Jaapani ja Eesti peaministrid: Krimmi annekteerimist ei saa tolereerida ({{commentsTotal}})

Krimmi annekteerimist ja Venemaa agressiooni Ida-Ukrainas ei saa tolereerida, kinnitasid tänasel ametlikul kohtumisel Jaapani peaminister Shinzo Abe ja tema Eesti kolleeg Taavi Rõivas.

Jaapanis visiidil viibiva Taavi Rõivase sõnul oli peaminister Abega jutuks ka olukord Aasias ning eelkõige kõiki rahvusvahelisi kokkuleppeid ja norme eirava Põhja-Korea tuumakatsetused, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Rõivase sõnul toetas Abe ka NATO suurema kohaloleku vajadust meie regioonis. Lisaks poliitikale ja majanduskoostööle arutasid peaministrid ka haridus-sidemete tihendamist.

"Mul on väga hea meel, et Jaapani peaminister, kes on praegu ka G7 eesistuja, jagab väga mitmes olulises küsimuses Eesti seisukohti," ütles Rõivas.

"Ka tema ütles väga selgelt välja, et me ei saa tolereerida Krimmi annekteerimist ega Ida-Ukrainas toimuvat Vene agressiooni. Nii et ka sellistes geopoliitilistes küsimustes on meil võimalik üksteist toetada. Samuti toetab Eesti Jaapani jaoks hästi olulist küsimust, et Põhja-Korea tuumakatsetused on selges vastuolus kõikide kokkulepete ja normidega," lisas Rõivas.

"Minu jaoks oli väga sündantsoendav kuulda, et sellised nimed nagu Arvo Pärt, Paavo Järvi, Baruto loomulikult, ka Urmas Sisask on nimed, keda Jaapani peaminister väga hästi teadis. Ja Jaapani peaminister oli hästi kursis ka sellega, et Eesti väga populaarses lasteteoses Lotte on tegelane nimega Susumu, kes edendab aktiivselt Eesti ja Jaapani suhteid," lisas Eesti peaminister veel.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.