Kunnas: USA panus 10 tanki ja 120 sõdurit ei ole Eesti jaoks piisav ({{commentsTotal}})

Reservkolonelleitnant Leo Kunnas ütles, et USA otsus paigutada järgmise aasta alguses Eestisse juurde 10 tanki ja 120 sõdurit ei ole meie julgeoleku tagamiseks piisav.

"See ei ole päris piisav. Et tasakaalustada kasvavat Venemaa sõjalist jõudu Lääne ringkonnas oleks igasse Balti riiki vaja ühte maavägede brigaadi. See oleks 4000-4500 meest. Võibolla 3000 meest, kui on tegu soomusbrigaadiga. Ja Poolasse oleks vaja veel kolm brigaadi ja üks brigaad Rumeeniasse," ütles Kunnas "Aktuaalsele kaamerale".

Kunnas rõhutas maavägede osas veel kaug-õhutõrje üksuste vajadust. Samuti õhuvägede osas missiooni ümberkujundamise vajadust.

"Baltikumi õhuturbe missioon peaks ümber kujundatama õhukaitse missiooniks, mis tähendaks, et kasutusele tuleks võtta lennuväli ka Lätis. Igal lennuväljal peaks olema vähemalt kaheksa hävitajat," leidis Kunnas.

Samuti kordas Kunnas mõtet, et iseseisvasse kaitsevõimesse peaksid panustama kõik Balti riigid.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.