Aviesi tõttu katkenud lennuliikluse taastamiseks kuulutati välja uus hange ({{commentsTotal}})

{{1460106866000 | amCalendar}}

Majandusministeerium kuulutas välja hanke taastamaks lennuühenduse Saaremaa ja Hiiumaaga, mis katkes seetõttu, et Avies jäi ilma lennuloast.

Ministeerium kuulutas välja hanke Tallinn-Kuressaare ja Tallinn-Kärdla lennuliinile teenindaja leidmiseks. Oodatud on kõik pakkujad, kellel on kehtiv lennuettevõtja sertifikaat ning lennutegevuse luba.

Majandusministeerium on hoiatanud, et mandri ja saarte vahelises lennuliikluses võib tulla paus ning ajutiselt tuleb kasutada lennuki asemel praami. Uus lendaja loodetakse leida jaanipäevaks.

Ministeerium toonitas, et soovib taastada lennuliikluse võimalikult kiiresti. "Selleks on hetkel kiireim võimalus väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetlus, kus kõigi kvalifitseeruvate ettevõtjatega saab läbi rääkida."

Kui Avies suudab lennuameti avastatud puudused kõrvaldada ja sertifikaadi kehtivuse taastada, saavad ka nemad hankel osaleda. Samuti võib Avies teha koostööd mõne teise lennuettevõttega ja esitada ühispakkumuse.

Kui Avies jäi ilma lennuloast, soovisid nad liine teenindama hakata koostöös Poola lennufirmaga Sky Taxy, kuid see ei osutunud võimalikuks. Põhjus on selles, et senise lepingu aluseks oli Aviesi iseseisev pakkumine, mitte ühispakkumus.

Võimalikud huvilised

Uue hanke osas on huvi üles näidanud Nordica. Rahvuslik lennufirma on kinnitanud, et midagi pole otsustatud, kuid kui hanke tingimused sobivad, kaalutakse osalemist.

Eesti Päevaleht kirjutas üleeile, et hankes osalemist ei välistanud ka tellimuslendude ja lendurite koolitusega tegeleva Pakker Avio juht Kalju Albert, kelle sõnul tuleb enne dokumentidega tutvuda.

Ka Airesti juht Jaanus Ojamets, kelle ettevõtte lennukipargis on praegu kaubalennukid ja üks 33-kohaline reisilennuk, lubas vähemalt hanketingimused läbi lugeda.

Kindlalt välistas regulaarse saartele lendamise Märten Vaikmaa, kelle ettevõttel Nordic Jet pole selleks vajalikke sertifikaate. Nende lennukipargis on kaks helikopterit ja kaks kuuekohalist lennukit.

Samuti polnud riigi dotatsioonist huvitatud ärireisijatele lende pakkuv Panaviatic ega väikelennukitega opereeriv Fort Aero.

Aviesi probleemid

Kuressaare, Kärdla ja Stockholmi liinidel lennanud kodumaine lennufirma Avies jäi 1. aprillil vähemalt ajutiselt ilma lennuloast. Lennuamet põhjendas, et Avies "ei ole suutnud osaliselt täita regulatsioonides kehtestatud nõudeid, mille kohaselt oleks tagatud lennuohutusstandartidele vastavus".

Aviesi lennuettevõtja sertifikaat AOC peatati kuueks kuuks või puuduste kõrvaldamiseni. Sertifikaadi peatumise ajal ei tohi Avies tegutseda lennuettevõtjana ja pakkuda lennuteenust.

Majandusministeerium kinnitas siis, et Aviesil on silma peal hoitud juba mõnda aega ning riik oli valmis stsenaariumiks, et hange tuleb korraldada.

Lennuameti juht Kristjan Telve ütles, et veebruari lõpus saadeti Aviesile hoiatus, milles viidati mitmetele probleemidele ja paluti need 24. märtsiks kõrvaldada.

24. märtsiks saabus tema sõnul hulk dokumente, kuid neist selgus, et suur hulk puuduseid on endiselt kas kõrvaldamata või puudus tõend, et need on kõrvaldatud. Amet juhtis tähelepanu kokku 90 puudusele ning neist 47 ei suudetud korda teha.

Toimetaja: Oliver KahuTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema