Lääne-Harju suurvallast on huvitatud vaid Keila vald ({{commentsTotal}})

Keila valla esindajad viisid naaberomavalitsustele kätte kutsed ühinemisläbirääkimistele. Kuuest senisest omavalitsusest moodustuv Lääne-Harju suurvald oleks oma 23 000 elanikuga Harjumaa suurim omavalitsus. Teisi omavalitsusjuhte Lääne-harju suurvalla idee ei vaimusta.

Keila linnapea Enno Felsi laual on valla ühinemisettepanek suurvalla moodustamiseks. Keila linn on olnud seisukohal, et saab üksi ja ühinemata hästi hakkama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Keila linnas on umbkaudu 10 000 elanikku. Haldusreformi kava näeb ette, et omavalitsuses elab vähemalt 5000 inimest. Keila vallavalitsus asub linnavalitsusest paarisaja meetri kaugusel. Linn ja vald on üninemist arutanud ja otsustanud, et omaette on mõistlikum.

"Me seda ratsionaalsust praegu hetkel tõesti ei näe, et ajada vald väga suureks, kus siis tegelikult toimub selline otsuste kaugenemine ääremaadest ja inimestest ja teiselt poolt ka võimu tsentraliseerumine," ütles Keila linnapea Enno Fels

Keila vald kutsub ühinema viit omavalitsust Harjumaalt ning Nõva valla Läänemaalt. Põhjendusega, et naabritel on koos lihtsam. Avada saaks riigigümnaasiumi ja tõmbekeskus oleks Keila linn.

Paldiski linna suunal on transiitkoridor Paldiski maantee näol, rongiliikluse näol. Haapsalu maantee on omakorda trasnsiitkoridoriks Padisele, Nõvale, Vasalemmale," rääkis Keila vallavanem Jaan Alver.

Padise vald on 370 ruutkilomeetri suurune ning panustab turismi arendamisele. Vallavanem Leemet Vaikmaa kardab, et suure omavalituse tekkimisel võib Padise jääda ääremaaks.

"Meie otsustusvõime selles 23 000 elanikuga omavalitsuses on kahtlemata väiksem kui ta praegu on ja karta on, et ka meie teovõime sellega kindlasti aheneb," lausus Vaikmaa.

Padise peab plaani ühinemiseks Vasalemma ja Nõva vallaga. Nende paikade vahel on ajaloolised sidemed. Maa-alalt oleks selline omavalitsus küll suur- ühest otsast teise tuleks 50 kilomeetrit. Elanike arvust jääb aga puudu.

Ühinemist on kaalumas ka Padise vald ja Paldiski linn. Need kaks omavalitsust annavad vajaliku elanike arvu kokku. Probleem on aga maismaa piiri puudumine. Võimalik oleks see tekitada jagades Paldiskile kuuluvad Pakri saared Padisega. Samuti ka nii, et Keila valda kuuluva Laoküla liituks kas Paldiski või Padisega.

Läänemaa Nõva vallal on mitu ühinemisvarianti kaalumisel. Jaanipäevaks ütleb Nõva oma otsuse, kas nad ühinevad Läänemaa või Harjumaa valdadega. On arutatud võimalust, et osa vallast jääb Läänemaale ja osa ühineb Harjumaa valdadega.

8.30 "Kui vaadata kilomeetrid suuremast tõmbekeskusest Tallinna, siis me oleme põhimõtteliselt Tallinna tagamaa täna," ütles Nõva vallavanem Deiw Rahumägi.

Keila vald ootab ühinemisettepanekule vastuseid mai lõpuks.

Toimetaja: Aleksander KrjukovTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.