Suletud Varstu perearstikeskus avas taas uksed ({{commentsTotal}})

Vähese inimeste arvu ja probleemide tõttu endise perearstiga otsustas terviseamet Varstu perearstikeskuse aasta algul sulgeda. Kuna kohalikud polnud aga nõus üle minema naabervalla nimistusse, asuski terviseamet otsima varstulastele uut arsti, kes ka leiti ning perearstikeskus avas taas uksed.

Varstu perearstikeskus oli kolm kuud suletud, kuniks terviseamet saatis rõõmusõnumi, et perearstikeskus taasavatakse, kuna Varstule on leitud uus arst. "See otsus sai teoks tänu sellele, et oli olemas üks perearst, kes oli nõus avama täiendava tegevuskoha ehk see on otseselt tänu sellele perearstile," ütles ameti peremeditsiini osakonna juhataja Pille Saar "Aktuaalsele kaamerale".

Uue tegevuskoha võtnud perearst Anne Ojakäär leidis, et alati peab endale uusi väljakutseid esitama. "Mina usun, et kes see nii kaugele Eestimaa nurka ikka tuleb meie omi haigeid aitama, kui Võru tohtrid," ütles perearst.

Ligemale veerandsada aastat Sõmerpalus perearstina töötanud Ojakäär tõdes, et rahvaarv väheneb ja sellega ka nimistud. Niisiis tundus tema jaoks loogiline võtta vastu väljakutse, sõita kord nädalas ligemale 30 kilomeetri taha, Varstu haigeid ravima.

"See annab võimaluse nimistut suurendada ja oma majanduslikku baasi natuke suurendada ja sellega ka siis ennast kindlamini tunda, sest nimistute vähenemine on paratamatu tendents siin Võrumaal," märkis Ojakäär.

Nii hakkabki Varstus perearst vastuvõtma kord nädalas ning pereõde on kohapeal viis päeva nädalas. Terviseamet rõhutab aga, et Varstu positiivne käekäik ei ole seotud rahva protesti või allkirjade kogumisega.

Pille Saare sõnul sõltub see konkreetsest piirkonnas. "Ühtlasi tuleb vaadata, kas meil on arst või meil ei ole arsti, aga see kindlasti ei sõltu sellest, kui palju allkirju kogutakse," toonitas Saar.

Tema sõnul on praegu Eestis 78 perearsti nimistut, mis on alla piirsuuruse ehk alla 1200 inimese.

Toimetaja: Allan RajaveeVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema