Galerii: Lääne prefektuur veeskas kolm suuremat kiirpaati ({{commentsTotal}})

{{1459937377000 | amCalendar}}

Lääne prefektuur avas täna hommikul Roomassaare sadamas oma navigatsioonihooaja, kui vette lasti Pärnu, Kärdla ja Kuressaare politseijaoskonna suuremad mootorpaadid.

Saaremaa, Hiiumaa ja Pärnu mootorpaadid talvitusid Roomassaare sadama piirivalvekordoni hoones.

Kokku on PPA Lääne prefektuuril kasutada 5 suuremat alust ja lisaks järelveetavad mootorpaadid.

Eelmisel aastal oli Saaremaa piirkonnas 27 merepäästejuhtumit, kus abi vajas kokku 34 inimest. Hukkunuid eelmisel aastal ei olnud, aga üks inimene jäi siiski teadmata kadunuks.

Kuressaare politseijaoskonna juhtivpiirivalvur Tanel Nuut ütles "Aktuaalsele kaamerale", et võimekus reageerida selle ujuvvahendiga on tagatud 24/7, aga alalist meeskonda ujuvvahendil ei viibi.

"See toimub ikkagi maapealsete patrullide baasil, kes ühe ülesandena nende ujuvvahenditega opereerivad oma tegevuses. Täiendavalt on päästeametil oma võimekus ja iga aastaselt tulevad järjest tugevamalt esile vabatahtlikud merepäästjad. Nende panust ei tohi mitte alahinnata," rääkis Nuut.

"Ennetuslikult pööraks tähelepanu kõigile merel viibijatele, jätkuvalt kasutada ohutusvarustust. Ennekõike on meie soovitus kanda päästeveste ikkagi seljas, kuigi selleks otsest nõuet ei ole," lisas Nuut.

Toimetaja: Priit LutsMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema