Paavst ei kavatse muuta kiriku suhtumist geisuhetesse ({{commentsTotal}})

{{1460111876000 | amCalendar}}

Paavst Franciscus on otsustanud säilitada katoliku kiriku suhtumises homoseksuaalsusesse status quo, tegemist on tagasilöögiga samasoolistele paaridele soodsaid samme lootnud liberaalide.

"Mis puudutab ettepanekuid homoseksuaalsete isikute liitude asetamisest samale tasemele abieluga, siis puuduvad igasugused alused homoseksuaalsete liitude käsitlemiseks isegi natukene sarnastena Jumala plaanile abielust ja perekonnast," kirjutas paavst katoliiklastele suunatud 260-leheküljelise kirja geiteemadele pühendatud peatükis.

Dokumendis väljendati vastuseisu kõikidele seksuaalsel sättumusel põhinevatele "ülekohtuse diskrimineerimise märkidele", kuid omasoolistest suhetest positiivses võtmes ei kirjutatud.

Kiri avaldati reedel.

Küll aga pehmendas Franciscus Vatikani suhtumist kahe kategooria "patustajatesse". Paavsti hinnangul tuleks abieluväliseid koos elavaid paare "tervitada ja juhendada" ning uuesti abiellunud lahutatud isikuid ei tohiks kogudusest välja heita.

Väljaspool abielu elavaid paare "tuleks kannatlikult ja diskreetselt tervitada ja juhendada", sõnas paavst kirjas, määratledes katoliku kiriku uued juhised perekonda puudutavates küsimustes.

Lahutatud ja uuesti abiellunud inimesi ei heideta Franciscuse sõnul "kirikust välja ja neid ei tuleks ka sellisena käsitleda".

"Tsiviilabielu või mitmel juhul ka tavapärase kooselu valimine pole tihtipeale ajendatud eelarvamustest või vastuseisust pühale liidule, vaid kultuurilistest või hetkeasjaoludest sõltuvatest põhjustest," kirjutas Franciscus.

"Materiaalne vaesus sunnib inimesi kasutama de facto liite," lisati dokumendis.

Allikas: BNSKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.