Keskerakonna aukohus ei soovinud kedagi parteist välja visata ({{commentsTotal}})

{{1460114921000 | amCalendar}}

Keskerakonna aukohus arutas kaebusi Mailis Repsi, Priit Toobali ja keskfraktsiooni aseesimeeste valimise kohta. Aukohus ei teinud partei juhatusele ettepanekut kellegi erakonnast välja viskamiseks.

Priit Toobali puhul oli küsimus, kas ta tohib kuriteos süüdi mõistetuna erakonda kuuluda. Et kohus ei tunnistanud kongressil vastu võetud Keskerakonna uut põhikirja, siis tuleks Toobal vana põhikirja järgi erakonnast välja visata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mailis Repsi puudutavas kaebuses paluti hinnangut tema väljaütlemiste kohta. Aukohtu esimees Kalle Klandorf ütles Mailis Repsi kohta, et Repsi meedias avaldatud sõnavõtud ei olnud head, kuid see polnud nii suur kahju, et Reps tuleks parteist välja heita. 

"Me konstanteerisime fakti ja juba eelmisel korral aukohtu istungil rääkisime Mailis Repsiga nendel teemadel, mis seal oli puudutatud ja me saime ammendavad vastused, miks ta nii on ajakirjanduses rääkinud ja meid see rahuldas ja Mailis Reps sai ka aru. Peale neid juhtumisi, neid artikleid, mis näitena toodi, pole ühtegi sellist sõnavõttu tema poolt olnud," rääkis Klandorf.

Toimetaja: Merilin Pärli, Aleksander KrjukovViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema