Putin kommenteeris esimest korda Panama dokumentide leket ({{commentsTotal}})

Venemaa president Vladimir Putin kommenteeris esimest korda avalikult nn Panama dokumentide skandaali, millega on seotud ka mitmed temaga lähedalt seotud isikud ning mille raames on otseselt vihjatud ka talle endale.

Putini sõnu meediafoorumil "Tõde ja õiglus" vahendas Venemaa telekanal Dožd.

Riigipea märkis, et Panama dokumentide lekitamine on katse destabiliseerida olukorda riigis ning külvata Venemaa elanike sekka usaldamatust võimude suhtes.

"Meie vastased on kõige rohkem mures Venemaa rahva ühtsuse ja koondumise pärast. Nad proovivad meid sisemiselt kõigutada, teha meist kuulekamaid. Selleks on nad teinud sellise informatsioonitoote," rääkis ta.

Putin selgitas, et lekkinud andmebaasis pole mingit informatsiooni selle kohta, justkui omaks ta mingeid offshore-firmasid, samuti pole esitatud andmetes ka midagi korruptiivset.

Oma sõbra, tšellist Sergei Roldugini kohta ütles Putin, et on uhke, et Roldugin on kulutanud raha, et hankida Venemaale muusikalisi instrumente. Presidendi sõnul üritab Roldugin tegeleda ka äriga, kuid ei teeni kindlasti miljardeid, vastupidised väited olevat aga "jama".

Panama advokaadibüroost Mossack Fonseca on lekkinud ligi 11,5 miljonit dokumenti, mis paljastavad, kuidas maailma poliitikud, ärimehed, kurjategijad ja muud tuntud avaliku elu tegelased on kasutanud maksuparadiisideks peetud riikides registreeritud firmasid oma isiklikes huvides. Nimekirjas on muuhulgas 12 riigijuhti, samuti näiteks Venemaa presidendi Vladimir Putini lähikondlasi. (Nn Panama Papersi uurimisrühma veebileht on leitav SIIT.)

Dokumendid sai umbes aasta aega tagasi enda kätte Saksa ajaleht Süddeutsche Zeitung ning sellest ajast saadik on neid uurinud ligi 400 ajakirjanikku 80 erinevast riigist.

Kuigi Venemaa riigipea Putini nime otseselt andmebaasist ei leia, näitavad dokumendid, kuivõrd ulatuslik võrgustik on maksuparadiisides tema lähedastel võitluskaaslastel. Süddeutsche Zeitungi uurimisrühma juhi Bastian Obermayeri sõnul puudutab andmebaasi kõige olulisem osa just nimelt Putinit.

Putini lähikondlaste skeem on samas üks keerulisemaid, kuid väidetavalt on kas või viimase kahe aasta jooksul suunatud Bank Rossija kaudu maksuparadiisidesse rohkem kui miljard USA dollarit. Samas valgustavad dokumendid väidetavalt üsna põhjalikult seda, kuidas Kremli eliit Ukraina kriisiga seotud majandussanktsioone väldib.

Detailselt on muuhulgas välja toodud Putini lapsepõlvesõbra ja tütre ristiisa, tšellist Sergei Rolduginit puudutavad andmed. Samuti figureerivad nimekirjas ärimeestest vennad Boris ja Arkadi Rotenberg ning ka Soomega seotud ettevõtja Gennadi Timtšenko.

Panama dokumentide kohaselt liikus Roldugini ettevõtete kaudu suur hulk raha ning kõige märkimisväärsem tema puhul on see, et erinevalt paljudest Kremlile lähedastest isikutest polnud lääneriigid tšellisti suhtes Ukrainaga seotud sanktsioone kehtestanud.

Roldugin pole soovinud nimetatud ettevõtete tegevuse kohta kommentaare anda.

Toimetaja: Laur ViirandVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema