USA täpsustas Soome meedias levinud uudist vägede paigutamise kohta ({{commentsTotal}})

Täna levis Soome meediaväljaandes Lännen Media uudis, nagu kavatseks Ameerika Ühendriigid järgmisel aastal tuua Euroopasse, sealhulgas Eestisse 9000 sõdurit ja 500 tanki. Tegelikult tuleb järgmise aasta alguses Eestisse Ameerika Kongressi otsusega juurde 10 tanki ja 120 sõdurit. Milliseid üksusi on oodata teistelt NATO liikmetelt, selgub juulis Varssavis NATO tippkohtumisel.

Soome meediaühenduse Lännen Media uudises seisis tõepoolest, et Eesti turvalisust hakkab tagama 9000 lahinguvalmiduses USA sõdurit. Tegelikult aga saab Eesti järgmise aasta veebruaris 10 tanki ja sinnajuurde jalaväe lahingumasinaid ning lisaüksusi nagu näiteks pioneeritehnikat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

USA Sõjalise koostöö osakonna juhataja kolonelleitnant William McNicoli sõnul saab Eesti vastavalt USA kongressi otsusele tankikompanii. "Tankikompaniisse kuulub tavaliselt 100-120 sõdurit, 10 tanki M1 Abrams, 4 jalaväe lahingumasinat Bradley ja toetussoomukid," rääkis Mcnicol.

Tema sõnul saab Eesti veel toetusüksusi, mis kuuluvad sellesse brigaadi - välisuurtükke, sillamasinaid, luuredroone. "9-kuulise rotatsiooni jooksul on need kordamööda kõigis Balti riikides vastavalt vajadusele," märkis kolonelleitnant.

USA saadab Euroopasse juurde ühe brigaadi ehk 4000 sõdurit Ida-Euroopa julgeoleku tugevdamiseks. Teise brigaadi jagu tuuakse tehnikat ja varustust - 500 sõjamasinat - sealhulgas sadakond tanki. See tehnika hakkab paiknema Lääne-Euroopas.

"Ameerika Ühendriigid tõesti toovad Euroopasse tagasi ühe raske soomusbrigaadi ja veel ühe brigaadi varustuse lisaks sellele kahele brigaadile, mis Euroopas on," rääkis kaitseministeeriumi strateegilise kommunikatsiooni osakonna juhataja Peeter Tali.

Eesti ehitab sõduritele kasarmu ja tehnikale hooldushooned, USA sisustab 8 kuni 12 miljoni dollari eest Tapa sõjaväebaasi.

Toimetaja: Allan RajaveeLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema