Hollandi referendumi tulemuses pettunud ukrainlased süüdistavad Kiievi poliitikuid ({{commentsTotal}})

Pärast eile õhtul teatavaks saanud Hollandi referendumi tulemuste avalikuks tulekut süüdistavad ukrainlased enda riigijuhte selles, et viimased pole piisavalt parandanud riigi kuvandit ega tõkestanud korruptsiooni levikut.

Euroopa Liidu ja Ukraina vahelise assotsiatsioonileppe, millega proovitakse tihendada Kiievi ja Brüsseli vahelisi poliitilisi- ja kaubandussuhteid, sütitas 2013. aasta sügisest kuni 2014. varakevadeni kestnud Maidani meeleavaldused, mille tulemusena pidi ametist lahkuma venemeelne president Viktor Janukovitš, vahendas Reuters.

Seetõttu mõjus eile õhtul avalikustatud Hollandi referendumi tulemus ukrainlastele külma dušina, kes lootsid, et üle-eelmisel aastal võimule tulnud riigijuhid, kelle tegevust toetasid ka Lääneriigid, suudavad murda riigis lokkava korruptsiooni ning lõpetada siseriiklikud poliitilised kemplused.

"Inimesed Euroopas mõistavad Ukrainas valitsevat korruptsioonitaset ja ka seda, et võimud pole suutelised mitte midagi selle vastu tegema," ütles 29-aastane Kiievi elanik Ilja. Ta lisas, et tõenäoliselt küsisid hollandlased endilt, kas Ukraina taolist riiki on Euroopa Liitu vaja.

Ukraina poliitanalüütik Volodmir Fesenko sõnul ei mõjuta Hollandi referendumi tulemus Ukraina lõimumist Euroopasse. "Kuid pikemas perspektiivis näitab see seda, et mitte kõik liikmesriigid ei võta meid avasüli vastu," lisas analüütik.

Fesenko hinnangul ei sõltu Ukraina tulevik Euroopas mitte referendumite tulemustest, vaid sellest, kui edukalt suudab riik oma süsteemi reformida.

Hollandi referendumi tulemused avalikustati mõni päev pärast seda, kui lahvatas Panama dokumentide skandaal, millega on seotud ka Ukraina president Petro Porošenko. Kahtlustuste kohaselt seadis Porošenko 2014. aastal Panamas üles offshore-firma. Porošenko on kõik süüdistused tagasi lükanud.

Porošenko Blokki kuuluv ülemraada saadiku Irina Herašenko hinnangul mõjutas Panama skandaal Hollandi referendumi tulemust. Samuti ütles Herašenko, et tulemuses on süüdi töövõimetu valitsus, populistlik parlament, kohusetundlike poliitikute puudus, korruptsioon, vastustundetus, tehnokraate, halba kommunikatsiooni ja dialoogi puudumist rahvaga.

"See tulemus seab halba valgusesse ükskõik millise isiku, kes on Ukraina valitsusega seotud," kirjutas Herašenko oma Facebooki lehel.

Paljude arvamusküsitluste kohaselt leiavad ukrainlased, et Porošenko ametiaja jooksul on korruptsioon jäänud kas samale tasemele või muutunud isegi hullemaks. 50-aastase Kiievi elaniku Tarase sõnul tähendab eile peetud rahvahääletuse tulemus, et eurooplased ei soovi Ukrainat Euroopa Liidus näha.

"See on kõik. Miks nad nii arvavad? Kes ikka tahab enda sekka riiki, mis vajub mutta," nentis Taras.

Toimetaja: Allan RajaveeLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema