Maakoolid meelitavad endale õppureid naaberomavalitsustest ({{commentsTotal}})

Valdade liitumise ajal on üha enam kogukondi ja lapsevanemaid asunud kaasa aitama kohaliku kooli arengule. Viljandimaal Holstres pakub väike kool-lasteaed hubase õpikeskkonna kõrval ka palju muud, nii et õppima sõidetakse kaugemaltki.

Kooli omapära võib alata õige vähesest näiteks lauluvahetunnist, õppevahenditest või põnevast mulgiainelisest mobiiltelefonihoidjast. Holstres usutakse, et hubane õpikeskkond toob kooli ja lasteaeda ja kogu piirkonda lapsi juurde, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eestis levib trend, kus koolidel tuleb üha enam konkureerida nii naaberomavalitsuste kui ka teiste oma valla koolidega. Kõik lapsevanemad ei pane oma last kohalikku kooli ja teisalt otsustab osa linnaperesid just maakooli kasuks.

Holstre kooli 9. klassi õpilase Anete sõnul on neile antud hästi palju võimalusi oma silmaringi avardamiseks. "Meil on hästi palju huvitegevusi. Saame palju reisida ja väljasõitudel käia," rääkis õpilane.

Reisida saab seepärast, et Holstre kool osaleb rahvusvahelises Erasmus Plus programmis, mis annab noortele teadmisi ettevõtluse kohta. Kaasa lüüakse "Maale elama!" liikumises. Kohalikku Holstre pere seltsi juhib kooli õpetaja Marika Kivistik.

"Kui seni on külaselts aidanud mänguväljakuid ehitada, siis praegu on koostöö laiem. Need krundid on kooli lähedal. Puhkamisvõimalused suurepärased, kool ja lasteaed on olemas, Holstre-Polli tervisekeskus on siinsamas," rääkis Kivistik.

Kool ja lasteaed kokku toovad siia majja iga päev ligi 80 last. Et õpilasi on vähe ning võimalusi muusika- või spordivallas kaasa lüüa palju, on hakkajamail palju rohkem tegevust kui mammutkoolides, leitakse Holstres.

"Väikesesse kooli tasub investeerida. See on ka kogukonna suhtes väga tähtis. Kogukond koondub ju siia ümber," rääkis Holstre kooli direktor Anu Saar.

Kool ja kogukond saavad teineteist tugevamaks muuta. Hala õpilaste vähesuse üle ei aita kedagi edasi. Üks oluline märk tugevnevast kogukonnast on Holstres veel - mitu aastat tühjalt seisnud külapood on jälle valla.

Toimetaja: Allan RajaveeLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema