Galerii: Lääne prefektuur veeskas kolm suuremat kiirpaati ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
14 pilti
Autor: ERR/Margus Muld
{{1459937377000 | amCalendar}}

Lääne prefektuur avas täna hommikul Roomassaare sadamas oma navigatsioonihooaja, kui vette lasti Pärnu, Kärdla ja Kuressaare politseijaoskonna suuremad mootorpaadid.

Saaremaa, Hiiumaa ja Pärnu mootorpaadid talvitusid Roomassaare sadama piirivalvekordoni hoones.

Kokku on PPA Lääne prefektuuril kasutada 5 suuremat alust ja lisaks järelveetavad mootorpaadid.

Eelmisel aastal oli Saaremaa piirkonnas 27 merepäästejuhtumit, kus abi vajas kokku 34 inimest. Hukkunuid eelmisel aastal ei olnud, aga üks inimene jäi siiski teadmata kadunuks.

Kuressaare politseijaoskonna juhtivpiirivalvur Tanel Nuut ütles "Aktuaalsele kaamerale", et võimekus reageerida selle ujuvvahendiga on tagatud 24/7, aga alalist meeskonda ujuvvahendil ei viibi.

"See toimub ikkagi maapealsete patrullide baasil, kes ühe ülesandena nende ujuvvahenditega opereerivad oma tegevuses. Täiendavalt on päästeametil oma võimekus ja iga aastaselt tulevad järjest tugevamalt esile vabatahtlikud merepäästjad. Nende panust ei tohi mitte alahinnata," rääkis Nuut.

"Ennetuslikult pööraks tähelepanu kõigile merel viibijatele, jätkuvalt kasutada ohutusvarustust. Ennekõike on meie soovitus kanda päästeveste ikkagi seljas, kuigi selleks otsest nõuet ei ole," lisas Nuut.

Toimetaja: Priit LutsKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.