Samost: suure tõenäosusega on ka Eestis mõned tuntud nimed Panama nimekirjas ({{commentsTotal}})

Ajakirjanik Anvar Samost arvas, et suure tõenäosusega on ka Eestis mõned tuntud nimed Panama nimekirjas.

Samosti sõnul võib tõele vastata ERR-i korrespondendi Ragnar Kondi arvamus, et Läti osalus Panama nimekirjades sealset ühiskonda eriti ei raputa, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Saatejuht Margus Saar tõi esile, et Läti puhul räägitakse umbes 16 000 kirjest, Eesti puhul on öeldud, et neid on umbes 880 ettevõtet.

Küsimust, miks on Läti osalus Panama nimekirjades nii palju suurem, kui Eesti oma, on Samosti sõnul raske kommenteerida ja seda kirjete arvu ei saa hästi adekvaatselt selgitada.

Kirjetest on Samosti arvates olulisem asjaolu, et oli märgitud, et Eestis on 22 lõplikku kasu saajat. "See tähendab seda, et ka suure tõenäosusega peavad ka Eestis olema mõned tuntud nimed selles nimekirjas, kui see avalikuks tuleb."

"Mis puudutab Läti ja Eesti ärikultuuri võrdlust, siis viimastel aastatel me oleme saanud kinnitust sellele, et meie ärikultuur ja poliitiline kultuur ei ole Läti omast sugugi nii erinevad, nagu meile on meeldinud pikki aastaid mõelda," ütles Samost ja viitas Tallinna sadama või ka Edgar Savisaare juhtumite peale.

Samost ütles veel, et tema jaoks on üllatus, et Eesti ajakirjanduses seoses Eesti ettevõtete osalusega Panama nimekirjades ühtki uudispommi seni ilmunud ei ole.

"Kui Eestis juhtuks, et kellegi nimi, kes sinna teoreetiliselt võiks tulla, oleks inimene, kes on uurimise all, kelle kohta on olnud kogu aeg kahtlusi, siis ma arvan, et see oleks lihtsalt üks lisanduv lüli pikas ketis. Aga kui see nimi peaks olema selline, kelle kohta keegi pole seda oodanud, siis ma arvan, et tulemused oleks hoopis raputavamad," arvas Samost.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.