Maakoolid meelitavad endale õppureid naaberomavalitsustest ({{commentsTotal}})

Valdade liitumise ajal on üha enam kogukondi ja lapsevanemaid asunud kaasa aitama kohaliku kooli arengule. Viljandimaal Holstres pakub väike kool-lasteaed hubase õpikeskkonna kõrval ka palju muud, nii et õppima sõidetakse kaugemaltki.

Kooli omapära võib alata õige vähesest näiteks lauluvahetunnist, õppevahenditest või põnevast mulgiainelisest mobiiltelefonihoidjast. Holstres usutakse, et hubane õpikeskkond toob kooli ja lasteaeda ja kogu piirkonda lapsi juurde, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eestis levib trend, kus koolidel tuleb üha enam konkureerida nii naaberomavalitsuste kui ka teiste oma valla koolidega. Kõik lapsevanemad ei pane oma last kohalikku kooli ja teisalt otsustab osa linnaperesid just maakooli kasuks.

Holstre kooli 9. klassi õpilase Anete sõnul on neile antud hästi palju võimalusi oma silmaringi avardamiseks. "Meil on hästi palju huvitegevusi. Saame palju reisida ja väljasõitudel käia," rääkis õpilane.

Reisida saab seepärast, et Holstre kool osaleb rahvusvahelises Erasmus Plus programmis, mis annab noortele teadmisi ettevõtluse kohta. Kaasa lüüakse "Maale elama!" liikumises. Kohalikku Holstre pere seltsi juhib kooli õpetaja Marika Kivistik.

"Kui seni on külaselts aidanud mänguväljakuid ehitada, siis praegu on koostöö laiem. Need krundid on kooli lähedal. Puhkamisvõimalused suurepärased, kool ja lasteaed on olemas, Holstre-Polli tervisekeskus on siinsamas," rääkis Kivistik.

Kool ja lasteaed kokku toovad siia majja iga päev ligi 80 last. Et õpilasi on vähe ning võimalusi muusika- või spordivallas kaasa lüüa palju, on hakkajamail palju rohkem tegevust kui mammutkoolides, leitakse Holstres.

"Väikesesse kooli tasub investeerida. See on ka kogukonna suhtes väga tähtis. Kogukond koondub ju siia ümber," rääkis Holstre kooli direktor Anu Saar.

Kool ja kogukond saavad teineteist tugevamaks muuta. Hala õpilaste vähesuse üle ei aita kedagi edasi. Üks oluline märk tugevnevast kogukonnast on Holstres veel - mitu aastat tühjalt seisnud külapood on jälle valla.

Toimetaja: Allan RajaveeTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.