Sisejulgeolekuõpe gümnaasiumis toob Valgasse mitmeid noori julgeolekutöötajaid ({{commentsTotal}})

Vajadus ümbritsevaid ohtusid õigesti hinnata üha kasvab, samuti saab koolis teadmisi vabatahtliku päästja või abipolitseiniku tööst. Valga on üks neid linnu, kust järjest enam noori suundub õpinguid jätkama sisekaitseakadeemiasse ja selle lõpetamisel tullakse kodukanti tagasi.

Valga on üks neid linnu, kust järjest enam noori suundub õpinguid jätkama sisekaitseakadeemiasse ja selle lõpetamisel tullakse kodukanti tagasi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Valgas on sisejulgeolekuõpe jaotatud kõigile kolmele gümnaasiumiaastale - alustatakse riigikaitsest, siis politsei- ja piirivalveteema ning lõpuks päästeteenistus. Toimuvad välilaagrid.

Valga gümnaasiumi õpilane Ly Joakit ütles, et see loob eeldused edasiõppimiseks ja annab aimu sellest tööst. "Kuid teada saab ka, mis õigused sul on, kuidas käituda. See aitab edasises elus tänaval liikudes, saad aidata teisi ja kaitsta ennast," rääkis õpilane.

Täna koostöös sisekaitseakadeemiaga peetud siseturvalisuse päeval sai otsida kadunud inimesi, koostada fotorobotit, leida illegaalset kaupa ja proovida päästjariietust. Sisekaitseakadeemias õpib praegu kaheksa Valgast pärit kadetti.

"Kui mina õppisin, siis oli riigikaitse kursus, mille ma läbisin. Ja ma arvan, et see oli ka üks boonuseid, miks kooli sisse sain, seal vaadati seda ja see on hea märk. Riigikaitse andis varakult ettevalmistusi õigusaladeks," ütles sisekaitseakadeemia päästekolledži kadett Martin Kõiv.

Osa kadette on praegu Valgas praktikal ja lõpetamise järel saavad paljud neist kodukandis ka töö.

Valga politseijaoskonna juht Tiit Allik ütles, et seda tuleb kaaluda, sest selle aasta jooksul on tulemas Valgamaale tagasi seitse kadetti. "Meil tuleb teha valikuid, kes nüüd meiega liitub ja meie juures turvalisust tagab, ja kes natuke kaugemal."

13 kooli, kus koostöös siseakadeemiaga praegu sisejulgeolekut õpetatakse, jagunevad kõigisse Eesti piirkondadesse. Nende arv enam ei suurene, ehkki noorte huvi küll ja järjest enam on neid, kel akadeemiasse õppima minnes on eelteadmised juba olemas.

Sisekaitseakadeemia nõuniku Priit Männiku sõnul on koolis toimuv õpe teoreetilis-praktiline. "Enamus õpet toimub kas politseiprefektuuris või kohalikus päästekomandos. Ja õpetajaiks on kohalikud päästjad ja politseinikud-piirivalvurid. Sisekaitseakadeemia enda õpetajad ei õpeta. Kuid laagrid viivad läbi meie õpetajad ja kadetid," seletas ta.

Valgamaal on sisejulgeoleku vallas töötades mitu eripära, peamine neist on piir Lätiga.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.