2011. aastal Võru kohalikus lehes, Võrumaa Teatajas, ilmunud teda puudutanud laimuartiklitele ja sellele, et nüüd, viis aastat hiljem, on tänaseks lehest lahkunud ajakirjanik, Irja Tähismaa üles tunnistanud, et kirjutas artiklid etteantud info põhjal.

"Minu kohta toodud ligi 100 lehekülge anonüümset materjali toimetas toimetusse ei keegi muu kui erakonna piirkonnajuht Andres Kõiv ja Hasso Ploomipuu," rääkis Tulik.

"Mis puudutab neid avaldusi, siis see ei vasta tõele," vastas Tulikule Kõiv.

Oma vastulauses väljaastujatele kutsus aga Võru IRL-i piirkonnajuht Andres Kõiv üles teisigi parteikaaslasi, kes partei põhimõtetega vastuollu läinud, erakonnast lahkuma enne, kui nad sealt välja arvatakse.

"See on seotud erakonna volikogu otsusega, et kõik need liikmed, kes mingitel põhjustel kandideerivad erakonna vastu või ei ole nõus mingil põhjusel erakonna nimekirjas kandideerima, ei ole ka erakonna liikmed," märkis Kõiv.

Ülo Tulik rääkis, et kuigi viimastel riigikogu valimistel kutsuti Kõivu korduvalt IRL-i nimekirja, aga viimane keeldus. "Just selle käigu peale, et Võru maavanem ei kandideerinud riigikogu valmistel, jäi meil siit piirkonnast teine mandaat saamata," ütles Tulik.

IRL peakontoris aga Võrus lahvatanud lahkumist millekski eriliseks ei peeta.

"Võrumaa piirkonna mõnede liikmete omavahelistel erimeelustel on pikk ajalugu, mis ulatub aastasse 2010 ja nende lahkamine avalikkuse ees peaks olema piinlik eeskätt asjaosalistele endile," kommenteeris IRL-i kommunikatsioonijuht Ingrid Mühling.

Mühling lisas et 16 esitatud lahkumisavaldust saavad tänaseks ka menetletud.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKaablid.

Euroopa ja USA suurfirmad teatavad levivast lunavararünnakust

RIA andmetel pole rünnak Eestisse jõudnud

proovisproovis

Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval kuni tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics