Lääne-Harju suurvallast on huvitatud vaid Keila vald ({{commentsTotal}})

Keila valla esindajad viisid naaberomavalitsustele kätte kutsed ühinemisläbirääkimistele. Kuuest senisest omavalitsusest moodustuv Lääne-Harju suurvald oleks oma 23 000 elanikuga Harjumaa suurim omavalitsus. Teisi omavalitsusjuhte Lääne-harju suurvalla idee ei vaimusta.

Keila linnapea Enno Felsi laual on valla ühinemisettepanek suurvalla moodustamiseks. Keila linn on olnud seisukohal, et saab üksi ja ühinemata hästi hakkama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Keila linnas on umbkaudu 10 000 elanikku. Haldusreformi kava näeb ette, et omavalitsuses elab vähemalt 5000 inimest. Keila vallavalitsus asub linnavalitsusest paarisaja meetri kaugusel. Linn ja vald on üninemist arutanud ja otsustanud, et omaette on mõistlikum.

"Me seda ratsionaalsust praegu hetkel tõesti ei näe, et ajada vald väga suureks, kus siis tegelikult toimub selline otsuste kaugenemine ääremaadest ja inimestest ja teiselt poolt ka võimu tsentraliseerumine," ütles Keila linnapea Enno Fels

Keila vald kutsub ühinema viit omavalitsust Harjumaalt ning Nõva valla Läänemaalt. Põhjendusega, et naabritel on koos lihtsam. Avada saaks riigigümnaasiumi ja tõmbekeskus oleks Keila linn.

Paldiski linna suunal on transiitkoridor Paldiski maantee näol, rongiliikluse näol. Haapsalu maantee on omakorda trasnsiitkoridoriks Padisele, Nõvale, Vasalemmale," rääkis Keila vallavanem Jaan Alver.

Padise vald on 370 ruutkilomeetri suurune ning panustab turismi arendamisele. Vallavanem Leemet Vaikmaa kardab, et suure omavalituse tekkimisel võib Padise jääda ääremaaks.

"Meie otsustusvõime selles 23 000 elanikuga omavalitsuses on kahtlemata väiksem kui ta praegu on ja karta on, et ka meie teovõime sellega kindlasti aheneb," lausus Vaikmaa.

Padise peab plaani ühinemiseks Vasalemma ja Nõva vallaga. Nende paikade vahel on ajaloolised sidemed. Maa-alalt oleks selline omavalitsus küll suur- ühest otsast teise tuleks 50 kilomeetrit. Elanike arvust jääb aga puudu.

Ühinemist on kaalumas ka Padise vald ja Paldiski linn. Need kaks omavalitsust annavad vajaliku elanike arvu kokku. Probleem on aga maismaa piiri puudumine. Võimalik oleks see tekitada jagades Paldiskile kuuluvad Pakri saared Padisega. Samuti ka nii, et Keila valda kuuluva Laoküla liituks kas Paldiski või Padisega.

Läänemaa Nõva vallal on mitu ühinemisvarianti kaalumisel. Jaanipäevaks ütleb Nõva oma otsuse, kas nad ühinevad Läänemaa või Harjumaa valdadega. On arutatud võimalust, et osa vallast jääb Läänemaale ja osa ühineb Harjumaa valdadega.

8.30 "Kui vaadata kilomeetrid suuremast tõmbekeskusest Tallinna, siis me oleme põhimõtteliselt Tallinna tagamaa täna," ütles Nõva vallavanem Deiw Rahumägi.

Keila vald ootab ühinemisettepanekule vastuseid mai lõpuks.

Toimetaja: Aleksander KrjukovOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema