Samost: suure tõenäosusega on ka Eestis mõned tuntud nimed Panama nimekirjas ({{commentsTotal}})

Ajakirjanik Anvar Samost arvas, et suure tõenäosusega on ka Eestis mõned tuntud nimed Panama nimekirjas.

Samosti sõnul võib tõele vastata ERR-i korrespondendi Ragnar Kondi arvamus, et Läti osalus Panama nimekirjades sealset ühiskonda eriti ei raputa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Saatejuht Margus Saar tõi esile, et Läti puhul räägitakse umbes 16 000 kirjest, Eesti puhul on öeldud, et neid on umbes 880 ettevõtet.

Küsimust, miks on Läti osalus Panama nimekirjades nii palju suurem, kui Eesti oma, on Samosti sõnul raske kommenteerida ja seda kirjete arvu ei saa hästi adekvaatselt selgitada.

Kirjetest on Samosti arvates olulisem asjaolu, et oli märgitud, et Eestis on 22 lõplikku kasu saajat. "See tähendab seda, et ka suure tõenäosusega peavad ka Eestis olema mõned tuntud nimed selles nimekirjas, kui see avalikuks tuleb."

"Mis puudutab Läti ja Eesti ärikultuuri võrdlust, siis viimastel aastatel me oleme saanud kinnitust sellele, et meie ärikultuur ja poliitiline kultuur ei ole Läti omast sugugi nii erinevad, nagu meile on meeldinud pikki aastaid mõelda," ütles Samost ja viitas Tallinna sadama või ka Edgar Savisaare juhtumite peale.

Samost ütles veel, et tema jaoks on üllatus, et Eesti ajakirjanduses seoses Eesti ettevõtete osalusega Panama nimekirjades ühtki uudispommi seni ilmunud ei ole.

"Kui Eestis juhtuks, et kellegi nimi, kes sinna teoreetiliselt võiks tulla, oleks inimene, kes on uurimise all, kelle kohta on olnud kogu aeg kahtlusi, siis ma arvan, et see oleks lihtsalt üks lisanduv lüli pikas ketis. Aga kui see nimi peaks olema selline, kelle kohta keegi pole seda oodanud, siis ma arvan, et tulemused oleks hoopis raputavamad," arvas Samost.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics