Ligi: erivajadustega laps võib haridust omandada ka suures koolis ({{commentsTotal}})

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi sõnul on Eesti haridussüsteemis piisavalt tugiteenuseid, mis aitaksid erivajadustega lastel õppida koos tavaõpilastega. Ühtlasi kinnitas Ligi, et kuigi OECD nentis, et tugiteenused vajavad parandamist, kiitis organisatsioon heaks Eesti arengusuunad.

Jürgen Ligi ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et ka erivajadustega lapsed võiksid sobida suurematesse koolidesse. "Meil on OECD kõige väiksemad klassid ja spetsialistid ei soovita erivajadustega lapsi tavalistest õpilastest eraldada," märkis Ligi.

Haridusminister lisas, et loomulikult on ka neid õpilasi, kes peavad olema ka väiksemas klassis või osalema individuaalõppes. "See on kõik see, mida me edendame ja OECD soovitab samal teel jätkata," sõnas Ligi.

"Täiusest me oleme kaugel, kuid suund on õige. Kindlasti oleks vale suund see, et defineerimata vanemate erisoovid saaksid hariduspoliitiliste muutuste aluseks," toonitas Ligi. Ta märkis, et praegu ei vaielda selle üle, kas tegeleda defineeritud erivajadustega, vaid debatt käib vanemate soovide kohta.

Minister lisas, et Eesti koolides on OECD statistika kohaselt Euroopa kõige väiksem osakaal neid lapsi, kes ei saa oma õpingutega hakkama. "Alati on väga nõrku ühiskonna liikmeid aga me oleme nendega veel suhteliselt hästi hakkama saanud, kuna uuringud näitavad, et me oleme kõige ühtlasema haridustasemega riik," kinnitas Ligi toetudes uuringutulemustele.

Toimetaja: Allan RajaveeFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.