Ida päästekeskus panustab veeohutusse 500 päästerõngaga ({{commentsTotal}})

Ida-Virumaa päästeamet on täpselt kuu aja pärast toimuvaks "Teeme ära" talgupäevaks valmis pannud pooltuhat päästerõngast, mille siis talgulised võiksid ujumiskohtadesse koos infotahvlitega üles panna. Päästjad loodavad, et see aitab vähendada uppumisi Ida-Virumaal.

"Uppumissurmad Ida-Virumaal on täna ikkagi väga kõrged ja kui me räägime aastast 2015, siis meil oli Eestis üldse kokku oli 39 uppunut ja Ida-Virumaal neist 9. Inimesed hindavad oma võimeid üle. Hoiakud ei ole veel veeohutustasemel nagu nad võiksid olla, probleemiks on ka alkohol," ütles Ida päästekeskuse ennetustöö büroo juhataja Mikko Virkkala.

Veeõnnetuste ennetamiseks on päästeamet mitmeid aastaid paigaldanud veekogude äärde stende päästerõngaste ja juhenditega õnnetuste puhuks. Muretsema paneb elanike suhtumine päästevahenditesse.

"Siin Sõtke järve ääres sai see olla vaid kaks päeva oma täies komplektis. Siis oli päästerõngas juba ära varastatud ja ei läinud palju mööda kui ei olnud enam seda stendi, et oleksime saanud panna sinna uue rõnga asemele. Iga järve juures on oma lugu, mõnel on ta püsinud suve lõpuni. Stendid on küll kõikidel alles," ütles Ida Päästekeskuse ennetusbüroo peaspetsialist Liina Järvi.

Tänavu soovib päästeamet üle-eestilise kampaania "Teeme ära!" käigus paigaldada supluskohtadesse üle poole tuhande uue päästerõnga. Rõngad ja infotahvlid annab päästeamet, infostendide ja aluste paigaldamine jääb talguliste hooleks.

Mirkko Virkkala ütles, et kõik avalikud supluskohad, mida kasutatakse ujumiseks, on võimalik ka registreerida ja regioonist inimesed võtavad registreerunutega ühendust. "Lepime kokku kuidas, kuhu ja mismoodi asjad siis edasi lähevad."

Seni on Ida-Virumaal registreeritud kaheksa supelkohtade ohutumaks muutmise talgut.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema