Ida-Virumaa linnades muutub üha enam kortermajasid tondilossideks ({{commentsTotal}})

Ida-Virumaa linnades on viimasel ajal paljud kortermajad tühjaks jäänud. Tööotsingud ja kommunaalvõlad on sundinud elanikke lahkuma. Vaatamata tühisele hinnale leidus Kohtla-Järvel 50 tühja korteri oksjonil ostja vaid kolmele eluasemele.

Maja tühjenemine algab tavaliselt mõnest tühjas korterist. Osa omanikke sureb pärijateta, korterid jäävad tühjaks, teised on ostetud kinnisvarabuumi ajal ja ei leia uusi omanikke. Talvel korjavad need küttevõlga korteriühistutele ja kütmise katkestamisel surevad välja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kinnisvarabüroo Uus Maa juhataja Hannes Alliku sõnul põhjustab majade tühjaks jäämist kaugkütte hindade tõus ja tööpuudus. "Inimesed kolivad Tallinn, Tartu, ka Pärnu. Sellised negatiivsed protsessid soodustavad järjekordsete tondilosside tekkimist," rääkis Allik.

Näiteks on tondilossiks muutumas Kohtla-Järvel Vahtra tänav 23 asuv korterelamu, mis sattus raskustesse tänavu talvel. Kütmine peatati, külmusid keskkütte ja veetorustikud. Elanikud on jäänud veel vaid kahte korterisse. Tühje kortereid rüüstatakse ja lõhutakse.

"Praeguseks on kinni keeratud vesi, ei ole gaasi, üleeile öösel kadus elekter, lõhuti voolukilp," rääkis korteriühistu esimees Jelena Aleksejeva. Tema hinnangul on majal praktiliselt lõpp peal. "Suurim absurd on see, et seaduse järgi peame maja lammutamise eest maksma meie, omanikud," lisas Aleksejeva.

Märtsi lõpul korraldatud korterioksjonil õnnestus Kohtla-Järve 50 tühjast linnale kuuluvast korterist maha müüa vaid kolm - koguhinnaga 2500 eurot. Jõhvi on suutnud hoiduda tondilosside tekkimisest. Ka siin on olnud muresid majade küttevõlgadega, ent omavalitsuse toel on asjad korda aetud.

Jõhvi abivallavanem Vello Juhkov kinnitas, et omavalitsus on üritanud korteriühistutega koostööd teha ning kaardistanud nende probleeme. "Me oleme üritanud rohkem teha tööd korteriühistutega ja küsinud nendelt probleeme. Linn on ka eelmisel aastal tulnud vastu ja aitand korteriühistutel ka hoovialade korrastamisega. Meil käib ka grupp korteriühistute esimehi, kellele me siis anname nõu ja räägime nendest probleemidest, mis võivad tekkida," selgitas abivallavanem.

Juhkov peab oluliseks omavalitsuse toel linnaruumi heakorrastamist, sest siis pingutavad ka korteriühistud, et maja paremasse korda seada ja selle eest paremini hoolt kanda.

Toimetaja: Allan Rajavee



Vikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.