EBS-i külalislektor: maksuparadiisid on niisama vana nähtus kui maksudki ({{commentsTotal}})

EBS-i külalislektori John Playle´i arvates on niinimetatud maksuparadiisid niisama vana nähtus kui maksudki. Panama skandaali puhul on aga erakordne see, et lekkinud on dokumendid, mis pidid saladuseks jääma, ning nüüd on avalikkusele teada ka nimed, kes on varjamisega seotud.

"Tõsi, ettevõtjate maksutingimused Eestis, kus ei pea maksma makse reinvesteeritud kasumi pealt, vaid ainult dividendide pealt, on ettevõtjatele väga julgustav asutamaks uusi ettevõtteid. Kuid need, kes on arvestanud dividendidega oma ettevõtetest, jäävad sellest sissetulekust ilma ja otsivad nüüd teisi võimalusi nende välja võtmiseks. Iga võimalus raha kätte saada maksuvabalt, kasvõi ebaseaduslikult, näib ahvatlev, et säilitada oma elustiil," ütles Playle "Aktuaalsele kaamerale".

"Iseenesest raha paigutamine off-shore firmadesse pole ebaseaduslik. Ebaseaduslik on jätta see sissetulek riigile ja maksuametile deklareerimata," sõnas ta.

Playle´i sõnul on siin korruptsioonielement, sest igaüks, kes jätab tulud deklareerimata, tegeleb teatud mõttes korruptsiooniga. Kuid see pole tema sõnul kuidagi võrreldav suure korruptsiooniga, nagu näiteks suuretevõtete puhul, kelle sissetulek käib läbi off-shore firmade. "Üksikisikud investeerivad väikese osa off-shore firmadesse ja see pole tegelikult üldse väga oluline," selgitas ta.

"Mõistagi on iga üksikisiku investeeringud konfidentsiaalsed ja investeeringu asukohta ei pea avalikustama. Loomulikult maksuametnikud püüavad seda infot teada saada. See on nende endi otsus, kui kaugele nad uurimisega lähevad ja seda on üsna raske kommenteerida ühe ametniku tegevust teadmata kõiki fakte," jätkas Playle.

"Kuid neil on kohustus riigi ees ja nad peavad riigi heaks tegema kõik endast oleneva. Sest lõppkokkuvõttes ei kasva ju riigi raha kuskil puu otsas ja ainus raha, mida riik kasutada saab, on see, mille nad saavad maksumaksjatelt," lõpetas Playle.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKaablid.

Euroopa ja USA suurfirmad teatavad levivast lunavararünnakust

RIA andmetel pole rünnak Eestisse jõudnud

proovisproovis

Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval kuni tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics