Paavst ei kavatse muuta kiriku suhtumist geisuhetesse ({{commentsTotal}})

{{1460111876000 | amCalendar}}

Paavst Franciscus on otsustanud säilitada katoliku kiriku suhtumises homoseksuaalsusesse status quo, tegemist on tagasilöögiga samasoolistele paaridele soodsaid samme lootnud liberaalide.

"Mis puudutab ettepanekuid homoseksuaalsete isikute liitude asetamisest samale tasemele abieluga, siis puuduvad igasugused alused homoseksuaalsete liitude käsitlemiseks isegi natukene sarnastena Jumala plaanile abielust ja perekonnast," kirjutas paavst katoliiklastele suunatud 260-leheküljelise kirja geiteemadele pühendatud peatükis.

Dokumendis väljendati vastuseisu kõikidele seksuaalsel sättumusel põhinevatele "ülekohtuse diskrimineerimise märkidele", kuid omasoolistest suhetest positiivses võtmes ei kirjutatud.

Kiri avaldati reedel.

Küll aga pehmendas Franciscus Vatikani suhtumist kahe kategooria "patustajatesse". Paavsti hinnangul tuleks abieluväliseid koos elavaid paare "tervitada ja juhendada" ning uuesti abiellunud lahutatud isikuid ei tohiks kogudusest välja heita.

Väljaspool abielu elavaid paare "tuleks kannatlikult ja diskreetselt tervitada ja juhendada", sõnas paavst kirjas, määratledes katoliku kiriku uued juhised perekonda puudutavates küsimustes.

Lahutatud ja uuesti abiellunud inimesi ei heideta Franciscuse sõnul "kirikust välja ja neid ei tuleks ka sellisena käsitleda".

"Tsiviilabielu või mitmel juhul ka tavapärase kooselu valimine pole tihtipeale ajendatud eelarvamustest või vastuseisust pühale liidule, vaid kultuurilistest või hetkeasjaoludest sõltuvatest põhjustest," kirjutas Franciscus.

"Materiaalne vaesus sunnib inimesi kasutama de facto liite," lisati dokumendis.

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema