Eesti riigisiseste mobiilside pakettide hinnad tõusevad euro võrra ({{commentsTotal}})

Euroopa Liidu rändlustasude kaotamise tõttu tõusevad Eesti riigisiseste mobiilside pakettide hinnad alates maikuust ühe euro võrra, kinnitavad Elisa ja Tele 2. Telia kinnitusel on aga tegemist kliente eksitava infoga, sest rändlushindade odavnemine Euroopa Liidus ei sunni operaatoreid tõstma oma kõnepakettide siseriiklikke hindu.

Kuigi mobiilside rändlustasud kaovad Euroopa Liidus järgmisel aastal, algab tänavu 1. maist üleminekuperiood, kus mobiilioperaatorid tohivad küsida rändlusteenuste eest siseriiklikku hinda. Nii saavad Telia Mobiilse Elu paketi kliendid kõneside teenuseid kasutada seitsmes riigis koduturu hindadega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Elisa eraklient saab maist 31 Euroopa riigis rääkida nüüd 30 minutit kuutasu hinna eest. Tele2 lisab olemasolevatele pakettidele igakuiselt koguni 50 minutit kõneaega 28 riigis. Küll aga tõstab rändlus riigisiseste pakettide hinda Elisas 96 sendi ja Tele 2 ühe euro võrra kuus.

"Me ei saa teha valikuliselt seda, et pakkuda rändlusteenuse avanemise võimalust ainut osale kliendidest. Meil on kohustus see tagada kõikidele. See tähendab seda, et sellest vasvalt tekivad kulud. Kui sa sõidad nüüd välja ja hakkad rääkima, meie ei tohi küsida sellest sentigi, siis see tähendab, et millegiga me peame need kulud katma," ütles Elisa Eesti juhatuse esimees Sami Seppänen.

Sisuliselt pakuvad mobiilioperaatorid klientidele väga mahukat paketitingimuste ühepoolset muutmist, millest tuleb vastavalt seadusele kliente teavitada. Muudatustega mittenõustunud kliendil on õigus sideteenus leppetrahvita üles öelda.

Tele2 Eesti kommertstoote direktor Katrin Aron ütles, et teavitused on läinud välja klientide arvetega, kodulehel, ettevõtte iseteeninduses ja tema sõnul pole hetkel klientide poolt negatiivset reaktsiooni näha. "Kõik kliendid on pigem positiivselt meelestatud ja rahul. Meie kliendibaas on üsna aktiivne reisima ja ma arvan, et kõik kliendid, kes reisvad võidavad sellest muudatusest," ütles Aron.

Nende kohta, kes ei reisi ütles Aron, et nemad ilmselt kasutavad ka ajuti seda võimalust ja hinnatõus pole suur.

Telia Eesti juhatuse liikme Piret Mürk-Dubout' kinnitusel aga ei kohusta rändlustasude regulatsiooni jõustumine koduturu hindasid tõstma ja see on tegelikult iga mobiilioperaatori enda otsustada.

"Nii nagu Telia on täna välja öelnud on võimalik rändlusteenuses siis kasutada eesti siseste hindadega tariife ja on võimalik eesti siseste hindadega käia euroopa liidu riikides, kasutada ja nendele hindalele siis omakorda lisandub vaid fikseeritud lisatasu," sõnas Mürk-Dubout.

Rändlusteenuse kadumine ühtlustab järgmisel aastal sisuselt Euroopa telekomiteenuste turu. Ühtki suurt Euroopa telekomifirmat see Eestisse juurde ei too, sest siin pakutakse niigi Euroopa odavaimat teenust, kinnitasid kolme mobillioperaatori esindajad.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.