Jaapani ja Eesti peaministrid: Krimmi annekteerimist ei saa tolereerida ({{commentsTotal}})

Krimmi annekteerimist ja Venemaa agressiooni Ida-Ukrainas ei saa tolereerida, kinnitasid tänasel ametlikul kohtumisel Jaapani peaminister Shinzo Abe ja tema Eesti kolleeg Taavi Rõivas.

Jaapanis visiidil viibiva Taavi Rõivase sõnul oli peaminister Abega jutuks ka olukord Aasias ning eelkõige kõiki rahvusvahelisi kokkuleppeid ja norme eirava Põhja-Korea tuumakatsetused, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rõivase sõnul toetas Abe ka NATO suurema kohaloleku vajadust meie regioonis. Lisaks poliitikale ja majanduskoostööle arutasid peaministrid ka haridus-sidemete tihendamist.

"Mul on väga hea meel, et Jaapani peaminister, kes on praegu ka G7 eesistuja, jagab väga mitmes olulises küsimuses Eesti seisukohti," ütles Rõivas.

"Ka tema ütles väga selgelt välja, et me ei saa tolereerida Krimmi annekteerimist ega Ida-Ukrainas toimuvat Vene agressiooni. Nii et ka sellistes geopoliitilistes küsimustes on meil võimalik üksteist toetada. Samuti toetab Eesti Jaapani jaoks hästi olulist küsimust, et Põhja-Korea tuumakatsetused on selges vastuolus kõikide kokkulepete ja normidega," lisas Rõivas.

"Minu jaoks oli väga sündantsoendav kuulda, et sellised nimed nagu Arvo Pärt, Paavo Järvi, Baruto loomulikult, ka Urmas Sisask on nimed, keda Jaapani peaminister väga hästi teadis. Ja Jaapani peaminister oli hästi kursis ka sellega, et Eesti väga populaarses lasteteoses Lotte on tegelane nimega Susumu, kes edendab aktiivselt Eesti ja Jaapani suhteid," lisas Eesti peaminister veel.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema