Aivar Paul: Eestist võib saada alternatiiv Panama skeemidele ({{commentsTotal}})

Aivar Paul. Autor: ERR

Pangaliidu rahapesu tõkestamise toimkonna juht Aivar Paul ütles, et Eesti ärikeskkond sahkerdamiseks off-shore´i firmasid ei vaja. Ta märkis ka, et põhimõtteliselt võib soodsa ärikeskkonna tõttu Eestist saada järgmine Panama. Samas rõhutas Paul, et off-shore´idel on pankades järjest keerulisem kontosid avada.

"Off-shore´indus on saanud sellise halva meki külge. Tänasel päeval ma julgeks öelda, et hulga lihtsam ja ka odavam on kasutada täiesti kodumaiseid ettevõtteid. Nii Eestis, kogu Baltikumis kui ka Skandinaaviamaades," ütles Paul.

"Kui vaadata kasvõi tüüpilisi ulatuslikke maksupettusi, mis toimuvad ka Skandinaavia ehitusettevõtete hulgas, siis selleks kasutatakse Eesti kehasid. See Skandinaavia ehitusettevõte justkui ostaks Eesti ettevõtetelt teenust sisse, samas tegelikult Eesti keha on ainult selleks, et omal n-ö seina seest raha välja võtta ja suure tõenäosusega maksta mustasid ümbrikupalkasid või siis kasumit välja võtta," lausus ta.

Samas sõnas ta, et Eesti ärimehed Eestis off-shore firmasid eriti ei kasuta. "Kui me vaatame nüüd, kas Eesti ärimehed üldse kasutavad off-shore´i, siis ma arvan, et nad ikka kasutavad, aga pigem need ärimehed, kes tegutsevad Ida suunal, kuna see äri eripära seal põhimõtteliselt nõuab seda," nentis ta.

Paul rääkis, et Eestis on hetkel ettevõtete loomine üks lihtsamaid maailmas ja arvestades riigi ID-kaardi võimalusi ja ka värske e-residentsuse võimalusi, siis on ta veel lihtsamaks läinud.

Saatejuht Indrek Treufeldt küsis, kas Eestist võib saada alternatiiv Panama skeemidele.

"Jah. Võib küll. Aga siin ongi nüüd oluline see, et nii riik kui ka erasektor hoolega oma kõik sammud läbi kaaluks," lausus ta.

Paul rääkis, et enamus pankades on tänapäeval off-shore ettevõttele kontot avada üsna raske. "Suurem osa pankasid vaatab hoolega, kes on off-shore´ide taga."
Pauli sõnul on väga raske tõmmata piiri ja öelda, kui palju nendes Panama nimekirjades toodud nimedes ja off-shore´ide kasutajate hulgas on selliseid juhtumeid, mis klassifitseeruvad seaduserikkumisena ja kui palju on selliseid, kus on seaduse piires kasutatud ära anonüümsust ja maksude optimeerimist.

Treufeldt viitas, et seda leket on nimetatud maksuparadiiside lõpu alguseks.

"Niikaua kuni on riike, mis riiklikult sunnivad skeemitama, niikaua kuni on meil väga rikkaid inimesi, kes on saanud rikkaks väga ebamääraseid teid pidi, niikaua kuni meil on poliitikuid, kes ei ütle ära toredast, suurest, rasvasest altkäemaksust, niikaua otsitakse võimalusi, mismoodi oma raha pesta," vastas Paul.

Toimetaja: Aleksander KrjukovTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.