Suletud Varstu perearstikeskus avas taas uksed ({{commentsTotal}})

Vähese inimeste arvu ja probleemide tõttu endise perearstiga otsustas terviseamet Varstu perearstikeskuse aasta algul sulgeda. Kuna kohalikud polnud aga nõus üle minema naabervalla nimistusse, asuski terviseamet otsima varstulastele uut arsti, kes ka leiti ning perearstikeskus avas taas uksed.

Varstu perearstikeskus oli kolm kuud suletud, kuniks terviseamet saatis rõõmusõnumi, et perearstikeskus taasavatakse, kuna Varstule on leitud uus arst. "See otsus sai teoks tänu sellele, et oli olemas üks perearst, kes oli nõus avama täiendava tegevuskoha ehk see on otseselt tänu sellele perearstile," ütles ameti peremeditsiini osakonna juhataja Pille Saar "Aktuaalsele kaamerale".

Uue tegevuskoha võtnud perearst Anne Ojakäär leidis, et alati peab endale uusi väljakutseid esitama. "Mina usun, et kes see nii kaugele Eestimaa nurka ikka tuleb meie omi haigeid aitama, kui Võru tohtrid," ütles perearst.

Ligemale veerandsada aastat Sõmerpalus perearstina töötanud Ojakäär tõdes, et rahvaarv väheneb ja sellega ka nimistud. Niisiis tundus tema jaoks loogiline võtta vastu väljakutse, sõita kord nädalas ligemale 30 kilomeetri taha, Varstu haigeid ravima.

"See annab võimaluse nimistut suurendada ja oma majanduslikku baasi natuke suurendada ja sellega ka siis ennast kindlamini tunda, sest nimistute vähenemine on paratamatu tendents siin Võrumaal," märkis Ojakäär.

Nii hakkabki Varstus perearst vastuvõtma kord nädalas ning pereõde on kohapeal viis päeva nädalas. Terviseamet rõhutab aga, et Varstu positiivne käekäik ei ole seotud rahva protesti või allkirjade kogumisega.

Pille Saare sõnul sõltub see konkreetsest piirkonnas. "Ühtlasi tuleb vaadata, kas meil on arst või meil ei ole arsti, aga see kindlasti ei sõltu sellest, kui palju allkirju kogutakse," toonitas Saar.

Tema sõnul on praegu Eestis 78 perearsti nimistut, mis on alla piirsuuruse ehk alla 1200 inimese.

Toimetaja: Allan RajaveeMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.