Ida-Virumaa linnades muutub üha enam kortermajasid tondilossideks ({{commentsTotal}})

Ida-Virumaa linnades on viimasel ajal paljud kortermajad tühjaks jäänud. Tööotsingud ja kommunaalvõlad on sundinud elanikke lahkuma. Vaatamata tühisele hinnale leidus Kohtla-Järvel 50 tühja korteri oksjonil ostja vaid kolmele eluasemele.

Maja tühjenemine algab tavaliselt mõnest tühjas korterist. Osa omanikke sureb pärijateta, korterid jäävad tühjaks, teised on ostetud kinnisvarabuumi ajal ja ei leia uusi omanikke. Talvel korjavad need küttevõlga korteriühistutele ja kütmise katkestamisel surevad välja, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kinnisvarabüroo Uus Maa juhataja Hannes Alliku sõnul põhjustab majade tühjaks jäämist kaugkütte hindade tõus ja tööpuudus. "Inimesed kolivad Tallinn, Tartu, ka Pärnu. Sellised negatiivsed protsessid soodustavad järjekordsete tondilosside tekkimist," rääkis Allik.

Näiteks on tondilossiks muutumas Kohtla-Järvel Vahtra tänav 23 asuv korterelamu, mis sattus raskustesse tänavu talvel. Kütmine peatati, külmusid keskkütte ja veetorustikud. Elanikud on jäänud veel vaid kahte korterisse. Tühje kortereid rüüstatakse ja lõhutakse.

"Praeguseks on kinni keeratud vesi, ei ole gaasi, üleeile öösel kadus elekter, lõhuti voolukilp," rääkis korteriühistu esimees Jelena Aleksejeva. Tema hinnangul on majal praktiliselt lõpp peal. "Suurim absurd on see, et seaduse järgi peame maja lammutamise eest maksma meie, omanikud," lisas Aleksejeva.

Märtsi lõpul korraldatud korterioksjonil õnnestus Kohtla-Järve 50 tühjast linnale kuuluvast korterist maha müüa vaid kolm - koguhinnaga 2500 eurot. Jõhvi on suutnud hoiduda tondilosside tekkimisest. Ka siin on olnud muresid majade küttevõlgadega, ent omavalitsuse toel on asjad korda aetud.

Jõhvi abivallavanem Vello Juhkov kinnitas, et omavalitsus on üritanud korteriühistutega koostööd teha ning kaardistanud nende probleeme. "Me oleme üritanud rohkem teha tööd korteriühistutega ja küsinud nendelt probleeme. Linn on ka eelmisel aastal tulnud vastu ja aitand korteriühistutel ka hoovialade korrastamisega. Meil käib ka grupp korteriühistute esimehi, kellele me siis anname nõu ja räägime nendest probleemidest, mis võivad tekkida," selgitas abivallavanem.

Juhkov peab oluliseks omavalitsuse toel linnaruumi heakorrastamist, sest siis pingutavad ka korteriühistud, et maja paremasse korda seada ja selle eest paremini hoolt kanda.

Toimetaja: Allan RajaveeLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema