Hollandi referendumi tulemuses pettunud ukrainlased süüdistavad Kiievi poliitikuid ({{commentsTotal}})

Pärast eile õhtul teatavaks saanud Hollandi referendumi tulemuste avalikuks tulekut süüdistavad ukrainlased enda riigijuhte selles, et viimased pole piisavalt parandanud riigi kuvandit ega tõkestanud korruptsiooni levikut.

Euroopa Liidu ja Ukraina vahelise assotsiatsioonileppe, millega proovitakse tihendada Kiievi ja Brüsseli vahelisi poliitilisi- ja kaubandussuhteid, sütitas 2013. aasta sügisest kuni 2014. varakevadeni kestnud Maidani meeleavaldused, mille tulemusena pidi ametist lahkuma venemeelne president Viktor Janukovitš, vahendas Reuters.

Seetõttu mõjus eile õhtul avalikustatud Hollandi referendumi tulemus ukrainlastele külma dušina, kes lootsid, et üle-eelmisel aastal võimule tulnud riigijuhid, kelle tegevust toetasid ka Lääneriigid, suudavad murda riigis lokkava korruptsiooni ning lõpetada siseriiklikud poliitilised kemplused.

"Inimesed Euroopas mõistavad Ukrainas valitsevat korruptsioonitaset ja ka seda, et võimud pole suutelised mitte midagi selle vastu tegema," ütles 29-aastane Kiievi elanik Ilja. Ta lisas, et tõenäoliselt küsisid hollandlased endilt, kas Ukraina taolist riiki on Euroopa Liitu vaja.

Ukraina poliitanalüütik Volodmir Fesenko sõnul ei mõjuta Hollandi referendumi tulemus Ukraina lõimumist Euroopasse. "Kuid pikemas perspektiivis näitab see seda, et mitte kõik liikmesriigid ei võta meid avasüli vastu," lisas analüütik.

Fesenko hinnangul ei sõltu Ukraina tulevik Euroopas mitte referendumite tulemustest, vaid sellest, kui edukalt suudab riik oma süsteemi reformida.

Hollandi referendumi tulemused avalikustati mõni päev pärast seda, kui lahvatas Panama dokumentide skandaal, millega on seotud ka Ukraina president Petro Porošenko. Kahtlustuste kohaselt seadis Porošenko 2014. aastal Panamas üles offshore-firma. Porošenko on kõik süüdistused tagasi lükanud.

Porošenko Blokki kuuluv ülemraada saadiku Irina Herašenko hinnangul mõjutas Panama skandaal Hollandi referendumi tulemust. Samuti ütles Herašenko, et tulemuses on süüdi töövõimetu valitsus, populistlik parlament, kohusetundlike poliitikute puudus, korruptsioon, vastustundetus, tehnokraate, halba kommunikatsiooni ja dialoogi puudumist rahvaga.

"See tulemus seab halba valgusesse ükskõik millise isiku, kes on Ukraina valitsusega seotud," kirjutas Herašenko oma Facebooki lehel.

Paljude arvamusküsitluste kohaselt leiavad ukrainlased, et Porošenko ametiaja jooksul on korruptsioon jäänud kas samale tasemele või muutunud isegi hullemaks. 50-aastase Kiievi elaniku Tarase sõnul tähendab eile peetud rahvahääletuse tulemus, et eurooplased ei soovi Ukrainat Euroopa Liidus näha.

"See on kõik. Miks nad nii arvavad? Kes ikka tahab enda sekka riiki, mis vajub mutta," nentis Taras.

Toimetaja: Allan RajaveeMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.