Mitmed mõjukad IRL-i Võrumaa piirkonna liikmed astusid parteist välja ({{commentsTotal}})

Isamaa ja Res Publica liidu Võru piirkonnas astus erakonnast välja 16 liiget, kelle seas on mitmeid ettevõtjad ja ka erakonna asutajaid. Kohalik piirkonna juht kutsus seepeale üles erakonnast vabatahtlikult välja astuma ka kõiki teisi partei põhimõtetega vastuollu läinud liikmeid enne, kui nad välja heidetakse.

Näiteks saatis IRL-st lahkumise avalduse erakonna üks asutajaliikmeid, Võru endine maavanem Ülo Tulik.

"Ma ei protesti partei vastu, ma protestin kohaliku juhtimise vastu," ütles Tulik.

Tulik heidab Võru piirkonna juhtidele ette poliitilist kultuuritust ning erakonna mitte juhtimist.

IRL-i Võru piirkonna esimees ja Võru maavanem Andres Kõiv kommenteeris süüdistusi järgmiselt: "2009. ja 2013. aastal IRL maakonnas valimised võitis, ma usun et, et need numbrid räägivad iseenda eest, mis tähendab siis selle piirkonna juhtimine või mitte juhtimine."

Aga Tulikul on hingel ka tõik, et IRL-i aukohus on keeldunud arutamast tema laimamisega seotud küsimust. Ta viitab 2011. aastal Võru kohalikus lehes, Võrumaa Teatajas, ilmunud teda puudutanud laimuartiklitele ja sellele, et nüüd, viis aastat hiljem, on tänaseks lehest lahkunud ajakirjanik, Irja Tähismaa üles tunnistanud, et kirjutas artiklid etteantud info põhjal.

"Minu kohta toodud ligi 100 lehekülge anonüümset materjali toimetas toimetusse ei keegi muu kui erakonna piirkonnajuht Andres Kõiv ja Hasso Ploomipuu," rääkis Tulik.

"Mis puudutab neid avaldusi, siis see ei vasta tõele," vastas Tulikule Kõiv.

Oma vastulauses väljaastujatele kutsus aga Võru IRL-i piirkonnajuht Andres Kõiv üles teisigi parteikaaslasi, kes partei põhimõtetega vastuollu läinud, erakonnast lahkuma enne, kui nad sealt välja arvatakse.

"See on seotud erakonna volikogu otsusega, et kõik need liikmed, kes mingitel põhjustel kandideerivad erakonna vastu või ei ole nõus mingil põhjusel erakonna nimekirjas kandideerima, ei ole ka erakonna liikmed," märkis Kõiv.

Ülo Tulik rääkis, et kuigi viimastel riigikogu valimistel kutsuti Kõivu korduvalt IRL-i nimekirja, aga viimane keeldus. "Just selle käigu peale, et Võru maavanem ei kandideerinud riigikogu valmistel, jäi meil siit piirkonnast teine mandaat saamata," ütles Tulik.

IRL peakontoris aga Võrus lahvatanud lahkumist millekski eriliseks ei peeta.

"Võrumaa piirkonna mõnede liikmete omavahelistel erimeelustel on pikk ajalugu, mis ulatub aastasse 2010 ja nende lahkamine avalikkuse ees peaks olema piinlik eeskätt asjaosalistele endile," kommenteeris IRL-i kommunikatsioonijuht Ingrid Mühling.

Mühling lisas et 16 esitatud lahkumisavaldust saavad tänaseks ka menetletud.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.