Naised lükkasid kevade alguse puhul Emajõkke lodja ({{commentsTotal}})

Kalendri järgi algas kevad juba üle kahe nädala tagasi. Täna jõudis ka Tartus kevad lõplikult kohale, sest Emajõkke lükati lodi Jõmmu. Lodja vette lükkamine on kujunenud Tartu traditsiooniliseks kevade alguse sümboliks.

Kui eelmistel aastatel on lodja lükanud vette mehed, siis sel aastal tegid seda tugevad Eesti naised. Inimjõul on lotja vette lükatud viimased neli aastat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Vanasti oligi see lodja vedamine olnud talunaiste lisateenistus või töö. Et kui lotja oli vaja vastuvoolu või vastutuult liigutada, siis visati otsad kaldale ja siis talunaised oma maa peal tohtisid vedada, siis pidid naabrinaisele üle andma vedamise köie. Et ega tänapäeva naised, nagu näha, kehvemad ei ole," ütles Emajõe Lodjaseltsi juht Priit Jagomägi.

Emajõe Lodjaseltsi juhi sõnul läks naistel lodja lükkamine pareminigi kui meestel.

"Eelmine aasta jäi lodi lõpus vähe kinni sinna kelgu peale ja oli tükk maad pusimist, enne kui me sealt lahti saime, aga naised nagu ei tee toore jõuga tööd, vaid ikka tundega lükkavad," märkis Priit Jagomägi.

Kuigi lodja vette saamine oli raske ülesanne, siis kulturismi ja fitnessi Euroopa meistrivõistlusteks valmistuvate neiude jaoks oli see pigem väike soojendusharjutus kui tõsine trenn.

"Alguses oli raske, punnitasime seal, aga siis kui läks juba minema, siis läks ilusti vette ära.
No ikka nõudis pingutust. Mina sain endale kätte kangi, millega seal, noh, ikka pidi päris korralikult jõudu rakendama, et raske oli," muljetas MV spordiklubi treener Darola Kruusik.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.