USA täpsustas Soome meedias levinud uudist vägede paigutamise kohta ({{commentsTotal}})

Täna levis Soome meediaväljaandes Lännen Media uudis, nagu kavatseks Ameerika Ühendriigid järgmisel aastal tuua Euroopasse, sealhulgas Eestisse 9000 sõdurit ja 500 tanki. Tegelikult tuleb järgmise aasta alguses Eestisse Ameerika Kongressi otsusega juurde 10 tanki ja 120 sõdurit. Milliseid üksusi on oodata teistelt NATO liikmetelt, selgub juulis Varssavis NATO tippkohtumisel.

Soome meediaühenduse Lännen Media uudises seisis tõepoolest, et Eesti turvalisust hakkab tagama 9000 lahinguvalmiduses USA sõdurit. Tegelikult aga saab Eesti järgmise aasta veebruaris 10 tanki ja sinnajuurde jalaväe lahingumasinaid ning lisaüksusi nagu näiteks pioneeritehnikat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

USA Sõjalise koostöö osakonna juhataja kolonelleitnant William McNicoli sõnul saab Eesti vastavalt USA kongressi otsusele tankikompanii. "Tankikompaniisse kuulub tavaliselt 100-120 sõdurit, 10 tanki M1 Abrams, 4 jalaväe lahingumasinat Bradley ja toetussoomukid," rääkis Mcnicol.

Tema sõnul saab Eesti veel toetusüksusi, mis kuuluvad sellesse brigaadi - välisuurtükke, sillamasinaid, luuredroone. "9-kuulise rotatsiooni jooksul on need kordamööda kõigis Balti riikides vastavalt vajadusele," märkis kolonelleitnant.

USA saadab Euroopasse juurde ühe brigaadi ehk 4000 sõdurit Ida-Euroopa julgeoleku tugevdamiseks. Teise brigaadi jagu tuuakse tehnikat ja varustust - 500 sõjamasinat - sealhulgas sadakond tanki. See tehnika hakkab paiknema Lääne-Euroopas.

"Ameerika Ühendriigid tõesti toovad Euroopasse tagasi ühe raske soomusbrigaadi ja veel ühe brigaadi varustuse lisaks sellele kahele brigaadile, mis Euroopas on," rääkis kaitseministeeriumi strateegilise kommunikatsiooni osakonna juhataja Peeter Tali.

Eesti ehitab sõduritele kasarmu ja tehnikale hooldushooned, USA sisustab 8 kuni 12 miljoni dollari eest Tapa sõjaväebaasi.

Toimetaja: Allan RajaveeMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.