Naised lükkasid kevade alguse puhul Emajõkke lodja ({{commentsTotal}})

Kalendri järgi algas kevad juba üle kahe nädala tagasi. Täna jõudis ka Tartus kevad lõplikult kohale, sest Emajõkke lükati lodi Jõmmu. Lodja vette lükkamine on kujunenud Tartu traditsiooniliseks kevade alguse sümboliks.

Kui eelmistel aastatel on lodja lükanud vette mehed, siis sel aastal tegid seda tugevad Eesti naised. Inimjõul on lotja vette lükatud viimased neli aastat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Vanasti oligi see lodja vedamine olnud talunaiste lisateenistus või töö. Et kui lotja oli vaja vastuvoolu või vastutuult liigutada, siis visati otsad kaldale ja siis talunaised oma maa peal tohtisid vedada, siis pidid naabrinaisele üle andma vedamise köie. Et ega tänapäeva naised, nagu näha, kehvemad ei ole," ütles Emajõe Lodjaseltsi juht Priit Jagomägi.

Emajõe Lodjaseltsi juhi sõnul läks naistel lodja lükkamine pareminigi kui meestel.

"Eelmine aasta jäi lodi lõpus vähe kinni sinna kelgu peale ja oli tükk maad pusimist, enne kui me sealt lahti saime, aga naised nagu ei tee toore jõuga tööd, vaid ikka tundega lükkavad," märkis Priit Jagomägi.

Kuigi lodja vette saamine oli raske ülesanne, siis kulturismi ja fitnessi Euroopa meistrivõistlusteks valmistuvate neiude jaoks oli see pigem väike soojendusharjutus kui tõsine trenn.

"Alguses oli raske, punnitasime seal, aga siis kui läks juba minema, siis läks ilusti vette ära.
No ikka nõudis pingutust. Mina sain endale kätte kangi, millega seal, noh, ikka pidi päris korralikult jõudu rakendama, et raske oli," muljetas MV spordiklubi treener Darola Kruusik.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics