Ida päästekeskus panustab veeohutusse 500 päästerõngaga ({{commentsTotal}})

Ida-Virumaa päästeamet on täpselt kuu aja pärast toimuvaks "Teeme ära" talgupäevaks valmis pannud pooltuhat päästerõngast, mille siis talgulised võiksid ujumiskohtadesse koos infotahvlitega üles panna. Päästjad loodavad, et see aitab vähendada uppumisi Ida-Virumaal.

"Uppumissurmad Ida-Virumaal on täna ikkagi väga kõrged ja kui me räägime aastast 2015, siis meil oli Eestis üldse kokku oli 39 uppunut ja Ida-Virumaal neist 9. Inimesed hindavad oma võimeid üle. Hoiakud ei ole veel veeohutustasemel nagu nad võiksid olla, probleemiks on ka alkohol," ütles Ida päästekeskuse ennetustöö büroo juhataja Mikko Virkkala.

Veeõnnetuste ennetamiseks on päästeamet mitmeid aastaid paigaldanud veekogude äärde stende päästerõngaste ja juhenditega õnnetuste puhuks. Muretsema paneb elanike suhtumine päästevahenditesse.

"Siin Sõtke järve ääres sai see olla vaid kaks päeva oma täies komplektis. Siis oli päästerõngas juba ära varastatud ja ei läinud palju mööda kui ei olnud enam seda stendi, et oleksime saanud panna sinna uue rõnga asemele. Iga järve juures on oma lugu, mõnel on ta püsinud suve lõpuni. Stendid on küll kõikidel alles," ütles Ida Päästekeskuse ennetusbüroo peaspetsialist Liina Järvi.

Tänavu soovib päästeamet üle-eestilise kampaania "Teeme ära!" käigus paigaldada supluskohtadesse üle poole tuhande uue päästerõnga. Rõngad ja infotahvlid annab päästeamet, infostendide ja aluste paigaldamine jääb talguliste hooleks.

Mirkko Virkkala ütles, et kõik avalikud supluskohad, mida kasutatakse ujumiseks, on võimalik ka registreerida ja regioonist inimesed võtavad registreerunutega ühendust. "Lepime kokku kuidas, kuhu ja mismoodi asjad siis edasi lähevad."

Seni on Ida-Virumaal registreeritud kaheksa supelkohtade ohutumaks muutmise talgut.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.