Ligi: erivajadustega laps võib haridust omandada ka suures koolis ({{commentsTotal}})

Haridus- ja teadusminister Jürgen Ligi sõnul on Eesti haridussüsteemis piisavalt tugiteenuseid, mis aitaksid erivajadustega lastel õppida koos tavaõpilastega. Ühtlasi kinnitas Ligi, et kuigi OECD nentis, et tugiteenused vajavad parandamist, kiitis organisatsioon heaks Eesti arengusuunad.

Jürgen Ligi ütles "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et ka erivajadustega lapsed võiksid sobida suurematesse koolidesse. "Meil on OECD kõige väiksemad klassid ja spetsialistid ei soovita erivajadustega lapsi tavalistest õpilastest eraldada," märkis Ligi.

Haridusminister lisas, et loomulikult on ka neid õpilasi, kes peavad olema ka väiksemas klassis või osalema individuaalõppes. "See on kõik see, mida me edendame ja OECD soovitab samal teel jätkata," sõnas Ligi.

"Täiusest me oleme kaugel, kuid suund on õige. Kindlasti oleks vale suund see, et defineerimata vanemate erisoovid saaksid hariduspoliitiliste muutuste aluseks," toonitas Ligi. Ta märkis, et praegu ei vaielda selle üle, kas tegeleda defineeritud erivajadustega, vaid debatt käib vanemate soovide kohta.

Minister lisas, et Eesti koolides on OECD statistika kohaselt Euroopa kõige väiksem osakaal neid lapsi, kes ei saa oma õpingutega hakkama. "Alati on väga nõrku ühiskonna liikmeid aga me oleme nendega veel suhteliselt hästi hakkama saanud, kuna uuringud näitavad, et me oleme kõige ühtlasema haridustasemega riik," kinnitas Ligi toetudes uuringutulemustele.

Toimetaja: Allan RajaveeLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema