Eesti riigisiseste mobiilside pakettide hinnad tõusevad euro võrra ({{commentsTotal}})

Euroopa Liidu rändlustasude kaotamise tõttu tõusevad Eesti riigisiseste mobiilside pakettide hinnad alates maikuust ühe euro võrra, kinnitavad Elisa ja Tele 2. Telia kinnitusel on aga tegemist kliente eksitava infoga, sest rändlushindade odavnemine Euroopa Liidus ei sunni operaatoreid tõstma oma kõnepakettide siseriiklikke hindu.

Kuigi mobiilside rändlustasud kaovad Euroopa Liidus järgmisel aastal, algab tänavu 1. maist üleminekuperiood, kus mobiilioperaatorid tohivad küsida rändlusteenuste eest siseriiklikku hinda. Nii saavad Telia Mobiilse Elu paketi kliendid kõneside teenuseid kasutada seitsmes riigis koduturu hindadega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Elisa eraklient saab maist 31 Euroopa riigis rääkida nüüd 30 minutit kuutasu hinna eest. Tele2 lisab olemasolevatele pakettidele igakuiselt koguni 50 minutit kõneaega 28 riigis. Küll aga tõstab rändlus riigisiseste pakettide hinda Elisas 96 sendi ja Tele 2 ühe euro võrra kuus.

"Me ei saa teha valikuliselt seda, et pakkuda rändlusteenuse avanemise võimalust ainut osale kliendidest. Meil on kohustus see tagada kõikidele. See tähendab seda, et sellest vasvalt tekivad kulud. Kui sa sõidad nüüd välja ja hakkad rääkima, meie ei tohi küsida sellest sentigi, siis see tähendab, et millegiga me peame need kulud katma," ütles Elisa Eesti juhatuse esimees Sami Seppänen.

Sisuliselt pakuvad mobiilioperaatorid klientidele väga mahukat paketitingimuste ühepoolset muutmist, millest tuleb vastavalt seadusele kliente teavitada. Muudatustega mittenõustunud kliendil on õigus sideteenus leppetrahvita üles öelda.

Tele2 Eesti kommertstoote direktor Katrin Aron ütles, et teavitused on läinud välja klientide arvetega, kodulehel, ettevõtte iseteeninduses ja tema sõnul pole hetkel klientide poolt negatiivset reaktsiooni näha. "Kõik kliendid on pigem positiivselt meelestatud ja rahul. Meie kliendibaas on üsna aktiivne reisima ja ma arvan, et kõik kliendid, kes reisvad võidavad sellest muudatusest," ütles Aron.

Nende kohta, kes ei reisi ütles Aron, et nemad ilmselt kasutavad ka ajuti seda võimalust ja hinnatõus pole suur.

Telia Eesti juhatuse liikme Piret Mürk-Dubout' kinnitusel aga ei kohusta rändlustasude regulatsiooni jõustumine koduturu hindasid tõstma ja see on tegelikult iga mobiilioperaatori enda otsustada.

"Nii nagu Telia on täna välja öelnud on võimalik rändlusteenuses siis kasutada eesti siseste hindadega tariife ja on võimalik eesti siseste hindadega käia euroopa liidu riikides, kasutada ja nendele hindalele siis omakorda lisandub vaid fikseeritud lisatasu," sõnas Mürk-Dubout.

Rändlusteenuse kadumine ühtlustab järgmisel aastal sisuselt Euroopa telekomiteenuste turu. Ühtki suurt Euroopa telekomifirmat see Eestisse juurde ei too, sest siin pakutakse niigi Euroopa odavaimat teenust, kinnitasid kolme mobillioperaatori esindajad.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema