Vastu võetud maapõueseadus lihtsustab maavarade kaevandamise korda ({{commentsTotal}})

Valitsus kiitis heaks maapõueseaduse, mis peaks lihtsustama maavarade kaevandamise korda. Sisuliselt on kokku pandud täna kaevandamisseadusesse ja maapõueseadusesse kuuluvad sätted.

Keskkonnalubasid ja kaevandamislubasid hakkaks edaspidi välja andma ainult keskkonnaamet, vahet ei tehtaks enam riikliku ja kohaliku tähtsusega maavaradel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Põlevkivi kaevandamise lubasid hakatakse pikendama senise 10 aasta asemel 30 aasta kaupa. Lõpp tehakse niiöelda tiigi kaevamise nime all maavarade kaevandamisele ning tulevikus tuleks ka tiigi kaevamine keskkonnaametiga kooskõlastada.

"Miks me sellest tiigindusest nii palju räägime, kui meil on täna olemas maaomanikud kes peavad vaeva nägama, et omale kaevandamisluba saada karjääris kaevandamiseks ja on inimesed, kes ütlevad et me teeme tiigi ja meil on see pinnas üle ja saavutavad oma materjali väiksemate kuludega et see vajadus on saada konkurentsis õiglus jalule," ütles keskkonnaminister Marko Pomerants.

Toimetaja: Aleksander KrjukovRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.