Kunnas: USA panus 10 tanki ja 120 sõdurit ei ole Eesti jaoks piisav ({{commentsTotal}})

Reservkolonelleitnant Leo Kunnas ütles, et USA otsus paigutada järgmise aasta alguses Eestisse juurde 10 tanki ja 120 sõdurit ei ole meie julgeoleku tagamiseks piisav.

"See ei ole päris piisav. Et tasakaalustada kasvavat Venemaa sõjalist jõudu Lääne ringkonnas oleks igasse Balti riiki vaja ühte maavägede brigaadi. See oleks 4000-4500 meest. Võibolla 3000 meest, kui on tegu soomusbrigaadiga. Ja Poolasse oleks vaja veel kolm brigaadi ja üks brigaad Rumeeniasse," ütles Kunnas "Aktuaalsele kaamerale".

Kunnas rõhutas maavägede osas veel kaug-õhutõrje üksuste vajadust. Samuti õhuvägede osas missiooni ümberkujundamise vajadust.

"Baltikumi õhuturbe missioon peaks ümber kujundatama õhukaitse missiooniks, mis tähendaks, et kasutusele tuleks võtta lennuväli ka Lätis. Igal lennuväljal peaks olema vähemalt kaheksa hävitajat," leidis Kunnas.

Samuti kordas Kunnas mõtet, et iseseisvasse kaitsevõimesse peaksid panustama kõik Balti riigid.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema