Haldusreform jõuab riigikogu suurde saali ({{commentsTotal}})

{{1459914838000 | amCalendar}}

Tervet Eesti ühiskonda puudutava haldusreformi seadus jõuab täna arutamiseks riigikogu ette.

Esimesel lugemisel olev seadus sätestab kohaliku omavalitsusüksuse haldusterritoriaalse muutmise korra, omavalitsuste miinimumsuuruse ning ning ühinemisega kaasnevad õigused ja kohustused.

Peaminister Taavi Rõivas ütles märtsis riigikogus haldusreformi eelnõu üleandmisel, et reformi õnnestumisega tekib ajalooline võimalus muuta Eesti inimeste elu paremaks.

Kuigi inimesed ei satu igapäevaselt vallavalitsusse, puutub kohalike teenustega kokku igaüks. Omavalitsuse miinimumsuuruseks on eelnõus 5000 inimest, kuid valitsuse hinnangul peaks sihiks olema vähemalt 11 000 elanikuga omavalitsuste loomine.

Põhiseaduskomisjoni liige Peeter Ernits (KE) ütles intervjuus "Terevisioonile", et kõige olulisem probleem on reformi juures see, et täpselt pole paigas omavalitsuste kohustused ja eraldatav raha selle täitmiseks.

"Need peaks olema enne paigas, aga praegu räägitakse pigem sellest, kuidas saavutada see 5000 või 11 000 hinge ja öeldakse, et rakendussätted tulevad hiljem. Praegu on reform kosmeetiline," märkis Ernits.

Põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet toonitas, et reformiga tekib mastaabiefekt ning kõige märgilisem on ikkagi see, et reform on jõudnud pärast korduvaid ebaõnnestumisi viimaks parlamenti otsustamiseks.

Arto Aas: reform toob uue kvaliteedi

Riigihalduse minister Arto Aas ütles intervjuus Vikerraadiole, et reformiga tekib lootus ja eeldused, et omavalitsused muutuvad tugevamaks.

"Et nende juhtimine ja finantsvõimekus kasvab nende juhtimise käigus. Tekib teatud uus energia ja mastaabiefekt suuremates omavalitsustes, mida on võimalik suunata selleks, et midagi ära teha. Igal juhul loob see uue kvaliteedi," rõhutas ta.

Kuula intervjuud:

Toimetaja: Priit LutsLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics